Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Advantan krem, deri ve cilt hastalıkları arasında sıkça kullanılan bir üründür. En sık egzama hastalığının tedavisinde kullanılan Bu krem, kaşıntı ve sivilce gibi rahatsızlıklar için de tercih edilir. Mutlaka doktorlar tarafından önerildikten sonra kullanılması gereken bu krem, 30 gramlık tüplerde ve eczanelerde satılır. Reçete ile satılan bu kremin içinde metilprednisolon adı verilen bir madde bulunur. Bu krem, kortizonlu olduğu için mutlaka bir doktor gözetiminde ve onun belirlediği miktarlarda kullanılmalıdır.

Advantan Krem İçindekiler

Bu krem metilprednisolon aseponat, orta zincirli trigliserit, kaprilik-kaprik-miristik-stearik trigliserit, polioksietilen-(2)-stearil alkol, polioksietilen-(21), stearil alkol, benzil alkol, disodyum edetat, gliserol ve saf su içerir.

Advantan 0.1 Pomat

ADVANTAN %0.1 çözelti cilt üzerine haricen uygulanmaktadır. Etken maddesi metilprednisolon aseponat maddesidir. Yardımcı maddeler ise izopropil miristat ve izopropil alkoldür.

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem cilt ve deri hastalıklarına yöneliktir. Bu kremi çocuklar ve yetişkinler kullanılabilir. Bu krem genel olarak ciltteki kızarıklıklar, kaşıntılar ve güneş yanıkları üzerinde yoğun bir etki gösterir. 

Üstelik çocuklarda ve yetişkinlerde oluşan egzama hastalığının tüm türlerini tedavi etmek için kullanılabilir. 

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Advantan Krem Nasıl Kullanılır? 

Bu krem, doktorun tavsiye ettiği biçimde, miktarlarda ve sürelerde kullanılmalıdır. Belirtilen dozdan fazla uygulandığı takdirde, kortizonlu olduğu için yan etkileri olabilir. Bu kremi, yetişkin bireyler 3 aydan fazla kullanmamalıdır. Çocuklar ise 1 aydan fazla kesinlikle kullanmamalıdır.

Advantan krem kullanımı için öncelikle uygulama yapılacak alan temizlenmelidir. Daha sonra temiz deri bölgesine ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekir. Yavaş ve nazik bir biçimde masaj yaparak kremi uygulayabilirsiniz. Sürdükten sonra kesinlikle bu bölgenin hava alması gereklidir. Bu yüzden bölgenin üzerini kesinlikle kapatmayın.

Advantan Krem Faydaları

Bu krem ciltteki kaşıntı, kızarıklı, tüm egzama hastalıkları ve sivilceler için kullanılır. İltihaplı hastalıkların tedavisinde oldukça etkili bir üründür. Ayrıca güneş yanıkları için de kullanılır.

Advantan Krem Cilde Faydaları

Bu krem, ciltte oluşan kaşıntı, kızarıklık, egzama, güneş yanıkları, sivilce ve akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. Bu açıdan çok yönlü bir cilt ürünüdür. 

Advantan Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi bu kremin de çeşitli yan etkileri olabilir. Yüksek alerjik reaksiyonlara sahip kişilerde, bu ilaç alerjiye neden olabilir. Kızarıklık, cilt kuruluğu, yanma hissi, kaşıntı, aşırı tüylenme gibi yan etkiler nadiren de olsa görülebilir. Böyle bir etki gördüğünüz zaman derhal kremi kullanmayı durdurun ve doktorunuza danışın.

Advantan Krem Endikasyonları

Bu kremin etken maddesi metilprednisolon’dur. Bu krem genel olarak vücuttaki şişlik, iltihap ve kızarıklık gibi belirtileri yok eder. Bu kremin damar büzücü, alerji önleyici ve iltihap azaltıcı özellikleri vardır. Akıntılı egzama, madeni para görünümlü kaşıntılı egzama, nörodermatit, atopik dermatit, kızarıklık, seboreik egzama, varise bağlı egzama ve temas egzaması gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Genel olarak halk arasında mayasıl adı verilen egzamanın her türü için kullanılır.

Advantan Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bu kremin etken maddesine alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu krem egzama tedavisinde kullanılır.
 • Uçuk, su çiçeği, zona, tüberküloz ve virüslerden kaynaklanan diğer deri enfeksiyonu hastalıkları, aşı sonrası deri reaksiyonlarında bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Akne, sivilce ve rozasea yani gül hastalığı için bu kremi kullanmayınız.
 • Bu ilacın, göz ile temas etmesinden kaçınınız.
 • Açık yaralara bu kremi sürmeyiniz.
 • Sistemik mantar enfeksiyonu olan kişiler bu kremi kullanmamalıdır.
 • Geniş cilt yüzeylerine bu kremi kesinlikle uygulamamalısınız.
 • Kremi sürdüğünüz bölgeyi kesinlikle kapatmamalısınız.
 • Bu kremi kullanırken herhangi bir alerjik reaksiyon oluşursa hemen kremi kullanmayı durdurmalı ve doktorunuza danışmalısınız.
 • Tedavi esnasında ciltte tahrişe sebep olan sert şampuan, sert sabun, kimyasal saç boyası, tüy dökücü ürünler ve alkollü cilt bakım ürünleri kesinlikle kullanmayınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız.
 • 6 aydan küçük bebeklerde bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu kremi yüzünüze sürebilirsiniz ancak 7 günden fazla kullanmamalısınız.

Advantan Krem Hakkında Merak Edilen Sorular

Advantan krem özellikle sivilce ve akne tedavisinde etkilidir. Bunun yanı sıra çeşitli rahatsızlıklara da faydalıdır. Google’da sizin sorduğunuz soruları derledik ve yanıtlarını vermeye çalıştık.

Advantan Krem İsilik

Bu krem, isilik tedavisinde kullanılmaz.

Advantan Krem Kaşıntı

Bu krem kaşıntı tedavisinde kullanılır.

Advantan Krem Lekelere İyi Gelir mi?

Bu krem, leke tedavisinde kullanılmaz.

Advantan Krem Lazer Yanığı

Bu krem, lazer yanıklarını iyileştirir.

Advantan Krem Reçetesiz Satılır mı?

Evet, reçetesiz satın alabilirsiniz.

Advantan Krem Saça Sürülür mü?

Evet, bu krem saç egzaması için kullanılabilir.

Advantan Krem Sedef için kullanılır mı?

Bu krem, sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılır.

Advantan Krem Saçkıran

Bu krem, saçkıran hastalığı için kesinlikle kullanılmaz.

Advantan Krem Eşdeğeri

Bu kremle aynı özelliklere sahip olan eşdeğeri ürünler Efederm losyon, Exanate pomad, Extopix losyon, Ectopix çözelti, Ectopix pomad ve Alocort losyondur.

Advantan Krem Kortizon

Bu krem, kortizon içeren bir ilaçtır.

Advantan Krem Günde Kaç Kez Kullanılır?

Bu krem günde kesinlikle 1 kez kullanılmalıdır. Daha fazla kullanmamanız önemlidir.

Advantan Krem Vajinada Kullanılır mı?

Eğer doktorunuz önermiş ise, vajinada bulunan kaşıntı ve kızarıklık için kullanılır.

Advantan Krem Vajinaya Sürülür mü?

Doktor kontrolünde vajinadaki kızarıklık ve kaşıntı için sürülebilir.

Advantan Krem Ne Kadar Süre Kullanılır?

Uygulanma süresi maksimum 3 aydır. Genel olarak ise 14 gün ile 30 gün arasında tedavi sonuç verir ve kullanım  sonlandırılır.

Advantan Krem Sivilceye İyi Gelir mi?

Bu krem, akne ve sivilce tedavisinde başarılı sonuçlar verir.

Advantan Krem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamileliğin ilk üç ayında bu kremin kullanılması sakıncalıdır. Hamileliğin üçüncü ayından sonra doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Advantan Krem Göz Çevresine Sürülürmü?

Hayır, kesinlikle göz ile temas ettirilmemelidir.

Advantan Krem Dudak için kullanılır mı?

Bu krem dudaklara sürülmez.

Advantan Krem Dövme için kullanılır mı?

Bu krem dövme bakımında kullanılmaz.

Advantan Krem Egzamaya İyi Gelir mi?

Evet, bu krem egzama hastalığını iyileştirmek için kullanılır.

Advantan Krem Etken Maddesi nedir?

Bu kremin etken maddesi metilprednisolon aseponat adlı maddedir.

Advantan Krem Ele Sürülür mü?

Evet, bu krem ellere uygulanabilir.

Advantan Krem Muadili var mı?

Efederm losyon, Exanate pomad, Extopix losyon, Ectopix çözelti, Ectopix pomad ve Alocort losyon bu ürünün muadili kremlerdir.

Advantan Krem Ayak Mantara iyi Gelir mi?

Evet, ayak mantarının iyileşmesi için bu kremi kullanabilirsiniz.

Advantan Krem Açık Yaraya Sürülür mü?

Açık ve derin yaralar üzerinde kesinlikle kullanmayınız.

Advantan Krem Alerji için kullanılır mı?

Advantan krem, alerjik kaşınmalar için doktor kontrolünde kullanılabilir.

Advantan Krem Arı Sokması

Arı sokması durumunda bu krem kesinlikle kullanılmamalıdır ve direk olarak bir doktora danışılmalıdır.

Advantan Krem Akne

Bu ilaç, sivilce ve akne tedavisinde çok iyi sonuç vermektedir.

Advantan Krem Basur

Basur için bu krem kullanılmaz.

Advantan Krem Beyazlatır mı?

Bu kremin herhangi bir beyazlatma özelliği yoktur.

Advantan Krem Fiyatı 2019

 Advantan kremin güncel fiyatı 8,71 TL’dir.

Advantan Krem Kadınlar Kulübü

“advantan m losyondan memnun kaldım.hafif pütürlü kızarık bir yaram vardı..birçok şey denedim .fucidin,contractubex vs..

ama dr a danışmakta fayda varmış.yüzümü de yumuşattı.zaten su bazlı hafif bir yapısı var.yani bepanthene gibi..ama tüylenme sorunu da yaratmaz.özellikle güneş hasarlarına da iyi geliyor…benim kanımca..”

“doktor benim bebeğime verdi yüzünde allerjik kızarıklıklar vardı sürdük hemen iyileşti.”

Advantan Krem Kullananlar

“tecrübe ettiğim kadarıyla özellikle egzamalara ve daha farklı yara, cilt tahrişlerine çok iyi gelen kortizonlu krem.

uzun süreli kullanım derinin incelmesine neden olabilir, dikkatli olmak lazım.”

“bıyık bölgesinde meydana gelen ağda yanıklarını birkaç günde hızlıca iyileştirme özelliğine sahip olduğunu keşfettiğim pomat. kremi pomadı kadar etkili gelmedi bana. alerjilerim olduğundan doktor cilt döküntüm için vermişti ama hiç bu durumda işe yarayacağını düşünmemiştim. tabi kortizon içerdiğinden bolca ve sürekli sürmemenizi öneririm. sonrasında cildinizi iyileştirmesinden ziyade daha fazla zarar vermesini istemem. kısacası; ölçüsünde kullanıldığında çok faydalı bir ilaçtır, tavsiye edilir.”

“oldukça hassas ve karma bir cilde sahibim. bu sebeple kendime uygun ürünleri keşfedene kadar sık sık egzema ve daha hafif tahriş problemleri yaşıyorum. mevsim ve su değişimleri de dahil tabii. bunu geçirmek için sık sık başvurduğum bir ilaç. kortizonlu olduğu için hızla hücre yeniliyor fakat aynı sebeple günlük kullanıma uygun değil. özetle; acil durumlarda hızlı iyileşme için ideal.”

“hametan ile birlikte 1 aydır beni gerim gerim geren sıkıntımı çözmüş kremdir. bi doktora gidiyordum kapalı komedon, başkasına gidiyordum egzama diyorlardı. oysa benim sadece cildim kurumuştu ve biraz sıkıntılı bir dönemden geçmiştim.”

Advantan Krem Yorumları

“kan testleri, dermokozmetik ürünler, bitki çayları her şeyi denedim bu 1 ayda. en son doktor da bıkmış olmalı ki, al bunu kortizonlu yalnız 1 hafta kullan dedi. 3 gün sonra bütün cildim eskisi gibi pırıl pırıl oldu. mucizevi bir şey bu. bugün kullanımımın son günü. artık sadece bi yerimde bir şey çıktığında kullanacağım. herkese tavsiye ediyorum- tabi doktor kontrolünde.”

“egzamalı bir cildim olduğu için benim için mucizevi bir kremdir. özellikle kulaklarımda (evet kulaklarımda dahi egzama yaşıyorum) mevsim değişikliklerinde, su değmesi durumlarında egzama meydana geliyor ve kulak yolunu tıkıyor soluğu kbb de alıyorum. bir tek bu krem egzamalarıma iyi geliyor. öyle ki 1 saat içerisinde tüm lezyonları yokediyor. ancak bu geçici bir çözüm bir kaç gün sonra tekrar egzama başlayabiliyor, yani egzamadan kurtulmanın kesin yolu yok.”

“güneş yanıklarına birebir gelen krem. öyle ki, omuzlarımdan alevler yükselmekte, buz gibi suyla duş almama rağmen sanki normal duş alıyormuş gibi hissetmekteydim. böyle bir güneş yanığını ilk kullanımdan itibaren hissedilir derecede azaltmış ve şükranlarımı kazanmıştır.”

“alerjik kaşınmalara mucize gibi iyi gelen krem. benim için sebebi belli olmayan birden başlayan kaşıntılarda geçerli tabiki. cilt doktorum akne tedavisinde verdi bana bu kremi daha sonrada bir eczacı güneş yanıklarından sonra serinletsin rahatlatsın diye vermişti. simdi ne zaman sebepsiz yere uyuz gibi kaşınmaya başlasam sürerim ve anında geçirir. acil durumlarda evde bulunmalı. bunun solisyon olanı saçta deri dökülmesi, kepek gibi problemlere iyi geliyor. tabi yinede doktora başvurup kullanılmalı.”

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir