Lamisil Krem Nasıl Kullanılır?

Lamisil krem genel olarak deride meydana gelen birçok çeşit maya, mantar ve küf tedavisinde kullanılır. Bu krem doktor tarafından reçete edilir. Peki Lamisil krem nedir, ne işe yarar, fiyatı nedir, özellikleri nedir, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve çok daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Lamisil Krem Nedir?

Bu ilaç saçkıran, kasık mantarı ve ayak mantarı gibi çeşitli mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için cilt üzerinde kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda, boynun, göğsün, kolların veya bacakların aydınlanmasına veya kararmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) olarak bilinen bir deri hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem genel olarak mantarın büyümesini ve çoğalmasını önleyerek işlev yapan bir antifungaldir.

Lamisil Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 27.22 TL’dir.

Lamisil Krem Eşdeğeri

Corbinal krem, Corbinal dermal sprey, Corbinal tablet, Erbinol krem, Laminox krem, Laminox sprey, Laminox tablet, Lamisil sprey, Lamisil tablet, M-Furo Mant krem, Mikoday tablet, Mikonafin krem, Mycocur krem, Mycocur topikal sprey, Tekfin krem, Terafin topikal sprey, Terbisil krem, Terbonile krem ve Termycet krem bu ürünün eşdeğerleridir. 

Lamisil Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulamalısınız. Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Tedavi edilecek bölgeyi iyice temizleyin ve iyice kurulayın. Sorunlu bölgeye ve etrafına, genellikle günde bir veya iki kez ince bir tabaka şeklinde uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz doktorunuza veya eczacınıza danışın. Doktorunuz aksini söylemediği takdirde bölgeyi sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın.

Bu kremi kesinlikle gözlerinize, göz çevresine, burnunuza veya ağzınıza veya vajina içine uygulamayın. Krem, bu bölgelerle temas ederse hemen bol suyla yıkayın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, bu ilacı saç derisine veya tırnaklara uygulamayın.

Tedavinin dozu ve uzunluğu, tedavi edilen enfeksiyonun tipine bağlıdır. Daha sık kullanmayın veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu durum, yan etki riskini artırabilir. Bu ilaçtan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için her gün aynı saatte kullanın.

Belirtiler birkaç gün sonra geçse bile, tam tedavi süresi sona erene kadar bu ilacı kullanmaya devam edin. İlacın erken bırakılması, enfeksiyonun geri dönmesine neden olabilir.

Tam tedavi bittikten sonra durumunuz düzelmeye devam edebilir. Enfeksiyonun tamamen iyileşmesi tedaviden sonra birkaç hafta sürebilir. Durumunuz kötüleşirse veya kasık mantarı ve saçkıran için 2 hafta içinde ve ayak mantarı için 4 hafta içinde düzelmezse doktorunuzu bilgilendirin.

Lamisil Krem Kullananlar

“terbinafine içeren bir mantar ilacı. atlet ayağı olarak adlandırılan hastalıkta kullanılan ilacın en önemli özelliği bir sefer kullanılması. kullanımı şöyle, önce banyo yapılıyor veya ayak yıkanıyor, daha sonra daha fazla rahatsızlık hissedilen ayaktan başlanarak, tüpün yarısı o ayağa sürülüyor, sonra daha az rahatsızlık olana. ayak üzerinde bir film tabaka oluşturuyor (ffs), bu tabaka üç gün sonunda yok oluyor, fakat etken madde olan terbinafine mantarla mücadeleye devam ediyor.

benim anladığım kadarıyla bilimsel olarak da etkili bir preparat.”

“üretilmediğini öğrenince beynimden vurulduğum krem.

zamanında kaptığım ayak mantarı için her yaz 1 tüp kullanarak hayatımı mutlu mesut geçiriyordum ta ki bu seneye kadar. böylesine önemli bir ürün neden üretilmez ki?

muadilini ara dur şimdi…”

“mükemmel bir kremdir. tek seferde sorunu çözer. üretiminin durdurulduğunu duyduğumda çok üzülmüştüm. ama bugün eczaneden temin ettim. merak edenler için ; izmir’ de kemeraltı’ nda eski karakolun hemen yanındaki eczane. fiyat 30 tl. ama değer”

“benim de 2011 yılında bir eczanenin önünde görünce umutsuzca kullandığım krem. şimdi mantar tekrarladı kesin çözüm değilmiş demek ki. neyse şaka bir yana 7-8 yıl sonra tekrarlaması kremin sorumluluğu değil tabi ki şimdi gidip kremi yeniden bulmaya çalışayım.”

Lamisil Krem Muadili

Corbinal krem, Corbinal dermal sprey, Corbinal tablet, Erbinol krem, Laminox krem, Laminox sprey, Laminox tablet, Lamisil sprey, Lamisil tablet, M-Furo Mant krem, Mikoday tablet, Mikonafin krem, Mycocur krem, Mycocur topikal sprey, Tekfin krem, Terafin topikal sprey, Terbisil krem, Terbonile krem ve Termycet krem bu ürünün muadilleridir.

Lamisil Krem Faydaları

Bu krem, mantar derisi enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılan bir antifungal olan terbinafin hidroklorit etken maddesini içerir. 

Ayak mantarı (tinea pedis) genellikle ayak parmakları arasında, sadece ayaklarda görülür. Aynı zamanda ayak tabanında, tırnaklarda veya ayakların diğer alanlarına da görülebilir. En genel ayak mantarı türü cildin çatlamasına veya ölmesine neden olur ancak ayrıca hafif şişlik, kabarcıklar veya ülserler de olabilir. Bu krem, ayak parmakları arasında mantar meydana geldiğinde tavsiye edilir. 

Tırnak mantarı enfeksiyonu varsa yani tırnak altında renk değişikliği ve tırnak yapısındaki değişiklikler varsa doktorunuza danışmalısınız çünkü bu krem bu tür enfeksiyon için uygun değildir.

Kasık mantarı (tinea cruris) genel olarak kasık ve iç uyluk bölgesindeki kaşıntıdır. Genellikle her iki tarafta da, ancak bir tarafı diğerinden daha fazla olmak üzere, bacaklarının arasında daha fazla yayılabildiği yerde görünür.

Lamisil Mantar Kremi Fiyatı

Bu mantar kreminin fiyatı 27.22 liradır.

Lamisil Krem Neye İyi Gelir?

Ayak mantarı, kasık mantar ve saçkıranının neden olduğu kaşıntı, yanma ve çatlama belirtilerini hafifletir. Çoğu ayak mantarı ve saçkıranları 7 günü içinde iyileştirir. Ayak mantarı ve saçkıranın 3 aya kadar tekrar etmesini önler.

Lamisil Krem İçeriği

Bu kremin etken bileşeni terbinafin hidroklorür adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise sodyum hidroksit, benzil alkol, sorbitan stearat, setil palmitat, setil alkol, stearil alkol, polisorbat 60, izopropil miristat ve arıtılmış sudur.

Lamisil Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu kremin içerisindeki bileşenlerin herhangi birine alerjiniz varsa ya da aşırı duyarlıysanız bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.
  • Bu kremi ​​çocukların kullanılması tavsiye edilmez.
  • Krem sadece harici kullanım içindir. Yüz bölgesinde kullanmayın. Gözlerle yanlışlıkla temas ederse hemen bol suyla durulayınız.
  • Yanlışlıkla bu kremi yutarsanız doktorunuza veya en yakın hastanenin acil servisine başvurunuz.
  • Lütfen başka ilaçlar alıyorsanız, doktorunuza belirtiniz.
  • Bu kremi bir gün kullanmayı unutursanız, en kısa sürede uygulayınız. Daha sonra tedavinize önceki gibi devam ediniz. 
  • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, bir doktor tarafından reçete edilmediği sürece bu kremi kullanmayınız.
  • Kremi düzenli kullanmazsanız ya da doktorun önerdiği süreden erken bırakırsanız enfeksiyonlar tekrarlayabilir.
  • Herhangi bir ilaç almadan önce doktorunuza danışınız.

Lamisil Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, maya ve bazı mantar enfeksiyonlarına sahip hastaları tedavi etmek için kullanılır. Mantar enfeksiyonuna neden olan mantara veya mayaya saldırır ve öldürür. Bu ilaç bu nedenle antifungal kategorisine girer.

Lamisil Krem Yorumları

“kullanmaya başladıktan yaklaşık 20 gün sonra sırtımda, boynumda, karnımda ürtiker gibi kaşıntılı kızarıkların çıkmasıyla etken maddesi terbinafin’e alerjim olduğunu anladığım ilaç. doktoru aradığımda kedidir kedi dese de, farklı şehirlerde geçirdiğim günlerde de kızarıklıklar devam edince gittim kendisine. hala ilaçtan olduğunu kabul etmemekle birlikte, bir haftadır süren kızarıklıklar için böcek ısırmıştır diyor. böcek ısırsa birkaç saatte bir başka bir yerim kızarıp şişer mi canım doktor?

sonra medikal forumlara bakınca gördüm başkalarında da olduğunu. bıraktıktan sonra da devam etmiş 1-2 hafta hastalarda. hoof.”

“parmak aralarında oluşan pişik şeklindeki mantarlara değilde, tırnağınızın üzerine ağır bir cisim düşmüş gibi görünen, morarmış şekilde estetikten yoksun duran, tırnaklarınızdaki mantarlar için üretilmiş ilaç.”

“Arkadaşım kesin çaresi LAMİSİL adlı ilaçta var. Diğer hiç bir ilaç veya ürünün faydası olmuyor. Yaklaşık altı ay kullandıktan sonra hiçbirşeyin kalmaz. Yalnız bu ilaç karaciğeri biraz yorduğu için doktor kontrolünde karaciğer fonksiyon testleri yaptırman gerekir. İlk üç ayda neredeyse tamamen tırnak mantarı iyileşir. Geriye kalan bir kaç ay ise olası tekrarlamaları engellemek içindir. Ben yıllarca bu dertten çok çekmiştim. LAMİSİL= TIRNAK MATARINA ÖLÜM Geçmiş olsun”

Lamisil Krem Endikasyonları

Bu krem, aktif olarak enfeksiyonla savaşırken, ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran semptomlarının neden olduğu rahatsızlığı gidermek için formüle edilmiştir. Bu krem formülasyonunun yatıştırıcı özellikleri, iltihaplı ve hassas bölgeler için ve kuru, pullu veya çatlamış enfekte ciltler için çok uygundur.

Lamisil Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında nefes alma güçlüğü, yutkunma güçlüğü, yüz, dudaklar, dil ya da boğazda şişlik, kaşıntı, kızarıklık, ürtiker ya da kabarcıklar bulunur. Bu yan etkilerden birini gördüğünüz takdirde hemen kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Lamisil Krem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu krem ile ilgili tüm kafanıza takılan soruların cevapları burada…

Lamisil Ayak Kremi Olarak Kullanılabilir Mi?

Evet, bu krem ayak mantarı tedavisinde etkilidir.

Lamisil Krem Egzama İçin Kullanılır Mı?

Bu krem bazı egzama türleri tedavisinde doktor kontrolünde kullanılabilir.

Lamisil Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu kremi hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Lamisil Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Lamisil Krem Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 27.22 TL’dir.

Lamisil Krem Mantar İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı ve tırnak mantarı için kullanılabilir.

Lamisil Krem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir