Düşük Bütçeli Redmi 9i Tanıtıldı – Tüm Özellikleri

Düşük Bütçeli Redmi 9i Tanıtıldı – Tüm Özellikleri

Xiaomiblog sitesinden Oğulcan Özsezgi’nin haberine göre, Xiaomi düşük bütçeli akıllı telefonlarına yeni bir model ekledi.

Redmi 9 modelinin uygun fiyatlı versiyonu olacak Redmi 9i isimli yeni telefon, basit bir tasarım ve giriş seviyesi teknik özelliklere sahip. Giriş seviyesinde kabul edilmesine rağmen fiyatı nedeniyle çok satacağı düşünülen telefon için açıklanan özellikler ve fiyat bilgisine geçelim.

Redmi 9i Teknik Donanımı ve Fiyatı

Düşük bütçeli akıllı telefon, 6.53 inç IPS LCD ekrana sahip. Çözünürlük olarak HD çözünürlük değerinin biraz daha üzerinde olan HD+ değerine sahip olan Redmi 9i, ekran konusunda kötü bir telefon değil.

Renk doygunluğu ve ekranın renk desteği çok yüksek değil ama sonuçta amiral gemisi bir akıllı telefon da değil.

Giriş seviyesinde tatmin edici olacak ekrandan donanıma geçelim. Donanım kısmında Snapdragon işlemci kullanılmamış. Snapdragon 429 işlemci modeline rakip gösterilen MediaTek G25 2.0 GHz işlemci modeli kullanılmış.

Buna karşın RAM kısmında 4 GB RAM ve 64 GB değerinde de depolama alanına yer verilmiş. İşlemci ve RAM uyumu başarılı.

Düşük Bütçeli Redmi 9i Tanıtıldı – Tüm Özellikleri

Redmi 9i Kamera Özellikleri

Giriş seviyesi, orta segment modellerin giriş modellerinde çok sık kullanılan tek arka kamera yerleşimi bu modelde de var. Arka kısımda 13 MP f/2.2 diyafram açıklığında tek kamera var. Önde ise 5 MP değerinde tek bir selfie kamerası kullanılıyor.

İki kameranın ortak noktası çekim kalitesi. Eğer kamerası için bir telefon alacaksanız,  orta performans gösteren bir kamera istiyorsanız, Redmi 9i modeli size göre bir akıllı telefon değil. Redmi 9 serisinin diğer modellerine yönelmenizi öneririm.

Redmi 9i Satış Tarihi ve Fiyatı

Yeni akıllı telefon bölge sınırlı olarak satışa çıkacak. Telefon ilk olarak 3 renk seçeneğiyle beraber Hindistan’da satılacak. Sonrasında Çin resmi satışlarının yapılması ve belki de Avrupa’ya gelmesi bekleniyor.

Satış fiyatı ilk açıklamalara göre 110 dolar civarında olacak. Ama telefon Avrupa’ya giriş yaptığı zaman bu fiyat üzerinde bir değişikliğe gidilebilir. Bir miktar daha rakamın aşağı çekilmesi düşünülüyor. Redmi 9i Türkiye satışı hakkında ise detay yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir