Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi Ürün İncelemesi

Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi, gün boyunca cildi nemlendirmeye ve yağ dengesini düzenlemeye yönelik tasarlanmış bir kozmetik üründür. Halk arasında cadı fındığı olarak bilinen hamamelis virginiana bitkisi, bu gündüz kreminin temel bileşenini oluşturur. Cadı fındığı, ciltteki genişlemiş gözenek görünümünü yok eder. Gözenekleri sıkılaştırır. Cildi toz, kir, duman ve diğer olumsuz etkenlerden korumaya yönelik olan Dermoskin Acnegun Gündüz Kremi kullananlar genellikle bu ürünün etkisinin güçlü olduğu yönünde fikir belirtiyorlar.

Bu gündüz kreminin içinde bulunan esansiyel yağ asitleri ve aloe vera cildi koruma ve nem kaybını önleme amacını taşır. Allantoin maddesi ise hassas olan cildi yatıştırma özelliğine sahiptir. Üstelik anti-enflamatuar etkisi ile cildi temizler ve sivilce oluşumunu önler. Sivilce ve akneye eğilimli cilt tipleri ve yağlı cilt tipleri için uygun olan Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi çok merak ediliyor. Bu yüzden sizler için, Acnegun Onarıcı Gündüz Kremini kullandım ve inceledim. Bunun yanı sıra Acnegun Gece Kremini de kullandım ve sizlerle deneyimlerimi paylaştım.

Ac Gun Gündüz Kremi

Bu krem bir gündüz kremi olarak tasarlanmıştır. Gündüz kremi nedir, diye merak edenler için hemen cevaplayalım. Gündüz kremi, gece kremine göre daha hafif bir şekilde tasarlanan ve daha hafif katmanlı olan nemlendirici içerikli bakım ürünüdür.

Acnegun Onarıcı Gündüz Kreminin temel maddesi cadı fındığıdır. Peki cadı fındığı nedir? Cadı fındığı, çeşitli şekillerde kullanılabilecek güçlü tıbbi özelliklere sahip bir bitkidir. Pek çok cadı fındığı türü vardır ancak Kuzey Amerika’ya özgü bir çalılık türü olan hamamelis virginiana özellikle kozmetik ürünlerinde en sık kullanılan cadı fındığı türüdür. Yaprakları ve kabuğu, çay ve merhem haline getirilir.

En çok cilde ve saç derisine uygulanan cadı fındığı, iltihabı hafifletme ve hassas cildi yatıştırması özellikleri bilinir. Cadı fındığının birçok cilt sorunu ve saç sorununa iyi gelen özellikleri vardır.

Enflamasyon, vücudunuzu yaralanma ve enfeksiyonlara karşı korumak için tasarlanmış normal bir bağışıklık tepkisidir. Bununla birlikte, kronik enflamasyonun bazı hastalıkların gelişiminde merkezi bir rol oynadığı düşünülmektedir. Cadı fındığı, gallik asit ve tanenler dahil olmak üzere, güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahip birçok bileşik içerir.

Acnegun Day Cream kullananlar, genel olarak bu ürünün sivilce oluşumunu engellediğini söylüyor. Bunun nedeni, kremin içinde bulunan cadı fındığı bileşenidir. Bu madde, yaygın iltihaplanmayı önleyen ve vücudunuzda birikerek, hastalıklara neden olan bileşikler olan serbest radikalleri etkisiz hale getiren antioksidanlar içerir. Bu nedenle, cadı fındığının geniş kapsamlı yararları vardır. Akne, egzama veya sedef hastalığı gibi iltihaplanma ile ilgili sorunların tedavisinde faydalıdır. Araştırmalar, bölgesel olarak uygulanan cadı fındığının iltihabı etkin bir şekilde azaltabileceğini ve cildinizi yatıştırmaya yardımcı olduğunu gösteriyor.

Güçlü anti-enflamatuar özellikleri sayesinde, bazı araştırmalar cadı fındığının akne tedavisinde faydalı olduğunu göstermektedir. Maksimum etkinlik için temizlik veya buhar işleminden sonra doğrudan yüzünüze uygulanabilir. Cildinizi rahatlatıp iltihaplanmayı giderirken, dokularınızın gözenekleri küçültmek için kasılmasına neden olarak büzücü bir rol oynar. Bu, sivilceye neden olan bakterilerin cildinize bulaşmasını önleyebilir. Bu nedenle, cadı fındığı birçok sivilce kremine eklenir ve özellikle yağlı cilde sahip kişiler için faydalıdır. Cadı fındığı, gözeneklerinizi küçültmek, cildinizi yatıştırmak ve iltihaplanmayı azaltmak için gözenekleri küçülten özellikleri vardır.

Acnegun Onarıcı Gündüz Kreminin içinde bulunan allantoin ise cilt için sakinleştirici ve yatıştırıcı özellikler sergiler. Yara iyileşmesini desteklemeye etkili bir şekilde yardımcı olmak için kullanılmış ve hücre yenilenmesine yardımcı olduğu için, aşınmaları veya yanıkları olan cilt tedavileri için kullanılır. Aynı zamanda egzama ve diğer cilt hastalıklarını sakinleştirdiği gösterilmiştir.

Allantoinin temel faydaları ölü hücreleri arındırmaktır. Bu alfa hidroksi asit, eksfoliye edici özelliklere sahiptir. Cildinizin, transepidermal su kaybını engeller ve cildin yüzeyinden buharlaşan nemi hapseder.

Bu özellikleri ile kozmetik formüllerin neden allantoin içerdiğini kolayca anlayabilirsiniz! Su bazlıdır bu nedenle formülasyon sırasında yalnızca kremler ve serumlar gibi yağlarla birlikte su bazlı bileşenleri içeren emülsifiye ürünlerde kullanılabilir.

Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi
Etkili Bir Kozmetik Ürün mü?

Öncelikle Acnegun gündüz kreminin çok fazla nemlendirici bir özelliği olmadığını söyleyelim. Fakat sivilceye eğilimli ciltleri yağlandırmıyor. Fakat makyajdan önce kullanılmaması gerekiyor. Çünkü makyaj altına sürüldüğü zaman cildin soyulmasına neden oluyor. İçinde paraben ya da parfüm gibi kimyasal maddeler olmadığı için cildi tahriş etmiyor.

Ciltteki sivilcelerin ağrısını yatıştırıyor ve sivilce izlerini büyük ölçüde geçiriyor. Fakat çok olumlu bir özelliği olduğunu söyleyemem. Ortalama bir gündüz kremi arıyorsanız tavsiye ederim. Fakat bu ürünün profesyonel cilt bakımı ürünleri gibi çok yoğun ve kompleks etkileri olmadığını düşünüyorum. Çok fazla beklenti ile kullanmadığım için hayal kırıklığına uğramadım. Ama mucize beklemek bu noktada yanlış olur.

Dermoskin Acnegun Onarıcı Gece Kremi

Acnegun Onarıcı Gündüz Kreminin yanı sıra gece kremini de kullanarak etkisini arttırabilirsiniz. İçindeki AHA ve BHA asit karışımlarının oluşturduğu keratolitik etkisi sayesinde cilde zarar vermeden cildi soyan ve ölü derilerden arındıran bu gece kremi, ciltte akne oluşumunu engeller. Ciltteki kolajen miktarını arttırmaya yönelik olarak tasarlanan bu gece kremi hem sivilce izlerini, hem güneş lekelerini hem de ciltteki ince çizgileri gidermeye yöneliktir.

BHA olarak da bilinen lipofilik, yağda çözünen ve gözeneklerin tıkanmasına neden olan kalıntıların derinlemesine temizlenmesini amaçlar. Böylece ciltte sivilce oluşumu önlenir. AHA olarak bilinen hidrofilik maddesi ise ciltte suda çözünen tüm ölü derilerin arındırılmasına olanak tanır. Sivilce ve akneye eğilimli yağlı cilt tipleri için tasarlanmıştır.

Acnegun Gece Kremi Ne İşe Yarar?

Bu gece kremini Acnegun Onarıcı Gündüz Kremi ile birlikte kullandım. Bu şekilde biraz daha etkili olduğunu düşünüyor. Bu ürün, karma ve yağlı ciltler, sivilceye eğilimli ciltlere sahip kişiler için uygun bir kremdir. Kesinlikle kuru ve hassas cilde sahip kişiler kullanmamalıdır. Ben kremi cildimi temizledikten sonra gece cilt bakımı rutinimin sırasında, ince bir tabaka olarak cildime uyguladım. Bu kremi uyguladıktan sonra kesinlikle güneş ışığına çıkılmaması gerekiyor bu yüzden yalnızca gece sürülmesi mantıklı. Acnegun gece kremi yan etkileri arasında bunu sayabiliriz.

Bu gece kremini dermatologların tavsiye ettiğini de görüyorum. Ürün, losyondan biraz daha sıvı kıvamda ve sarı renktedir. 30 ml olan bu krem, parfümsüz olduğu için biraz yoğun bir kokuya sahip. Cildi kesinlikle kurutmuyor. Siyah noktaları tamamen yok ediyor. Bu gece kreminin içinde bulunan salisilik asit yüzünden kesinlikle sürüp güneşe çıkmamak gerekiyor. Aksi halde güneş lekelerine sebep olabilir.

Sivilce ve akneleri çok derinlemesine tedavi etmese bile özellikle sivilce izlerini ve yüzeysel güneş lekelerini tamamen yok ediyor. Cildi pürüzsüz hale getiriyor. Siyah noktaları temizliyor ve gözenekleri gerçekten sıkılaştırıyor.

Bu ürün, fiyatına göre iyi bir performans gösteriyor. Sivilce ve akneli ciltlere sahip arkadaşlarım da bu ürünü kullanıyor ve onlar da memnun kaldıklarını söylediler. Üstelik bu arkadaşlarım genellikle roaccutane tedavisi gören kişilerdi. Aşırı sorunlu ciltlere sahip olan bu arkadaşlarım, uygun fiyatlı olan bu gece kremine bir şans vermemi söylemişlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir