Google Pixel 5 Teknik Özellikleri Lansmandan Önce Sızdı

Google Pixel 5 Teknik Özellikleri Lansmandan Önce Sızdı

Pixel 5’in kendisi ile birlikte 6.0 inç boyutunda olacak yeni bir ekran getireceği söyleniyor. Cihaz üzerinde ayrıca çift lensli bir kamera kurulumu olacak.

Google Pixel 5 önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek. Pixel 5, bir Snapdragon 765G işlemcisi ile güçlendirilecek. Pixel 5’in içinde 4080mAh pil olabilir.

Pixel 5, Google’ın bir sonraki büyük akıllı telefon sürümü ve önümüzdeki hafta Made by Google etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefon aylardır sızıntıların ve söylentilerin bir parçası ve birkaç gün içinde cihaz nihayet Pixel 4a’nın 5G versiyonu ile birlikte piyasaya sürülecek.

Google Pixel 5 Özellikleri

Piyasaya sürülmeden önce, cihazla ilgili yeni bir sızıntı, Pixel 5’in tüm teknik özelliklerini ortaya çıkardığını iddia ediyor. Sızıntıya göre, Pixel 5 selefinden çok farklı özellikler getirecek ve en büyük değişikliğin olması bekleniyor üst orta seviye Snapdragon 765G işlemci şeklinde cihazda daha orta segment bir işlemci.

Pixel 5’in ayrıca 6.0 inç boyutunda olacak yeni bir ekranla getireceği söyleniyor. Panelin doğası gereği OLED olduğu ve ekranın sol üst köşesinde bir delik ve 90Hz yenileme hızı ile geldiği söyleniyor. Son sızıntı, çerçevelerin önceki Pixel telefonlarda görülenden çok daha ince olduğunu ortaya koyuyor.

İlginç bir şekilde, Google’ın arkaya monte edilmiş Pixel Imprint sensörüne yapışmasıyla ekran içi parmak izi tarayıcısı olmayacak. Diğer özelliklere gelince, Qualcomm yonga seti 8GB RAM ve 128GB depolama alanı ile eşleştirildi.

Google Pixel 5 Teknik Özellikleri Lansmandan Önce Sızdı

Telefonun kameralara gelince bazı etkileyici özellikler getirdiği de söyleniyor. Sızıntı, Pixel 5’in f / 1.7 diyafram açıklığına ve çift piksel ve PDAF’ye sahip 12,2 megapiksel bir lens alacağını gösteriyor. Ana sensör, optik görüntü sabitleme ve 77 derecelik görüş alanına sahiptir. Ultra geniş çekimler için 16 megapiksel ikincil lens de olacak. Bu lens 107 derecelik bir görüş alanı getirecek. Ön tarafta, telefonun 8 megapiksel f / 2.0 kamera alması bekleniyor. Google Pixel 5’in piyasaya sürüldüğünde yeşil ve siyah renkte sunulabileceği söyleniyor.

Raporlar, Pixel 5 içinde 18W hızlı şarjı destekleyen 4080mAh pil olacağını söylüyor. Telefon kablosuz şarjı destekliyor ve Google, Winfuture.de’ye göre ters kablosuz şarj için de destek ekledi.

Ancak bu, Hindistan’daki Pixel serisinin hayranları için çok az fark yaratacaktır. Çok heyecanlanmaya başlamadan önce, Google’ın ülkede Pixel 4a 5G veya Pixel 5’i piyasaya sürmeyeceğini duyurduğu için telefonun Hindistan pazarına girmeyeceğini bilmek akıllıca olacaktır. . Bunun yerine, yalnızca Pixel 4a 4G varyantı bu yılın Ekim ayında Hindistan’da piyasaya sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir