MSI Anakart Bios Sanallaştırma Açma

MSI Anakart Bios Sanallaştırma Açma

MSI Bios sanallaştırma nasıl yapılır? Bugün sizlere MSI marka anakartta sahip olan takipçilerim için bios sanallaştırmanın nasıl açılacağını anlatıyoruz.

Özellikle son dönemlerde geliştirilen oyunlar ve sürekli olarak piyasaya çıkan yeni nesil oyun grafikleri kullanıcıların oyun heyecanını bir hayli arttırmakta.

Bilgisayar oyunlarının giderek hayatımızda daha büyük bir yer kaplaması ve kendisini hızla geliştirmesi, sanal dünyada insanların daha çok vakit geçirmesine neden olmakta. Oyunların sunduğu benzersiz dünyalar ve karakterler, oyuncuları daha da çok içeriye çekmekte.

Çevrim içi oyunlar ile birlikte artan sosyalleşme imkanları insanların bilgisayarlarda oynadıkları oyunlar ile birbiri ile vakit geçirmesine olanak tanımakta. Ancak bazı durumlarda bilgisayar oyunlarında kasma ya da benzeri durumlar gözlemlenmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için bilgisayarın sanallaştırma özelliğin açılması gerekmektedir. Bu noktada yapılması gereken bazı işlemler vardır.

MSI Anakart Bios Sanallaştırma Açma

MSI Anakart Sanallaştırma Nasıl Açılır?

Aslında iki farklı açma seçeneğimiz bulunuyor. İlk olarak EZ Modunda isek F7 ile Advanced Mode’a geçip sol taraftan OC > CPU features kısmına giriyoruz ve yine SVM ayarı karşımıza çıkıyor. Diğer ikinci yöntem ise BIOS ekranında Sağ üstten arama kutucuğunu açıp “SVM” yazıyoruz ve karşımıza direkt ilgili ayar çıkıyor. Ama daha çok birinci yöntem yani görseldeki bulunan kısımdan aktif edilmektedir.

MSi anakart bios sanallaştırma açma son derece kolay ve pratik bir işlemdir. Sanallaştırmanın açılması ile yaşana sorunlar hızlı bir şekilde oradan kaldırılabilir. Sanallaştırmayı açmak için öncelikli olarak bilgisayarın bios ayarlarına erişim sağlamak gerekir.

Bios ayarları bilgisayarın temel işlevlerini barındıran alandır. Bu noktaya erişim sağlamak için bilgisayarın açılış ekranında del (delete) tuşuna basılmalıdır. Ardından açılan ekranda CPU Features seçeneği bulunmalı ve tıklanmalıdır.

Bu noktada farklı seçeneklerin bulunduğu bir alan karşımıza çıkacaktır. Çıkan bu seçenekler arasında SVM mode enabled yapılmalıdır. Bu sayede sanallaştırma başarılı bir şekilde etkinleştirilir. Ardından f10 tuşu ile kayıt edilip çıkış yapılabilir. Bu içeriğimizde MSİ bios sanallaştırma ayarlarından bahsettik.

MSI Anakart Bios Sanallaştırma Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir