Beklazon Merhem Nasıl Kullanılır?

Beklazon merhem, birçok cilt rahatsızlığının iyileştirilmesinde kullanılır. Herkes tarafından çok merak edilen Beklazon merhem, iltihaplı cilt hastalıklarının tedavisinde birebirdir. Her evin ecza dolabında bulunması gereken bu merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı nedir gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Beklazon Krem Nedir?

Beklazon krem genel olarak iltihaplı deri hastalıklarında etkilidir. Atopik egzama ve diskoid egzama başta olmak üzere tüm egzama türleri, liken simpleks, sedef hastalığı, primer irritan, alerjik dermatit, intertrigo ve lupus eritomatozus gibi cilt hastalıklarını kısa bir süre içinde tedavi eder ve iyileştirir.

Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

Beklazon krem, cilt hastalıkları deyince ilk akla gelen ürünlerden birisidir. Oldukça yoğun ve etkili olan bu krem, iltihaplı cilt hastalıkları kategorisinde özellikle egzama türlerini iyileştirir. Alerjik deri hastalıkları ve plak oluşturan deri hastalıklarını tedavi eder. Atopik egzama ve diskoid egzama türlerinde özellikle etkilidir. 

Sedef hastalığı yani psoriyazis adındaki deri hastalığının iyileştirilmesi için doktorlar tarafından reçeteye yazılabilir.

Beklazon krem, liken simpleks adı verilen deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Bu hastalık iyi huyludur. Genellikle deri ekleri, deri ve mukozalara etki eder. Beklazon merhem liken simpleks hastalığının yanı sıra nörodermatozların iyileştirilmesinde önemli rol oynar.

Fiziksel etkenler ve ışınlama işleminden dolayı oluşan primer irritan ve alerjik dermatit gibi hastalıkların tedavisinde yine Beklazon kullanılır. 

Ayrıca intertrigo adı verilen bir cilt hastalığı ve lupus eritomatozus adı verilen bir deri hastalığında Beklazon merhem başarılı sonuçlar verir. Bu krem sayesinde tüm bu deri hastalıkları kısa sürede iyileşir.

Beklazon Krem Cilde Faydaları

Beklazon krem özellikle ülkemizde yaygın bir hastalık olan egzama hastalığının bütün türlerinde etkili olmaktadır. Beklazon merhem, atopik egzama ve diskoid egzama başta olmak üzere iltihaplı olan tüm egzama türlerinde başarılıdır. Ayrıca sedef hastalığı, liken simpleks, primer İrritan, intertrigo, lupus eritomatozus ve alerjik dermatit hastalıklarını iyileştirir.

Beklazon Krem Ne İçin Kullanılır?

Beklazon merhem genel olarak tüm egzama çeşitlerinde ve sedef hastalığının iyileştirilmesinde kullanılır.

Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

Beklazon merhem, cildin lezyonlu bölgesine ince bir tabaka halinde iyice yedirilerek sürülür. Daha sonra biraz bölgeye baskı uygulanarak masaj yapılır. Başlangıçta hastalar günde 2 kez bu kremi uygulayacak zamanla kremin kullanma sıklığı doktor kontrolünde azaltılacaktır. Rahatsızlığın seyrine göre kremin miktarı ve kullanım aralığı minimum hale getirilir. 

Hastalık tamamen iyileştiğinde bu merhemin kullanımı durdurulur. Fakat hastalık tekrarlarsa, günde 2 kez krem tekrar kullanılmaya başlamalıdır. 4 haftalık kullanım sonunda şikayetleriniz devam ederse doktorunuza başvurmanız gereklidir.

Beklazon Krem Kullananlar

“arkadaşlar beklazon merhemi bilirsiniz. biz evde çok kullanırız. mesela ellerimiz tahriş olunca temizlikten vs kolumuzu bacağımızı bi yere sürtsek mesela. ufak tefek cilt rahatsızlıklarımızda hemen kullanırız iyi gelir. şimdi bu beklazın niye atopik dermatite iyi gelmesin diye düşündüm ben . tamam bebeğim küçük ama kullandığımız diğer merhemler bundan masum değilki. advantan – elidel vs bunlar daha ağır bunları kullanıyoruz. ben bıraktım gerçi kullanmıyorum bunları. ben üşenmedim bu beklazon merhem araştırdım.pek zararlı bi yanı yok. oğlumda denedim. birde losyonunu aldım ucuz 4 lra civarında. losyın ama bebe yağı gibi bişey. losyonu vücudunda kullandım merhemi yüzünde ve ellerinde.. günde 2 kere kullanabilirsiniz diye yazıyordu ama ben 1 kere sürdüm. 3 akşamdır sürüyorum bunu. ellerine de büyük bi çorap giydiriyorum (eldivenleri küçük geliyor artık ). fazla uzattım biliyorum sonucu merak edyorsunuz . SONUÇ : SÜPER evet süper arkdaşlar .vücudundakiler hemen hemen kayboldu. yüzünde yanağının bi tanesi geçti birisinde çok azcık kaldı. bu bir tesadüfte olabilir ama bence iyi geldi. çünkü başka krem merhem vs kullanmıyorum.sadece zaditen şurup ve demir şurubu kullanıyorum. ama zaditenede 3-4 gün önce başladık beklazondan bi değişiklik yoktu

AMA BANA İYİ GELDİ SİZDE KULLANIN DEMİYORUM. bana iyi geldi denemek isteyen olur diye yazıyrum . herkesin kendi sorumluluğunda. kimseyi yanlış yönlerdirmek istemem.ben devam edicem bi süre daha sonuçları yazarım yine. sizinde görüşlerinizi almak isterim bu konuda.”

“Canım merhaba,benim de oğlum atopik dermatit,biz de uğraşıyoruz bu sorunla.Beklazon atopik dermatiti düzeltebilirr çünkü beklometazon içerir ve bu da bir kortikosteroid yani kortizon türevi bir etken madde.Ama kortikosteroidler potentlerine yani etki güçlerine göre sınıflandırılırlar.Çok ağır bir vaka yoksa ortada güçlü bir kortikosteroid kullanmaya gerek yok.Çünkü bunlar diğer merhemler gibi değil ciltten emilimleri yüksek.Özelikle geniş,tahriş olmuş alanda yüksek dozda ve uzun süreli kullanıldıklarında emilip kana geçerler.Beklazon orta etkili.Bebekte bunu kullanmak yerine düşük potentli kortizon türevlerini tercih etsen iyi olur.Yüz gibi ince bölgelerden emilim daha yüksektir o nedenle en düşük potentli olanlarını tercih etmelisin.Ayrıca ilacı sürüp eline eldiven giydirdiğinde bunun adı oklüzif tedavidir ki etki artar ama emilim de artar.yine minik bir bebekte emilimi arttırmaya gerek yok.Bu dediğin tedaviyi ben kendi elime(egzamam azdığı zaman,onun dışında kortizon türevi kesinlikle sürmem) uyguluyorum sadece 1 gece.Ama eğer bebeğinin cildi çok kötü durumdaysa düşük etkili bir ilaçtan sonuç alamıyorsan tabii ki ozaman daha güçlü etkili ilaçları kullanmak zorundasın.(Mesela advantan daha yüksek potentli beklazondan ama gerektiğinde kullanılıyor.Elideli hiç söylemiyorum bile.ben kesinlikle kullanmadım kullanmam.)Hatta tablet ya da enjeksiyon formunda kortizon preparatları dahi kullanılabiliyor.Ama bunun için de bebeğinin durumunu bilen doktoruna danışmalısın.Yani ben bir eczacı ve anne olarak eğer bebeğinin durumu ağır değilse ki umarım değildir en düşük etkili kortizon türevini kullanmanı öneririm.yok ağır ise doktoruna danış ve onun önerdiği kreme geç.oklüzif tedavi uygulama.en güzeli uyurken ya da emerken sürmek ben öyle yapıyorum.çünkü çok az sürüorum bu şekilde etrafa bulaşmamış oluyo o sürdüğüm azıcık krem.Canım bu arada beklazon 1 yaş altında kontrendike,kullanılmamalı.Canım çok uzattım ben bunları yazıyorum ama kullanıp kullanmamak sana kalmış.Bence doktoruna danış,belki o da duruma göre kullanmanı önerir.Ben bir anne ve eczacı olarak bildiklerimi paylaşmak istedim.Geçmiş olsun.”

Beklazon Merhem Nedir?

Beklazon merhem piyasada üç farklı türde satılır. Bu üç farklı türdeki ilacın kullanım amaçları birbirinden tamamen farklıdır. Beklazon krem, sızıntılı ve nemli deri lezyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Beklazon losyon, kıllı veya nemli deri lezyonlarında tercih edilir. Beklazon pomad ise cildin likenifıye, pullu ya da kuru lezyonlarında etkili olmaktadır. 

Beklazon Merhem Ne İşe Yarar?

Beklazon ilacının etken maddesi beklometazon dipropiyonat maddesidir. Alerjik olan ve plak oluşumuyla kendini gösteren diskoid egzama ve atopik egzama tedavisinde bu krem oldukça etkilidir. Aslında tüm egzama türlerinde oldukça etkilidir. Bunun dışında primer irritan, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken simpleks, nörodermatozlar, diskoid lupus eritomatozus ve intertrigo gibi deri hastalıklarını tedavi eder.

Beklazon Yan Etkileri Nelerdir?

Beklazon nadiren de olsa bazı kişilerde yan etkiler gösterebilir. Anjiödem yani yüz bölgesi ve boğaz bölgesinde şişme, alerjik reaksiyonlar gösterirseniz derhal ilacı kullanmayı bırakın, doktorunuz ile iletişime geçin ve bir hastanenin acil bölümüne başvurun.

Cilt bölgesinde morarma, aşırı kıllanma, derideki bağ dokusu öğelerinin hacim ve sayı bakımından azalması, derideki ter bezlerinin tıkanması sonucu oluşan döküntü yani isilik, renk bozuklukları, iğne başı şeklindeki cilt bozuklukları, cilt kuruluğu ve cilt altındaki küçük kanamalar, böbrek üstü bezlerinden aşırı miktarda hormon salgılanması, deride kalın çizgiler, deride incelme ve deri yüzeyine yakın olan damarlarda genişleme gibi yan etkiler oldukça ciddidir. Bu durumda hemen ilacı kullanmayı durdurun ve doktorunuzla görüşün. 

Beklazon Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem atopik egzama, diskoid egzama, primer irritan, alerjik dermatit, sedef hastalığı, liken simpleks, nörodermatozlar, diskoid lupus eritomatozus ve intertrigo gibi deri hastalıklarına iyi gelir.

Beklazon Merhem ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Bu krem ile ilgili merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladık.

Beklazon Krem Hemoroid

Bu krem, hemoroid hastalığının tedavisinde kullanılmaz.

Beklazon Krem Yüze Sürülür mü?

Evet, bu krem yüze sürülebilir. Fakat bu kremi göz ile kesinlikle temas ettirmemelisiniz.

Beklazon Krem Resmi Nasıldır?

Beklazon kremin resmini aşağıda bulabilirsiniz.

Beklazon Krem Kortizonlu mu?

Evet, kortizonlu bir kremdir. Bu yüzden mutlaka doktorun talimatlarına uyularak uygulanmalıdır.

Beklazon Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem tüm egzama türlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Bu yüzden doktor kontrolünde düzenli olarak kullanılmalıdır.

Beklazon Krem Pişik Tedavisinde Kullanılır mı?

Beklazon merhem doğrudan pişik konusunda etkili olmamakla birlikte doku reaksiyonunu azaltır. Pişik bölgesindeki kızarıklıkları ve acıyı iyileştirir.

Beklazon Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Bu krem sivilceyi değil fakat sivilce izlerini tedavi eder. Sivilce izlerinin tedavisi amacıyla boş ve temiz bir cam kavanozda 1 tüp Madecassol krem, 1 tüp Beklazon krem, 1 çay kaşığı b3 vitamini, 1 çay kaşığı E vitamini, 1 çay kaşığı B5 vitamini, 1 çay kaşığı MSM, yarım çay kaşığı çinko sülfat veya çinko oksit ve yarım çay kaşığı l arginine maddelerini iyice karıştırın. Gece yatmadan önce kırmızı sivilce izlerinin üzerine bu karışımı uygulayın. Sivilce izlerinin kısa bir zamanda yok olduğunu göreceksiniz.

Beklazon Krem Fiyat 

Fiyatı: 5,1 TL’dir.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir