Türkiye’de 150 Bin TL’ye Kadar Satılan Sıfır Otomobiller

Fito Krem Nedir? Fito Nasıl Kullanılır?

Fito krem ne işe yarar, fito krem nasıl kullanılır diye merak edenler için fito krem sayfamızda detaylı açıklamayı yaptık. Fito krem hakkında aradığınız tüm bilgiler..

Fito krem içerisinde 3 gram Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve 0.2 gram Etilenglikol Monofenil Eter bulunur. Bu maddelerin yanı sıra koku verici olarak lavanta esansı ve koriander esansı formülde mevcuttur. Triticum Vulgare Sulu Ekstresi ve Etilenglikol Monofenil Eter maddesi bulunur. Koku verici madde olarak ise lavanta esansı ve koriander esansı içerir. Cilt üzerinde oluşan yaralar, yanıklar, çizikler, güneş yanıkları, morluklar gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Hücre yenileme özelliği ciltteki tüm yaraların kolay ve hızlı iyileşmesini sağlar. Reçeteli ve reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilir.

Fito Krem Nedir? Ne işe yarar?

Fito krem, genellikle 40 gram olan tüplerde eczanelerde satılır. Reçeteyle satılan, beyaz renkli ve yumuşak dokulu bir kremdir. Bu krem genel olarak cildin dokusunu iyileştirir ve cilt hücre yenilenmesine yardımcı olur. Bu açıdan ciltteki yaralar çok kısa sürede iyileşir.

Etken maddesi 6 gram Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 gram etilenglikol monofenil maddesidir. Fito antiseptik ve anti-enflematuar özelliklere sahiptir. Bu kremin anti-enflematuar özelliği sayesinde sürüldüğü yara bölgesini mikrop ve bakterilerden tamamen arındırır.

Üstelik mikrop ve bakterilere karşı adeta bir koruyucu kalkan oluşturur. Ciltteki yanık, yara, çizik, ciltteki aşırı kuruma, ödem ve morluklar gibi cilt problemleri için oldukça uygun bir kullanıma sahiptir.

 • Çatlak tedavisi için doğumun 7. ayından itibaren kullanılabilir. Bunun yanı sıra güneş lekeleri için doktorlar tarafından hastalara verilmektedir. Güneş yanıklarında cildi nemlendirir ve güneş yanığı acısını alır.
 • Fito cilt kremi bebeklerde de kullanılmaktadır. Bebeği olan aileler  pişik tedavisinde hayat kurtarıcıdır. Yanıklarda da etkili bir yardımcıdır. Yanık olan bölgede acıyı alır ve yaranın iyileşmesini hızlandırır. Ayrıca cilt lekeleri tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Fito cilt kremi nemlendirici olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle yanık oluşan bölgelerde cildi yoğun olarak nemlendirmesi ile bilinir. Bunun dışında bu krem makat çatlağında kullanılabilmektedir. Kremin çatlakları tedavi etme özelliği vardır.
 • Çatlaklara ek olarak göğüs ucu yarasını da iyileştirir. Özellikle emziren anneler için emzirme döneminde oluşan göğüs çatlakları krem kullanılarak tedavi edilebilir.
 • Vücudunuza kalıcı dövme yaptırmaya karar verdiniz ve dövme sonrası acı ve iyileşme sürecinden endişe ediyorsanız dövmeye sürülerek acısı alınır ve hızlı iyileşme sağlanır.

Fito Krem Hangi Amaçla Kullanılır?

Bu krem, epitel dokusunun yenilenmesi için bölgesel olarak cilt problemlerinde kullanılır.  Varikoz ülserleri, radyodermatit, uzun süre yatağa bağlı kalanlarda görülen yaralar, fistüller; decubitus yaraları, çatlaklar gibi ulsero distrofik değişimlerde kullanılır. Eritrodermik oıguıar, dermatoz, allerjik kaşıntılar gibi egzama ve psoriatik belirtilerinde, yaşlılık, lezyonlar, her derecedeki yanık, kapanmayan yaralar, mesleki entoksikasyonun neden olduğu cilt problemleri ve soğuktan dolayı oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 17 TL 26 Kuruştur.

Fito Krem Kullanım Şekli ve Miktarı

fito krem kullananlar

Fito Krem Kullanımı

Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.
 • Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.
 • Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.
 • Kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.
 • Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito cilt kremi soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.
 • Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.
 • Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.
 • Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.
 • Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.
 • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.
 • Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

Fito Krem En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Fito krem nerelerde kullanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Yazımızı buraya kadar okuduysanız size birçok problemin giderilmesinde çözüm sunduğunu anlamışsınızdır. Doktorlar tarafından kesin olarak verilen rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

Fito Krem ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. Fito krem sivilce izi tedavisi çözümünde antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito Krem Gözenek Tedavisi

Gözeneklerin genişlemesi ciltteki yağ ve kir dokularının yoğunlaşmasına sebep oluyor. Fito cilt kremi gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile ciltte oluşabilecek siyah noktaların tedavisine katkı sağlıyor.

Fito Krem Güneş Yanığı Tedavisi

Vücudun güneş gören yerlerinde bazı insanlarda şiddetli kaşıntı olabilmektedir. Buna bağlı olarak ateş de çıktığı görülmüştür. Güneş yanığı sebebiyle oluşan kızarıklıklar ortalama 1-2cm genişliğinde olabilir. Güneş yanığı kaşıntıya sebep olduğu için fito krem kaşıntıyı geçirir. Yaralanmış olan bölgeyi de iyileştirir.

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito pişik kremi, pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

Fito Krem Pişik Tedavisi

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito Krem Sinek Isırığı Tedavisi

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito kızarıklık kremi, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda yanığı tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 17 TL 26 Kuruştur.

Fito Krem Kullanım Şekli ve Miktarı

fito krem kullananlar

Fito Krem Kullanımı

Yanık, yara, yara izi, çizik veya çatlak gibi cilt problemlerinde her gün 1 ya da 2 kez kullanılması çok önemlidir. Düzenli kullanıldığı zaman çok daha fazla olumlu sonuç verir.

Fito Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Çocuklarda sık görülen su çiçeği hastalığının izlerini tamamen silen bu krem, su çiçeği tamamen kuruduktan sonra ve döküldükten sonra su çiçeği yara izlerini yok etmek için kullanılmalıdır.
 • Sivilce ve akne izlerini de tamamen iyileştiren bu krem, düzenli kullanıldığında olumlu sonuçlar verir. Eğer sivilce için kullanacaksanız önce cildinizi iyice temizleyin ve kurulayın. Daha sonra masaj yaparak sorunlu bölgeye günde 1 kez uygulayın.
 • Bu krem derin kesik, cilt hasarları, kazadan dolayı oluşan yaralar ve ameliyat yaralarında cilt dokusunu onarma özelliğine sahiptir. Bu tür yaralarda ve sorunlarda kullanılabilir.
 • Kremin özellikle yanıklarda büyük bir iyileştirici özelliği vardır. Yanık acısını azaltan etkisi yüzünden sık sık tercih edilir. Günde bir defa yanmış bölgenin üzerine ince bir tabaka olarak sürülmesi yeterlidir.
 • Ameliyat sonrası kesi ve dikişlerin çabuk iyileşmesi, yaranın hızla kapanması için yine bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Fito cilt kremi soğuk ve kuruluktan dolayı oluşan cilt çatlaklarında ve dudak kurumasında da kullanılır. Her gün iki defa ince tabaka halinde sürülen bu kremle cildinizin yumuşacık olduğunu görebilirsiniz.
 • Fito krem, egzama için de kullanılabilir. Fakat bu kremi, egzama tedavisinde kullanmak için mutlaka doktorunuzun önermiş olması gerekir.
 • Aynı zamanda çok fazla deterjana, kimyasal maddeye ve soğuğa maruz kalan ya da çok fazla ıslak kalan ellerin çatlamasını önlemek için de çok rahat bir biçimde bu kremi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullanırsanız, ellerinizin çok daha yumuşak ve nemli olduğunu fark edeceksiniz.
 • Vücuttaki iltihaplı bölgelere bu kremi sürebilirsiniz. Antiseptik olarak kullanabileceğiniz bu kremi özellikle iltihaplı cilt hastalıklarında problemli bölgeye sürebilirsiniz. Bir süre sonra iltihabın tamamen geçtiğini görürsünüz.
 • Bu krem, bebeklerin pişik olan bölgeleri için de kolayca kullanılabilir. Fito krem bebeklerde kullanımı için pişik olan bölgelere masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Fakat bu kremi kullanmadan önce, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü bu kremin içindeki herhangi bir madde, bebeğiniz de alerjik reaksiyonlara da neden olabilir.
 • Özellikle emzirme döneminde olan yeni anneler için meme ucu çatlakları oldukça büyük bir problemdir. Ağrılı ve acılı olan bu çatlakların iyileşmesi için bebeği emzirdikten hemen sonra kremi masaj yaparak ağrılı olan bölgeye sürebilirsiniz.
 • Epilasyon ve lazer epilasyon gibi uygulamalardan sonra ciltte oluşan tahrişi iyileştirmek adına yine bu kremden kullanabilirsiniz.
 • Bu kremi, hamilelik döneminde ani kilo alımı sonucunda oluşan cilt çatlaklarını yok etmek için kullanabilirsiniz. Özellikle yeni anneler, bu kremi vücut çatlaklarını ve kötü görüntüyü yok etmek için bu kremi uygulayabilirler.
 • Bu kremi ayrıca ciltte oluşan hasarlar için kullanabilirsiniz. Deride kuruluk, çatlaklar, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve koyu lekeleri iyileştirmek için bu kremi sürebilirsiniz. Böylece daha aydınlık, parlak, sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fito Krem Etkisini Ne Kadar Zamanda Gösterir?

Herkesin vücut yapısı, yaşı, sağlık durumu, cilt yapısı, cilt özellikleri, cilt sorunu ve cilt tipine göre değişiklik gösterse de genel olarak 1 ya da 2 hafta içinde bu krem olumlu sonuçlar verecektir.

Fito Krem En Fazla Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Bu krem günde 2 defa olmak üzere 3 ay süresince düzenli olarak kullanılabilmektedir.

Fito Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem prospektüs bölümünde kremin yan etkileri detaylı olarak açıklanmıştır. Bu kremin içinde bulunan bazı maddelere, kişinin alerjisi olabilir. Bu yüzden önce kremi, örneğin kol içinde çok küçük bir bölüme sürüp denemesi gerekir. Eğer bu bölgede herhangi bir tahriş, kızarıklık ya da şişlik olursa kreme karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsunuz demektir.

Fito Krem Hangi Rahatsızlıklarda Kullanılır?

Fito krem nerelerde kullanılır diye merak ettiğinizi biliyorum. Yazımızı buraya kadar okuduysanız size birçok problemin giderilmesinde çözüm sunduğunu anlamışsınızdır. Doktorlar tarafından kesin olarak verilen rahatsızlıklar ise şu şekildedir;

Fito Krem ile Sivilce ve Akne Tedavisi

Fito krem sivilce lekesi ve akne tedavisinde yararlıdır. Özellikle iltihaplı, ağrılı ve acılı sivilce ve akneler için ideal bir tedavi yöntemi olmaktadır. Fito krem sivilce izi tedavisi çözümünde antiseptik özelliği sayesinde sorunlu bölgeyi temizler ve mikroplardan korur. Sivilce lekesi fito krem ile birlikte ortadan kalkar.

Fito Krem Gözenek Tedavisi

Gözeneklerin genişlemesi ciltteki yağ ve kir dokularının yoğunlaşmasına sebep oluyor. Fito cilt kremi gözenek sıkılaştırıcı özelliği ile ciltte oluşabilecek siyah noktaların tedavisine katkı sağlıyor.

Fito Krem Güneş Yanığı Tedavisi

Vücudun güneş gören yerlerinde bazı insanlarda şiddetli kaşıntı olabilmektedir. Buna bağlı olarak ateş de çıktığı görülmüştür. Güneş yanığı sebebiyle oluşan kızarıklıklar ortalama 1-2cm genişliğinde olabilir. Güneş yanığı kaşıntıya sebep olduğu için fito krem kaşıntıyı geçirir. Yaralanmış olan bölgeyi de iyileştirir.

Fito Krem Doğum Sonrası Çatlakların Tedavisi

Çatlak kremi kullanımı hamile hanımların doğum öncesi hamilelikte kullanması gereken ürünlerden biridir. Karın kısmı büyüdükçe çatlaklar oluşur. Bazı durumlarda çatlaklar doğum sonrasında görülebilir. Hamilelikte 7. aydan sonra fito krem çatlak tedavisi için tercih edilebilmektedir.

Fito Krem Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde en sık karşılaşılan durum pişik sebebiyle oluşan kızarıklıklardır. Fito pişik kremi, pişik tedavisi için kullanılabilmektedir. Pişik sebebiyle oluşan yanmaları önler ve kızarıklıkların kısa sürede etkisini yitirmesini sağlar. Fito krem bebeklerde etkili bir rahatlama kremidir. Özellikle bebeği olanların evde mutlaka bulundurması tavsiye edilir.

Fito Krem Pişik Tedavisi

Bu tıbbi krem, pişik tedavisinde oldukça ideal bir yöntemdir. Özellikle yaz mevsiminde, aşırı sıcak ve aşırı terlemeden dolayı cildimiz yoğun bir biçimde tahriş olur. Bu tahriş ve pişik yaralarını azaltmak için kremi ince bir tabaka halinde cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Fito Krem Sinek Isırığı Tedavisi

Sinek ısırığında fito krem kullanımı mümkündür. Sinek ısırığı olan bölgedeki acıyı alır ve kaşıntıyı önler. Kısa sürede iyileşme gözlenir.

Fito Krem Ağda Sonrası Kullanımı

Fito kızarıklık kremi, ağda sonrası oluşan kızarıklıklar ve oluşabilecek sivilceler için etkili bir çözüm yöntemidir. Fito Krem ağda yanığı tedavisi ile tahriş olan cildi rahatlatır ve nemlendirir. Bu sayede oluşabilecek deformasyonların önüne geçilebilir. Özellikle cildi çok hassas olanlar tercih edebilir.

Fito Krem Muadili Merhemler Nelerdir?

Aynı sefa kremi, Sudocrem, Hametan Krem ve Bepanthen Plus Krem gibi kremler bu kremin muadili olarak sayılabilir. Aynı sefa kremi, aşırı kuru ve hassas ciltler için özellikle çok etkilidir. Periyodik olarak kullanıldığı takdirde koyu lekeler, güneş lekeleri, doğum lekeleri, çiller ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlar. Ayrıca cilt rengini açtığı için ışıltılı bir görünüm kazanmanızı sağlar. Günlük cilt temizliğinden sonra, parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle masaj yaparak kremi sabah ve akşam kullanmanız gerekir.

Hametan krem ise kanama durdurucu, doku bükücü, antiseptik ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Özellikle kesikler, ameliyat dikişleri, ciltteki hasarlar ve yaraların tedavisinde oldukça etkilidir. Yetişkinlerde ve çocuklarda aşırı sıcaklardan dolayı tahriş ve pişik olan cilde sürüldüğünde ağrıyı azaltır ve yarayı zamanla yok eder. Kuru ve çatlak dudaklara, ellere ve vücuda nemlendirmek amacı ile sürülebilir. Özellikle 1. ve 2. derece yanık vakalarında Hametan krem çok ideal bir ilaçtır. Güneş yanıklarını zamanla azaltır.

Bepanthen Plus krem yatak yaraları, deri iltihabı, kuru ciltler, deri çatlakları, yanıklar, pişik, kesikler, ameliyat dikiş yaraları, çizikler ve yaralar için kullanılabilir. Cildi onaran Bepanthen Plus krem cildi temizler, steril hale getirir aynı zamanda cildi yumuşatır. Bu açıdan oldukça faydalıdır.

Sudocrem ise daha çok bebeklerin pişik tedavisi ve yaraları için kullanılan bir merhem türüdür. Fakat hafif cilt sorunlarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Fito Krem Ne kadara satılıyor?

Fito krem fiyatı 17 TL 26 Kuruştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir