Magnis Krem Nasıl Kullanılır?

Magnis kremin etken maddesi nadifloksasin adlı bir maddedir. Bu krem, ciltte bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını önler. Peki Magnis krem nedir, içeriği nedir, özellikleri nelerdir, faydaları nelerdir, fiyatı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır? Merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Magnis Krem Nedir?

Bu kremin aktif maddesi nadifloksasin isminde bir maddedir. Bu ilaç, bakterilerin sebep olduğu iltihaplı cilt rahatsızlıklarını, iltihaplı akneleri ve iltihaplı sivilceleri iyileştiren bir anbiyotiktir. Ayrıca bu krem ciltteki bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını da engellediği için enfeksiyonel durumlarda kullanılır.

Magnis Krem Faydaları

Bu krem genel olarak ergenlik dönemindeki iltihaplı sivilce ve aknelerin tedavisinde, yüz ve alın bölgesinde, ensede ya da saç derisinde, sakal ve bıyık gibi bölgelerde, sırt, omuz ve genital bölgelerde oluşan iltihaplı kabartılar, sivilceler ve çıbanların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 

Magnis Krem Kullanımı

Bu kremi doktorunuzun size tarif ettiği şekilde, belirttiği sürelerde ve belirttiği miktarlarda kullanmanız önemlidir. Bu konuda doktorunuzun direktiflerine kesin olarak uymanız gereklidir. Aksi takdirde sağlığınızı tehlikeye sokabilir ve sağlığınıza büyük zararlar verebilirsiniz.

Bu kremi kullanmadan önce mutlaka sabun ve ılık suyla ellerinizi yıkayın. Ardından sivilcelerin olduğu bölgeleri suyla temizleyin ve temiz bir havluyla kurulayın. Daha sonra kremi, sorunlu bölgeye nazik hareketlerle ve ince bir tabaka halinde masaj yaparak uygulayın. Son olarak tekrar ellerinizi sabun ve ılık suyla ellerinizi yıkayın. 

Magnis Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünde ilacın içeriğini dikkatli bir şekilde okuyunuz. Bu ilacın içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.

Bu krem, ciltte kir ve sebumun çok olduğu bölgelerdeki bakterilerin çoğalmasından dolayı oluşan içi iltihap dolu kabartılar, iltihaplı akne ve sivilceler için kullanılır.

Kesikler, açık yaralar, cilt çatlakları, egzama yaraları, güneş yanıkları, tahriş olan deri bölgeleri ve lezyonlarda kesinlikle bu kremi kullanmayınız. 

Bu kremi uyguladığınız bölgelerde sarı lekeler kalırsa, sabunlu suyla yıkayarak bu lekeleri temizleyebilirsiniz.

Bu kremi sürdükten sonra güneşe çıkmamanız gereklidir. Çünkü bu kremi sürdükten sonra güneş ışınlarına karşı cilt hassasiyeti artabilir. Bu durum güneş yanıklarına yol açabilir. Çok gerekli durumlarda dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu kıyafetler giyiniz.

Bu kremin gözler, göz çevresi, ağız ve burun bölgesiyle temas etmekten kaçınmalısınız. Yanlışlıkla bu bölgelerle temas ederse hemen bol su ile durulayınız.

Bu kremi kullanırken mutlaka cildinizi alkolsüz bir sabunla temizlemelisiniz. Tedavinin başarılı olması için bu kremi kullandığınız süre boyunca makyaj yapmayınız. Cildinizin nefes almasını engelleyen fondöten, pudra ve kapatıcı gibi makyaj ürünleri sürmeyiniz.

Tedavi süresi boyunca cilt tahrişine sebep olan kimyasal saç boyaları, kimyasal şampuanlar, kimyasal sabunlar ve tüy dökücü kremleri kesinlikle kullanmayınız.

Hamilelik ya da emzirme sürecinde bu kremi doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmayınız.

Magnis Krem Eşdeğeri

Aknefloks krem, Nabifeks krem, Nadance krem ve Nadixa krem bu ürünün eşdeğerleridir.

Magnis Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında ürtiker yani kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, nefes alma zorluğu, kızarıklık, yanma hissi, duyarlılık, kaşıntı ve karın ağrısı vardır. Bu belirtilerden herhangi birisini gördüğünüz takdirde hemen ilacı kullanmayı bırakmalısınız ve doktorunuza danışmalısınız. 

Magnis Krem Süslü Sözlük

“cildiyeye gittiğimde sivilcelerimden şikayetçiydim gece için başka bir krem, gündüz kullanmam için de bu kremi verdi.ilk zamanlarda hap ile birlikte kullandığım için işe yaradığını düşündüm.sabah sürüyordum,5-6 saat kadar bu kremleydim.güneşe çıkılmaması gerekiyor ve yüzde çok uzun süre kaldığı zaman sarı renge dönüşüyor.hapım bittiği zaman diğer kremle beraber kullanmaya devam ettim 3-4 hafta kadar fakat sonuç hiçbir şeydi.gerçekten hiç mi hiç işe yaramadığını anlayınca çöpe atmak zorunda kaldım.ne beyaz uçlu sivilcelerime ne kırmızı büyük sivilcelerime ne de ufak pütürcüklü sivilcelerime hiçbir şey yapmadı.”

Magnis Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem genellikle iltihaplı sivilceler ve aknelerin iyileştirilmesi için kullanılır. Ayrıca kıl kökü iltihabının tedavi edilmesinde etkilidir. Ciltte, bakteri sonucu oluşan iltihaplı kabarcıkları kısa sürede iyileştirir.

Magnis Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi nadiflaksosin adlı maddedir.

Magnis Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi nadiflaksosin adında bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise benzalkonyum klorür, yumuşak beyaz parafin, hafif sıvı parafin, stearil alkol, setil alkol, polioksietilen 20 setil eter, polioksietilen 02 setil eter, gliserin, dietanolamin, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve deiyonize sudur.

Magnis Krem Kadınlar Kulübü

“Ben şu an magnisi kullanmaya başlayalı 2. aydayım. Aknetrent ilacı ile birlikte doktor verdi tedavi sürecindeyim şu an. Antibiyotik gibi ciltteki ölü deriyi atıyor ve iltihaplı sivilceleri götürüyor ben etkisini yavaş yavaş görüyorum çünkü fazlaca sivilce problemim var. Sabah akşam sürüyorum ilk ay günde 1 defaydı fakat sürdükten sonra güneş ışığına çıkmaktan kaçınmalısın Cilt kremi çok geç emiyor yağlı görünümü verebilir ama etkili bir krem”

“Ben yaklaşık bir aydır kullanıyorum şöyle anlatayım devlet hastanesinin cildiye doktoru yazdı bunu şikayetim tek tük küçük beyaz uçlu pütürlerdi yanında sivex verdi ve sonuç Harika umudum yoktu ama bu ilaç bir gecede söndürüyor çok etkili gece sürün ve inçe tabaka halinde sürün düzenli devam edin 20 günde etkisini gösteriyor”

“Ben magnis kremi kullandim cok etkili bir krem kullamaya basladiktan iki gun sonra ciltteki kirli ve lekeli deriler atmaya basladi bu bormal ama dudak ve cevrrsine surmeyin yara yapiyo sabah. Aksam uyguladim iyi bir kirem”

Magnis Sivilce Kremi Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 34.32 TL’dir.

Magnis Krem Endikasyonları

Bu krem ciltteki bakterilerden kaynaklanan enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. İltihaplı kabarcıklar, iltihaplı akneler ve sivilceler, kıl kökü iltihabı gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirir. Ayrıca ciltte yeni sivilce ve akne oluşmasını da önler.

Magnis Krem Kullananlar

“Bana da onu verdi 2 gündür kullanıyorum yüzüm güneşte yanmış gibi kıp kırmızı bir tane daha krem verdi onu da sürüyorum tekrar gitmelimiyim doktora”

“Sivex, clindoxyl ve magnisi duydum. Zaten ben de şu an magnis kullanıyorum. Bu bahsettiğiniz kremler gün içinde aşırı deri dökülmesini engeller. Doktorum öyle demişti. Size farkettirmeden cildiniz yeniler. Ayrıca kullandığımız haplar gerçekten kaliteli ilaçlar bence içiniz rahat etsin ben sabrettikten sonra geçeceğine inanıyorum birçok kişiden bizim kullandığımız hapları kullandıktan sonra bebek gibi cildim oldu tepkisini almıştım.”

“Merhabalar 3. Aya girmiş bulunmaktayım 30 mg zoretanin ile devam ediyorum..doktorum magnis kremin kullanım süresinin 8 hafta olduğunu, 1 hafta daha kullanıp bırakmam gerektiğini söyledi. Onu da 1 hafta daha kullanacağım. Dudaklarımın aşırı kuruduğunu dudak kremimi artırmam gerektiğini söyledi. Ben de öyle yapıyorum,kontrole aldım sayılır. Dudaklar için bepanthen plusı şiddetle tavsiye ediyorum. Onun dışında lekem kalmadı hiç yazmıştım zaten. Yüzümde sağlıklı bir parlaklık görüyorum son zamanlarda. Bu beni mutlu ediyor. İzlerim yani gözeneklerim de küçülmeye başladı. Kullanmaya devam bakalım 2 ayım kaldı….”

“Merhaba 2. ayıma geçtim dün itibariyle. Doktorum kan sonuçlarım güzel gelince dozu günlük 20 mg dan 30 mg a çıkardı. Sabah 10 mg akşam 20 mg alıyorum. Bu arada magnis kremin çok yağlı bie görüntüsü var gündüzleri de genelde evde olmadığım için sadece geceleri sürüyorum onu. Etkilere gelirsek de bahsettiğim artmış siyah noktalarda gözle görülür azalma var fazlasıyla bu biraz bana tuhaf geldi hızlıca arttı ve hızlıca geçti sanki. Onun dışında izlerimde bir gelişme yok. Yüzümde aşırı bir kuruma gözlemedim tek şikayetim ileri düzeyde dudak kuruluğu…”

Magnis Krem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu krem ile ilgili sıkça sorulan sorulara sizin için yanıt verdik.

Magnis Krem Kızarıklık Geçirir Mi?

Evet, bu krem ciltteki kızarıklığı iyileştirir.

Magnis Krem Ne Kadar?

Bu krem 34.32 liradır.

Magnis Krem Antibiyotik Midir?

Evet, bu krem antibiyotiktir.

Magnis Akne Kremi Midir?

İltihaplı akne ve sivilceler için doktor kontrolünde kullanılabilir.

Magnis Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Bu krem reçeteli olarak satılır.

Magnis Krem Buruna Sürülürmü?

Hayır, bu kremi göz, göz çevresi, burun içi ve ağızla temas ettirmemelisiniz. Fakat burun bölgesinin dış yüzeyine uygulayabilirsiniz.

Magnis Krem Ciltte Ne Kadar Durmalı?

Yaklaşık olarak 2 saat kadar kalabilir.

Magnis Krem Sivilce Çıkarır Mı?

Hayır, bu krem sivilceleri tedavi etmek için kullanılır.

Magnis Krem Etkili Mi?

Bu krem oldukça etkilidir ve başarılı sonuçlar verir.

Magnis Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Hayır, bu krem sivilceleri iyileştirir fakat sivilce izlerine iyi gelmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir