Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Realme X50 Pro 5G, Realme UI 2.0’ı alan ilk akıllı telefon olacak, ancak yakında kullanıma sunma programına daha fazla cihaz eklenecek.

Realme UI 2.0, yakın zamanda piyasaya sürülen Android 11 yazılımına dayanmaktadır. Mesajlaşma uygulamaları için daha iyi güvenlik özellikleri ve sohbet balonları ile birlikte gelir. Realme X50 Pro 5G, Realme UI 2.0’ı alan ilk telefon olacak.

Realme UI 2.0, Android 11‘in resmi olarak piyasaya sürülmesinden birkaç gün sonra resmi hale gelen ilk birkaç özel görünüm arasında yer alıyor. Önceki zamanların aksine, Oppo, Realme ve Xiaomi gibi OEM’ler şimdi aynı sürümde sonraki Android sürümlerini kullanıma sunmaya başladı.

Pixel telefonların ne zaman alacağına dair zaman çizelgesi. Bunların hepsi, yeni işletim sisteminin daha hızlı teslim edilmesini sağlayan Google’ın Project Treble’ın bir parçasıdır. Android 11, Android 10’un gösterişli bir sürümüdür, bu nedenle yazılımla birlikte bazı ilginç özellikler elde edersiniz, ancak daha da önemlisi, pek çok başlık altında güncelleme alırsınız.

Realme, Hindistan’da Narzo 20 serisinin yanı sıra telefonları için yeni Android 11 tabanlı yazılımı piyasaya sürdü.

Android 11, sistem genelinde sohbet balonları, daha akıllı bildirim kontrolleri, bildirim gölgesinde kapsamlı bir müzik kontrolü ve güç düğmesi menüsünde akıllı ev kısayolları sunar. En ilginç özellik sonuncusu. Esasen, akıllı cihazlarınızı kontrol etmenize ve tek bir ekrandan NFC tabanlı ödemeler yapmanıza izin veren bir geçiş panelidir, böylece her işlev için ayrı uygulamalar açmanıza gerek kalmaz. Bu paneldeki bazı işlevler Hindistan’da mevcut olmayabilir, ancak özelleştirme yapılacaktır, bu nedenle kendi işlevinizi seçersiniz.

Android 11 Tabanlı Realme UI 2.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Karanlık Mod Geliştirildi

Karanlık mod, son güncellemeyle Android için bir dayanak noktası oldu. Android 11 ile, karanlık mod için birden fazla sürüm alıyorsunuz. Artık karanlık mod için ölü siyah versiyon ve seçebileceğiniz gri versiyon dahil olmak üzere üç farklı versiyonunuz var. Ana ekrana üçüncü taraf erişimi de Realme UI 2.0 güncellemesi ile elde edeceğiniz bir şeydir. Müzik kontrolleri için, Realme UI 2.0’ın bildirim widget’ında bir çıkış değiştiricisi vardır. Bu, iOS’un iPhone’daki hoparlör ile diğer eşleştirilmiş kulaklık veya hoparlör arasında geçiş yapmanıza izin vermesi gibidir.

Realme, Realme UI 2.0’da bankacılık bilgileri gibi gizli bilgilerin güvende kalmasını sağlayan bir Güvenlik Kalkanı içeriyor. Güvenlik Kalkanı; Ödeme Güvenliği, Uygulama İzin Güvenliği, Sözde Site Engelleme, Taciz Çağrısı Engelleme ve telefonunuzdaki diğer Android 11 güvenlik özelliklerini kapsar.

Realme UI 2.0 Ne Zaman Gelecek?

Realme, 24 Eylül’den itibaren Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 güncellemesini X50 Pro ile başlayacak. Ancak bu, kullanıcıların alacağı bir beta sürümü olacak. Realme, kararlı kanal Realme UI 2.0’ın kullanıma sunulması için Ekim zaman çizelgesine baktığını söylüyor. Sunum programına daha fazla cihaz eklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir