Benzamycin Topikal Jel Sicilce Kremi Ne İşe Yarar? Benzamycin Kullananlar

Benzamycin Topikal Jel, genç yaşlı fark etmeksizin birçok insan sivilce ve aknelerinden şikayet etmektedir. Sivilce ve aknelerinden şikayetçi olan kişiler zaman zaman doktor kontrolünden de geçmekte ve birçok krem ve ilaç tedavisi görmektedir.

Benzamycin Topikal Jel Krem de bu kremlerden bir tanesidir. Benzamycin Topikal Jel krem yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Dolayısıyla güvenle kullanılabilecek bir üründür.

Benzamycin topikal jel krem özellikle son günlerde o kadar popüler olmuştur ki birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Tabii ki en çok merak edilen konu Benzamycin topikal jel krem kullandıktan sonra akne ve sivilcelerden kurtulup kurtulmamak konusudur.

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Benzamycin Topikal Jel

Doktorlar tarafından sıklıkla reçetelerden yazılan Benzamycin Topikal Jel sivilce ve aknelerin tedavisinde hatta kesin çözümünde öne çıkan kremlerin başında gelmektedir. Benzamycin Topikal Jel Kremin çok güçlü etkileri bulunmaktadır.

Düzenli kullanan herkes Benzamycin Topikal Jel Kremi kullandıktan sonra sivilcelerinden kurtulduğunu söylemektedir. Ayrıca bu güçlü etki kısa süreli değil uzun sürelidir. Yani geçici çözüm değil kalıcı çözümdür. Ergenlik sivilceleri bilindiği üzere dönemsel sivilcelerdir. Bu sivilce türünü harici tuttuğumuzda dış etkenlere bağlı meydana gelen tüm sivilcelerde Benzamycin topikal jel krem kullanıldıktan sonra büyük bir oranda başarı sağlanmakta ve kullananlardan olumlu dönüşler alınmaktadır.

Benzamycin Topikal Jel Krem içerisinde Benzoil Peroksit ve Aktif Eritromisin bulunmaktadır. Etken maddeleri bu maddeler olan krem antibiyotik bir üründür aynı zamanda adından da anlaşılacağı üzere topikaldır.

Dış etkenler yüzünden meydana gelen sivilcelerde, ergenlik sivilcelerinde ve iltihaplı sivilcelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Benzamycin Topikal Jel krem yalnızca vücuttaki sivilceleri yok etmekle kalmıyor aynı zamanda meydana gelebilecek sivilcelerin oluşumlarını da engelliyor.

Benzamycin Topikal Jel Kremi uyguladığınız bölgede hafif şekilde soyucu ve kurutucu etki gösterebilmektedir. Çok güçlü olan bu kremin bazı etkilerinin olması oldukça normaldir. Benzamycin Topikal Jel Krem cilt soyma özelliği ile ciltteki yağ ve kirlerin de temizlenmesini sağlamaktadır. Bu nedenle ciltte yeniden sivilce oluşumu da önlenmektedir.

Benzamycin Topikal Jel Krem Nasıl Hazırlanmaktadır?

Benzamycin Topikal Jel Kremi eczanelerden kolayca satın alabilirsiniz. Benzamycin jel kremi altıktan sonra açtığınızda karşınızca bir büyük ve iki adette küçük tüp çıkacaktır. Küçük tüplerden bir tanesinde etik alkol sıvı halde bulunmaktadır. Diğer küçük kutu da ise toz halinde eritromisin maddesi bulunmaktadır.

Eritromisin toz olarak bulunan tüpü diğer küçük tüpte yer alan etil alkolün içine dökmeniz gerekmektedir. Birkaç dakika sallayarak tamamen çözünmesini beklemelisiniz. Birkaç dakika salladıktan sonra tamamen çözünme işlemi gerçekleşecektir. Çözünme işlemi bittikten hemen sonra etil alkol ve eritromisin karışımını büyük tüpün yani Benzamycin yazan tüpün içine dökmeniz gerekmektedir.

Benzamycin Topikal Jel krem paketinin içinden bir de karıştırıcı çıkacaktır. Plastik karıştırıcının yardımı ile Benzamycin kremi homojen hale gelene kadar birkaç dakika boyunca iyice karıştırmanız gerekmektedir. Karışımı elde ettikten sonra mutlaka üzerine tarih yazmayı unutmayınız.

Benzamycin Topikal Jel Kremi uyguladıktan sonra kremi sıkıca kapatmayı ihmal etmemelisiniz. Benzamycin jel krem sıkı kapatılmadığında katılaşmakta ve kurumaktadır. Benzamycin Topikal Jel Kremin homojen şekilde korunması gerekmektedir. Katılaşıp kuruduktan sonra kullanılamayacaktır. Bu nedenle kremi kullandıktan sonra mutlaka ağzını sıkıca kapatmalısınız.

Benzamycin Topikal Jel Krem Cilde Nasıl Uygulanmaktadır?

Benzamycin Topikal Jel kremi doğru kullanmak oldukça önemlidir. Olumlu sonuç alabilmek iççin düzenli ve doğru kullanmanın çok önemli olduğu unutulmamalıdır. Doğru kullanılan Benzamycin Topikal Jel Krem daha doğru sonuç verecektir.

Benzamycin Topikal Jel Kremi kullanmadan önce dozunu ayarlamak gerekmektedir. Kremin dozunu doktorunuz belirlemelidir. Genel olarak doktorlar sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanılmasını tavsiye etmektedirler. Fakat sürdükten sonra krem yüzünüzde beklemelidir. Bu nedenle okul, iş ve benzeri bir yere gidiyorsanız kremi yalnız akşam kullanmanız gerekebilir. Bu konu hakkında doktorunuzdan bilgi almalı ve ne zamanlar kullanacağınıza beraber karar vermelisiniz.

Benzamycin Topikal Jel Kremi uygulamadan önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Yani bir başka deyişle kremi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkamalı ve temiz bir havlu ya da peçete yardımıyla iyice kurumalısınız.

Temiz dahi olsa havlularda herhang i bir bakteri olmasına karşın genel olarak kağıt havlu peçeteler ile kurulanması daha doğru görülmektedir. Cildin iyice kuru olması çok önemlidir. Hafif nemli dahi olmaması gerekmektedir. Kısacası cildin kuru ve temiz olması gerekmektedir. Cildinizin kuru be temiz olmasından emin olduktan sonra sivilceli olan bölgeye yalnızca bir katman şekilde tampon yapar gibi ovalamadan cildinize sürmeniz en doğru şekildir.

Benzamycin Topikal Jel Kremin Faydaları Nelerdir?

Benzamycin Topikal Jel Kremin en önemli faydası sivilce ve aknelerden cildinizi kurtarması ve yeniden çıkmaları önlemesidir. Benzamycin jel kremin etkisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Çünkü, her bireyin bünyesi birbirinden farklıdır. Genel olarak bakacak olursak Benzamycin Topikal Jel Krem iki hafta içerisinde etkisini göstermeye başlamaktadır. Tabii ki biraz önce bahsettiğimiz gibi bünyenize bağlı olarak bu süre de farklılıklar olabilmektedir. Tedavi süreniz boyunca ilk günlerde gözle görülür bir etki olmayacaktır.

Bu durumda pes etmemeli ve etki etmedi diyerek Benzamycin topikal jel kremi kullanmayı bırakmamanız gerekmektedir. İlk etki 2 hafta içerisinde gösterir desek de Benzamycin topikal jel kremin tamamen etkisi görebilmek için 6 ya da 8 hafta gibi bir süreci geçirmeniz gerekmekte ve bu süreç içerisinde kremi doğru ve düzenli şekilde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde etkisi hızlı ve olumlu olmayacaktır. 

Benzamycin kullanıkdıktan sonra ağzınızda, dilinizde ya da yüzünüzde şişme meydana gelrse, nefes almakta güçlük çekerseniz, herhangi bir yerinizde kurdeşen benzeri kızarıklıklar olursa,  şiddetli karın ağrısı yaşarsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Benzamycin Kullananlar

Benzamycin Topikal Jel Krem kullanıcı yorumları genel olarak çok olumlu. Kullanıcıların yüzde 95 gibi çok ciddi bir rakamı benzamycin topikal jel kremi kullandıktan sonra akne ve sivilcelerinden kısa sürede kurtulduklarını ifade etmişler. Ayrıca kullanıcılar daha sonra da vücutlarında herhangi bir sivilce ya da akne çıkmadığı yorumlarında bulunmuşlardır.

Sivilce ya da akneleriniz var ve bu durumdan çok çekiniyor, kafanıza takıyor hatta sosyal hayatınızın bu durumdan etkilenmesine üzülüyor musunuz? Sivilcelerden kurtulmak sandığınız kadar zor değil.

Benzamycin Topikal Jel Kremi 4 – 6 hafta kullanarak sivilcelerinizden kurtulabilir. Hatta cildiniz de tekrar sivilce oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Bunun için bir eczaneye giderek benzamycin topikal jel krem almanız yeterli. Fakat bu kremi almadan önce mutlaka doktorunuz ile görüşmeli ve onun onayı ile benzamycin kreme başlamalısınız.

Benzamycin Topikal Jel Krem her ne kadar zararsız maddelerden meydana gelse de içerisinde olan bazı etmenlere alerjiniz olması ihtimaline karşı, kullanmaya başladıktan sonra oluşabilecek herhangi bir sıkıntı da mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Düzenli ve doğru kullanım Benzamycin Topikal Jel Kremin etkilerini görmeniz ve olumlu sonuçlar ile karşılaşabilmeniz için çok önemlidir. İlk günden etki görmemeniz sizi yıldırmasın. Benzamycin krem yalnızca düzenli şekilde kullanıldığında doğru ve kesin sonuç vermektedir. Benzamycin Topikal Jel Krem kullanan birçok insanın görüşleri bunları doğrular niteliktedir.

Benzamycin Topikal Jel hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Benzamycin Topikal Jel kullanıcıları tarafından oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Cilt bakımı üzerine yazdığımız yazılarımıza bakmayı tavsiye ederim.

Ürün hakkında detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir