Hirudoid Krem Nasıl Kullanılır?

Hirudoid krem kutuda ve plastik burgulu kapalı bir metal tüpte satışa sunulur. Beyaz rengi olan bu krem emülsiyon formunda bir ilaçtır. İltihaplı yaralar, kızarıklık ve şişliklere iyi gelen Hirudoid krem nedir, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, ne işe yarar, muadilleri nelerdir, faydaları nelerdir, yan etkileri nelerdir? Gelin, hep birlikte öğrenelim!

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Hirudoid Forte Krem Nedir?

Hirudoid krem cilde haricen uygulanan ve etken maddesi mukopolisakkarit polisülfat olan bir ilaçtır. Yardımcı maddeleri ise cutina, orta zincirli trigliserit, miristil alkol, izopropil miristat, bentonit, izopropil alkol, 2-fenoksi etanol, imidüre, biberiye yağı ve deiyonize sudur.

Hirudoid krem genel olarak vücutta pıhtı oluşumunu önler, pıhtıları eritir ve yangıyı iyileştirir.

Hirudoid Forte Jel Nedir?

Hirudoid krem ciltteki iltihabın kızarıklık ve şişlik gibi semptomlarla birikmesi sonucu oluşan yangıyı ve pıhtılaşmayı iyileştirir. Toplardamar yangısı olarak bilinen yüzeyel flebit ile hematomlu ya da hematomsuz künt yaraları iyileştirmeye yönelik kullanılan bir kremdir.

Hirudoid Krem Nedir?

Etken maddesi mukopolisakkarit polisülfat olan bu kremin pıhtıyı ve yangıyı tedavi eden bir ilaçtır. 

Hirudoid Forte Krem Ne İşe Yarar?

Hirudoid krem, mukopolisakkarit polisülfat etken madde içerir. Bu krem, cilde uygulandığında ağrıyı hafifleten lokal bir pıhtılaşma önleyici preparattır ve yüzeyel tromboflebitte iyileşmeyi teşvik etmenin yanı sıra iltihaplanma ve morarmayı iyileştirir.

Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar?

Bu krem yüz yaralarının, hipertrofik skarın (yaralanma bölgesinde aşırı miktarda kollajen nedeniyle oluşan kırmızı skarlar), keloitlerin (bir yara iyileşmesinden sonra oluşan bir skar tipi) iyileştirilmesi için kullanılan topikal bir ajandır. Vücudun morarma ve yüzeyel tromboflebit (damarlarda kan pıhtı oluşumuna bağlı damarların iltihabı) nedeniyle rahatlatıcı bir etki sağlar. Ayrıca, kas ağrısı, sertlik, burkulma ve gerilme, artritik hastalıklar ile ilişkili hafif ve orta şiddette ağrı ve şişliği hafifletmek için de kullanılabilir.

Hirudoid Forte Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 18,49 TL’dir.

Hirudoid Forte Jel Kullananlar

“Arter ameliyatı oldum ve baş parmağımdan dirseğime kadar çürükler oldu. O kadar çok acı çekiyordum ki, acıdan ağlayarak uyanıyordum. Bir hemşire arkadaşım bana bu kremi verdi ve 5 gün içinde ağrı ve morarma tamamen iyileşti. kesinlikle tavsiye ederim.”

“Kötü bir düşüşten sonra, kötü yaralanmış bacağım için bu krem büyük bir rahatlama sağladı. Kocam bunu ameliyat sonrası bacağında da kullandı ve tüm morarmalar birkaç gün içinde geçti.”

“bundan 1 hafta önce rutin olarak kan testi yaptırayım dedim, şansıma acemi stajyer hemşire adayı, genç bir liseli kız denk geldi. neyse kanı alırken filan hiç bir şey demeden beni yolladı. kan alınan bölgeye biraz baskı yapmama rağmen şişmeye başladı. neyse 1 gün geçti, 2 gün geçti, 3 gün geçti derken kolumda morarmalar gözükmeye başladı. haliyle pek fazla kafama takmadım ta ki dambıl ile kol çalışması yaparken ağrı hissedene kadar. en sonunda doktora gittim ve bu kremi önerdi. şimdilik kullanmaya başladım. dambılla bir müddet ağırlık kaldırmamamı tavsiye etti. 1 hafta artık böyle rutin olarak kremi süreceğiz. neyse, kısacası morarmalara iyi geldiği söylenen krem çeşidi.”

Hirudoid Forte Jel Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, çürükler ve iltihaplı damarlarla ilişkili ağrı ve iltihabı gidermek için kullanılabilecek bir merhem türüdür.

Hirudoid Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 18.49 TL’dir.

Hirudoid Forte 0.445 Krem Nasıl Uygulanır?

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına uygun bir şekilde kullanmanız gerekir. Öncelikle ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Ardından kremi süreceğiniz bölgeye bu kremi ince bir tabaka halinde hafifçe sürmelisiniz. Bu krem kesinlikle masaj yaparak uygulanmamalıdır. Kremi sürdükten sonra bir sargı beziyle yarayı kapatmalısınız. Bu işlemi günde 2 kez düzenli olarak yapmalısınız. Bu kremi kesinlikle ağız, burun ve gözlerle temas ettirmemelisiniz. Kremin bu bölgelerle yanlışlıkla teması durumunda hemen bol suyla yıkamanız önerilir.

Künt yaralanma durumlarında 10 gün boyunca bu kremi kullanmanız gerekir. Yüzeyel flebit tedavisinde bu kremi 2 hafta boyunca kullanmalısınız. Eğer 2 hafta sonunda şikayetleriniz devam ederse ya da durum daha da kötüleşirse mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Hirudoid Forte Jel Ne İçin Kullanılır?

Ciltte oluşan morarmalar, ödem, kızarıklık, şişlik, iltihaplı yaralar, çarpma sonucu oluşan ezilme, ciltte kan toplanması, kan pıhtılaşması, çürük, büyük yaralanmalar, toplardamar iltihabı, su toplanması ve kan oturması gibi durumlarda bu jeli kullanabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri

Bu kremin çeşitli yan etkileri olabilir. Ciltte kızarıklık, aşırı duyarlılık ve kaşıntı gibi yan etkiler gördüğünüz takdirde hemen doktorunuza danışmanız gereklidir.

Hirudoid Forte Jel Yorumlar 

“heparinoid etken maddesi içeren santa farma ilaç şirketi tarafından satışa sunulan bir pomattır.

dokuda heparin benzeri etki ile pıhtı ile tıkanmış damarları açar, morlukları giderir, enfeksiyon sonrası oluşan granülasyon dokusunun dağılmasına yardımcı olur.

açık yaraya sürülmemelidir.”

“evde tesadüfen bulup kullandığım ve ayak bileği burkulması sonucu oluşmuş ve yaklaşık 2 ay boyunca geçmemiş şiş ve ağrıyı birkaç gün içinde yok eden mavi kutulu ilaç. voltaren gel’in yapamadığını yapmıştır. her evde bulundurulması gerekir.”

“krem olanı bandaj altında, kuru deri bölgelerinde ve yüzde kullanılır. jel olanı ise bandaj dışında, ekstremitelerde (kol-bacak) kullanılır.

sadece kan pıhtısına değil, flebit ve künt yaralanmalara (hematom olmasa da) da etkilidir. devlet hastanesindeki tek işi kan alma olan ama onu da yapmayı beceremeyen hemşirenin anasını ağlattığı damara da, etrafındaki morluğa da kullanılır. yanlız hemen kullanılmaz, bir gün sonra falan başlanır. yoksa pıhtı damarı tıkayamayıp veya eriyip doku altına daha fazla kanamaya neden olabilir.

kişisel tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki deri altındaki morluklara, elmacık kemiğine yediğiniz yumruğun kalan izine bir faydası olmuyor. belki ilk günde sürerseniz. ancak flebitte olumlu etkisini gördüm.”

“ayağını zırt pırt siz deyin sehpanın ayağına ben deyim şezlongun kenarına vuran ve muhtelif ayak parmaklarını kırılmaktan beter morartan bendenize hızır gibi yetişen, acayipli ağrı ve morlukluğu bi gecede şıp diye kesen mucizevi ilaç. her tatilin olmazsa olmazı.”

Hirudoid Forte Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem ​​ aktif bileşen olarak heparinoid içerir. Heparinoid, küçük kan pıhtılarını eriterek ve iltihabı ve buna bağlı ağrı veya rahatsızlığı azaltarak çalışır ve ciltte emilir. Deri altındaki yüzeysel damarlar yoluyla kan dolaşımını artırır ve lokal alanda iyileşmeyi sağlar.

Hirudoid Forte Krem ve Jel Farkı

Bu ilacın krem formu bandaj altında ve cildin kuru bölgeleri ile yüz bölgesinde kullanılır. Jel formunda olan ise bandaj dışında, kol ve bacak gibi yerlerde kullanılır.

Hirudoid Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak ciltte oluşan morarmalar, ödem, kızarıklık, şişlik, iltihaplı yaralar, çarpma sonucu oluşan ezilme, ciltte kan toplanması, kan pıhtılaşması, çürük, büyük yaralanmalar, toplardamar iltihabı, su toplanması ve kan oturması gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesi için kullanılır.

Hirudoid Forte Jel Kadınlar Kulübü

“Sizin dediğinizi değil ama ben de bir doktor sitesinden okuyarak Hirudoid Forte Jel kullandım hem de 4 ay.Oda göz altı morlukları içindi.Kullanırken çok fazla değil ama biraz morlukları hafifletti.Sonra farkettim ki jel formatında olduğu için kırışıklıkları açıyor.Açıkcası ben de sevinmiştim.Ama kullanmayı bırakınca göz altındaki kırışıklıklar geri geldi.Morluklarda da öyle aman aman çok iyi bir iyileşme olmadı.Bence boşa zaman kaybı.”

“ben de tam elbise giymeme bir hafta kala düşüp bacağımı mosmor etmiştim. eczaneye gittim bunu önerdiler ve günde 3 kez kullanarak, 4 günde morluğu ciddi şekilde azaltmıştı. ama her gün hala mı mor hala mı diye strese de girmedim değil. sürerken hafif bir serinlik veriyor dendiği gibi ve ağrıyı falan da engelliyor.”

“geçen haftalarda bir sefa kişiliği olarak sandalyemde bağdaş kurmaya çalışırken mutfak masasının altına şiddetli bir şekilde bacağımı çarptığımdan bir kaç gün dizimi kıramadım yürürken. i̇şte o esnada oluşan siyaha yakın morluk ve bölgedeki ağrı bu ilaçla geçti. günde iki kez falan sürdüm morluk yavaş yavaş kayboldu ve ağrıyı kestiğinden daha kolay hareket ettim. abartmıcam ama bana kattıklarından ötürü en mütevazı şekilde “benim kullandığım” kremdi ilaçtı vs arasında “benim mucizelerimden” biri olarak yerini aldı bu ilaç.”

“krem ve jel şeklinde iki formu vardır, krem şeklinde olan daha kolay emildiği için etkisi daha kısa sürede görülür. özellikle başarısız kan alma ve damaryolu girişimlerinden sonra oluşan devasa ve acılı morluklara birebirdir. açık yaralar haricinde her türlü düşmede çarpmada gözünüz kapalı kendinizi emanet edebilirsiniz. ağrıyı da morluğu da alır. kötü gün dostudur vesselam.”

“burun ameliyatımın 54. gününde başladığım krem. sanırım krem ve jel formunda iki türü varmış. bendeki mavi ambalajlı krem olanı. daha önce burun ameliyatı olan arkadaşıma doktoru vermiş. kendisi 50 gündür bende olmasına rağmen ben sadece morluklara iyi geliyor diye bildiğimden bendede morluk olmadığından dokunmamıştım meğer bu krem ödemlere de iyi geliyormuş. bilsem bandaj alınır alınmaz başlardım. neyse deneyelim bakalım.”

Hirudoid Forte Krem Endikasyonları

Bu krem yüzeyel flebit, toplardamar iltihabı ve hematomlu ile hematomsuz künt yaralanmalar için endikedir.

Hirudoid Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı yazımızda…

Hirudoid Forte Jel Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu jeli doktorunuza danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.

Hirudoid Forte Krem Varis İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem varis tedavisinde kullanılabilir.

Hirudoid Forte Jel Sivilce İçin Kullanımı Nasıldır?

Bu jel, sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Hirudoid Forte Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktorunuza danıştıktan sonra kullanabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Yüze Sürülürmü?

Az miktarlarda yüz bölgesine bu jel uygulanabilir.

Hirudoid Forte Krem Morluk İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem morlukların iyileştirilmesinde başarılı sonuçlar verir.

Hirudoid Forte Jel Ne Kadar?

Bu jelin güncel fiyatı 18.49 TL’dir.

Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülürmü?

Evet, az miktarda ve nazik hareketlerle göz altı bölgesine uygulayabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Kas Gevşetici Olarak Kullanılır Mı?

Hayır, bu jel kas gevşetici olarak kullanılmaz.

Hirudoid Forte Jel Yanık İçin Kullanılırmı?

Evet, bu krem yanıklar için kullanılır. Fakat kesinlikle açık yaralara sürülmemelidir.

Hirudoid Forte Krem Neye İyi Gelir?

Yara, yanık, şişlik, morarma ve ödem gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

Hirudoid Forte Krem Nerelerde Kullanılır?

Yüz bölgesi, kollar, bacaklar, omuz, sırt, eller ve ayaklarda kullanılır.

Hirudoid Krem Ne Kadar?

Bu kremin şimdiki fiyatı 18.49 liradır.

Hirudoid Forte Krem Yüze Sürülürmü?

Evet, az miktarda yüz bölgesine sürebilirsiniz.

Hirudoid Forte Krem Göz Altı Morlukları İçin Kullanılır Mı?

Evet, gözlerle temas ettirmeden göz altı morlukları için kullanabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Varis Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu jel varis için etkilidir.

Hirudoid Forte Jel Çatlak Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu ilaç çatlaklar için kullanılmaz.

Hirudoid Forte Krem Basura İyi Gelirmi?

Hayır, bu kremin basur ya da hemoroid için kullanılması uygun değildir. 

Hirudoid Forte Jel Cilt Bakımı

Morluk, ödem, şişlik ve yara tedavisinde kullanılan bu ilaç cilt bakımında kullanılmaz. Yalnızca tıbbi amaçlı kullanılır.

Hirudoid Forte Jel Burun Ameliyatı Sonrası

Bu krem, doktorunuz tarafından reçete edilirse burun ameliyatı sonrası kullanılabilir.

Hirudoid Forte Krem Yaraya Sürülür Mü?

Açık yaralara kesinlikle uygulanmaz. Yaralar kapandıktan sonra kullanabilirsiniz.

Hirudoid Forte Jel Yara İzi İçin Kullanılır Mı?

Yara izlerini tedavi etmek için bu jel kullanılmaz.

Hirudoid Forte Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Hayır, kesinlikle açık yaraya uygulamayınız.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir