CC Krem Nedir? CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC Krem, günümüzde fondötenin yerini almış birçok makyaj kremi ile karşılaşmaktayız. BB, CC, DD, EE ve PP kremler bunlardan sadece bazıları. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak makyaj malzemeleri de oldukça çeşitlendi ve renklendirilmiş kremler de aynı orantıda fazlalaştı. Teninin pürüzsüz görünmesini isteyen her kadın bu ürünlerinin her birinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını mutlaka öğrenmelidir.

İnce yapısı ile ciltteki renk eşitsizliğini son bulduran ve cildi dengeleyen ten ürünlerine CC Krem denilmektedir. CC kreminin açılımı Color Correcting olarak adlandırılmaktadır. Color Correcting Türkçe anlamı ise renk düzenleyicidir. CC krem kullanan kadınlar bu üründen çok memnun olmaktadır.

CC Kremin Faydaları

  • CC kremler içerisinde ışığı yansıtmaya karayan pigmentler barındırmaktadır. Bu pigmentler renk eşitsizliğini gidermektedir.
  • Cilde aydınlık bir hava veren CC Krem cildinizdeki sarılıklar, lekeler, kızarıklar ya da yorgun yüz ifadenizin önüne geçmektedir. Fondöten kullanmaktan kaçınan kadınlar CC krem ile istediği görünüme kolaylıkla kavuşabilmektedir.
  • Yağlı cilde sahip olan kadınlar ciltlerinin parlamasından şikayetçi olur. CC Krem ciltteki parlamayı kontrol altına alarak mat görünüm sağlamaktadır. Aynı zamanda kuru ciltleri ise nemlendirmektedir.
  • Güneşin zararlı etkenlerinden koruya SPF, CC krem içerisinde bulunmaktadır. Bu nedenle CC krem sürdüğünüzde aynı zamanda güneş ışınlarının vereceği zararlardan, lekelerden kolaylıkla kurtulursunuz.

CC Kremin İçeriği

BB Kremler ve fondötenler ile CC kremi karşılaştırdığımızda, CC kremin çok daha ince bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çok ince yapıya sahip olan CC krem, süren kişi tarafından neredeyse hiç hissedilmemektedir. Fondöten kullanmak istemeyen fakat cildindeki kusurları da örtmek isteyen kadınlar için mucizevi tek çözüm, CC kremdir.

Fondötenlerin ve diğer kapatıcı ürünlerin farklı renk seçenekleri bulunurken, CC kremde çok fazla renk seçeneği bulunmamaktadır. Çünkü, CC kremin içerisindeki renk pigmentleri cildin kendi tonu ile uyum sağlamaktadır. Fakat yine de CC kremi renksiz bir ürünle bir tutmamalısınız. CC kremler kendi cildiniz ile uyum sağlayarak ciltteki tüm kusurları kolaylıkla kapatmaktadır.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC kremin kullanmanın bir takım püf noktaları bulunmaktadır. En önemli püf noktası doğru CC kremi seçmekten geçmektedir. CC kremin tenine en uygun olanı seçmen bir takım küçük testler ile oldukça basittir. Yağlı cilde sahip kadınlar mat bitişli cc krem tercih ederken, kuru ciltli kadınlar ise ıslak bitişli cc krem tercih etmelidir. CC kremlerin en önemli amacı, ten rengini dengelemek ve teninin her yerinde aynı rengi yakalamaktır. Kimileri tenindeki kızarıkları gidermek için cc krem kullanırken kimileri ise donuk renkli tenlerini canlandırmak için cc krem kullanmaktadır. Kadınlar genel olarak da yorgun yüz ifadelerini saklamak için cc krem kullanmayı tercih etmektedir. Tenini iyi tanıyan her kadın hangi ürünün cildine iyi geleceğini kolayca sağlayabilir. Cildiniz tipine göre cc krem tercihinizi yapabilirsiniz.

CC kremi satın alırken öncelikle parmağınıza sürmelisiniz. Çünkü parmaklarınızın ısısı sayesinde CC krem daha yumuşak hale gelerek ciltte daha homojen şekilde yayılacaktır. Böylece her yerin ayn eşitlikte görünmesi sağlanacaktır.

CC kremi aynı zamanda makyaj bazı görevinde de kullanabilirsiniz. Nemlendirici özelliği de bulunan CC Kremi makyaj yapmadan önce teninize uyguladığınızda, makyajın daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. CC kremi sürdükten sonra ister parmaklarınızın yardımı ile ister bir sünger ile mutlaka dağıtmalısınız. Eğer kuru bir cilde sahipseniz ve yüzünüzün daha canlı görünmesini istiyorsanız makyaj süngerini önce ıslatıp sonra cc kremi o sünger ile dağıtmanız işe yarayacaktır.

BB Krem ile CC Krem farkı nedir?

Kozmetikçilere gittiniz ve fondöten yerine bu kremlerden almaya karar verdiniz. Fakat hangisinin ne işe yaradığı hakkında bir fikriniz yok mu? İşte BB krem ile CC krem arasındaki farklar şu şekilde.

Özellikle son yıllarda kadınlar makyaj malzemesi olarak BB krem ya da CC krem kullanıyor. Yaz aylarında daha sık kullanılır hale gelen bu kremler cildiniz hangisine uygun olduğuna bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir.

BB krem cilde daha doğal bir görünüm vermek için kozmetçiler tarafından üretilmiştir. Renkli nemlendirici olarak adlandırılan bu kremler farklı ürünlerin birleşmesinden oluşmaktadır. Bu ürünler; nemlendirici, kapatıcı, güneş koruyucu, makyaj bazı, renk eşitleyici ve fondöten olarak sıralanabilir. Yani daha önceleri 6 ürünü farklı farklı alan kadınlar, şimdilerde BB ya da CC krem alarak 6 ürünü aynı üründe birleştiriyor. Dolayısıyla hem maddi hem de zaman açısından oldukça tasarruf yapmış oluyorlar.

CC krem ise daha çok renk eşitsizliği ve kızarıklıklardan kurtulmak için üretilmiştir. CC krem sürüldüğünde renk eşitsizliği tamamen ortadan kalkar. Cildinizde çeşitli izler var ise CC krem sayesinde mutlaka bu izlerden kurtuluşunuz. Aynı zamanda CC krem sayesinde cildiniz nemlenir. Ekstra bir nemlendirici kullanmanıza gerek kalmaz. CC krem kızarıkları yalnızca anlık olarak kapatmaz. Aynı zamanda zamanla bu kızarıklıkların yok olmasını da sağlar.

BB Krem yani “beauty balm” güzelleştirici krem anlamındadır. BB kremlerde cildin tonuna uygun olan rengi seçmek önemlidir. BB krem sayesinde aydınlanmış müthiş bir cilde sahip olabilirsiniz. CC Krem yani Color Corrective ise daha önce de dediğimiz gibi daha çok renk düzenleyicidir. CC krem sayesinde kızarıklıklardan, cansız görünümden, yorgun ifadeden kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik CC kremin cilt tonuna göre seçilmesine gerek yoktur. Çünkü CC kremler cildinizin tonuna uyum sağlar.

Hangi Kreme İhtiyacım var?

Hangi kreme ihtiyacınız olduğunu anlamanız çok basit. Eğer yalnızca cildiniz nemlensin ve güneşten korunsun ve biraz da renklensin istiyorsanız BB kremi tercih etmelisiniz. Fakat bunların yanı sıra cilt kusurlarınızdan da kurtulmak istiyorsanız, cildinizden şikayetçiyseniz kesinlikle CC kremi tercih etmelisiniz. CC krem BB kreme oranla daha mat bir yapıya sahip olması sebebiyle özellikle yağlı ve akneli ciltlerin hiç düşünmeden CC kremi tercih etmeleri çok doğru olacaktır.

CC Krem Uygulaması

Kolay ve çok pratik şekilde sürülebilen CC kremleri sabah rutinlerinize ekleyebilirsiniz. Sabah yüzünüzü yıkadıktan hemen sonra nemlendirici kullanıyorsanız nemlendiricinizi sürüp ardından CC kremi sürebilirsiniz. CC kremi yüzünüze çok fazla sürmenize gerek yoktur. Birkaç damla parmağınıza sürerek yüzünüze parmaklarınızla ya da bir sünger yardımıyla kolaylıkla sürebilirsiniz. Parmak uçlarınızla sürüyorsanız nazikçe masaj yapar gibi yüzünüze uygulamalısınız. Sünger ile uyguluyorsanız adeta bir tampon yapar gibi yüzünüze uygulayabilirsiniz. CC krem sürdükten sonra her zamanki makyaj uygulamanıza devam edebilirsiniz.

CC krem ile yalnızca bir allık ve rimel bile sürseniz mükemmel bir makyaj yapmış gibi doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Birçok özelliği bir arada bulunan CC kremleri fondötenin önüne koymanız hem maddi hem de manevi açıdan yararlı olacaktır. CC kremler fondötenler kadar cildinize zarar vermez. Üstelik birçok özelliği de içinde barındırır. Aynı zamanda makyaj yapmak aynı zamanda da cilt bakımınızı gerçekleştirmek CC krem ile mümkün. Üstelik dışarı çıktığınızda ekstra güneş koruyucu kullanmanıza hiç gerek yok. CC krem cildinizi hem nemlendirir hem de cildinizi güneş ışınlarından gelecek zararlı etkenlerden korur. Siz de birçok işlevi olan CC kremleri denemek istiyorsanız satın alabilirsiniz.

CC krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. CC krem kullananlar tarafından oldukça olumlu yorum almaktadır. Bende kullanmanızı tavsiye ederim. Cilt bakımı ile güzel bir cilde sahip olmak çok kolay.

CC krem hakkında daha fazla bilgiye videodan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir