PS4 DualShock 4 Bilgisayarlarda Nasıl Kullanılır?

PS4 DualShock 4 Bilgisayarlarda Nasıl Kullanılır?

PS4 DualShock 4 bilgisayarlarda nasıl kullanılır sorusu, PS4 oyunlarını bilgisayarlarda kullanmak isteyen kişilerin sıklıkla merak ettiği bir konudur.

DualShock 4 bilgisayar bağlama işlemi Bazı bilgisayar oyuncuları, oyun oynarlarken klavye ve mouse yerine joystick kullanmayı tercih edebilmektedir ve bu noktada DualShock 4 kullanımının bilgisayarlarda nasıl yapılacağı merak konusu olmaktadır.

Bilgisayar üzerinde PS4 oyunları için en fazla tercih edilen joystick DualShock 4’tür ve bu seçim oldukça konforludur. Bu joystickte bulunan düğmenin yapılandırılması, bilgisayar oyunları için tüm düğmeleri içermektedir ve izleme dörtgeni de  fare girişi olarak kullanılabilmektedir.

Bunun tek dezavantajı ise ses çıkışı için jakın bulunmamasıdır. Dolayısı ile pc oyunları esnasında kulaklık kullanmak isteyen kişiler için DualShock 4 henüz bir uygunluk taşımamaktadır.

PS4 DualShock 4 Bilgisayarlarda Nasıl Kullanılır?

DualShock 4’ün Kurulması

DualShock 4’ün bilgisayara kurulumunun yapılabilmesi için PS4’e ihtiyaç duyulmamaktadır. Bunun için ihtiyaç duyulan tek şey kontrolör, USB kablo ve Windows işletim sistemli bir bilgisayardır. PS4 DualShock 4 bilgisayarlarda nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak; gereksinim duyulan tek şey Bluetooth bağlantısı kurulmasıdır.

Bilgisayar ile PS4 kontrol ünitesi arasında Bluetooth bağlantısı kurulmasının yanı sıra Bluetooth ile donatılmış olan bilgisayarlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kablosuz bağlantı dışında bir kullanım seçeneği daha bulunmaktadır.

Bilgisayarların USB bağlantısına takılan ayrı bir aparat olan; PS4 DualShock USB kablosuz adaptör dongle aracılığıyla da bağlantı sağlanabilmektedir. Bu kurulum sonrasında pc üzerinden PS4 oyunları rahatlıkla oynanabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir