Redekain Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Redekain krem genel olarak pek çok farklı dermatolojik rahatsızlığa iyi gelen bir üründür. Peki Redekain krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Redekain Krem Nedir?

Bu krem, lokal anestezik adı verilen ilaç grubuna dahildir. Bu krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri engeller ve bu şekilde ağrıyı giderir. Bu krem, ameliyat için kullanıldığında genel anesteziklerin yaptığı gibi bilinç kaybına yol açmaz. Bu krem sadece doktorunuzun reçetesiyle kullanılabilir.

Redekain krem, belirli tıbbi prosedürleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık alerjisi, zehirli meşe alerjisi, zehirli sumak alerjisi, küçük kesikler veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek için de kullanılır. Bu krem, zona (postherpetik nevralji) kaynaklı ağrıyı hafifletmek için kullanılır.

Redekain Krem Fiyatı

Bu kremin şimdiki fiyatı 5.81 liradır.

Redekain Krem Muadili

Bu kremin muadilleri arasında Anestol pomad, Aritmal ampül, Ejacera sprey çözelti, Jetmonal ampül, Jetokain Simplex ampül, Joymax sprey çözelti, Ksilidin pomad, Lidestol jel, Lidofast enjeksiyonluk çözelti içeren karpul, Lidon enjeksiyonluk çözelti, Lincaine sprey, LMX 4 krem, Locanest sprey, Lokalen pomad, Lpkain krem, Monocain ampül, Otipax kulak damlası, Precoxin sprey, Vemcaine pump sprey şişe ve Xylocain pump sprey vardır.

Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, belirli tıbbi cerrahi işlemleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır. Güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, dövme işlemleri, lazer epilasyon, iğneli epilasyon, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık alerjileri, zehirli meşe alerjileri, minör estetik müdahaleler, zehirli sumak alerjileri, küçük kesikler veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı iyileştirmek için de uygulanır.

Redekain Krem Faydaları

Bu krem, orofarinksin anestezi mukoza zarlarının üretimi için endikedir. Cildin aşınması, güneş yanığı ve böcek ısırıkları ile ilgili geçici ağrı için anestezik bir kayganlaştırıcı olarak da çok faydalıdır. İlaç, doktorunuz tarafından belirlenen diğer tıbbi durumlar için de kullanılabilir.

Bu krem, lokal anestezik ve antiaritmik özelliklere sahip sentetik bir aminoetil amid olan aktif bileşen lidokain hidroklorür içerir. Aktif bileşen, voltaj kapılı sodyum kanallarına bağlanarak ve bunları inhibe ederek nöronal membranı stabilize eder. Bunun sonucu olarak impulsların başlaması ve iletilmesi için ihtiyaç duyulan iyon akışını engeller ve lokal anesteziyi etkiler.

Bu krem, ciltten emilebilen lokal anestezik bir ajan olan lidokainin topikal bir formülasyonudur. Belirli bir bölgedeki dokuları uyuşturmak için kullanılan bir ilaçtır. İlaç aynı zamanda küçük yanıklar (güneş yanığı dahil), küçük kesikler, cilt sıyrıkları, küçük cilt tahrişi ve böcek ısırıklarıyla ilişkili ağrı ve kaşıntıyı gidermek için de kullanılır. 

Redekain Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem doktorunuzun belirttiği şekilde kullanın. Kesin dozlama talimatları için ilaç üzerindeki etiketini okuyun ve inceleyin.
 • Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın.
 • Bu ilacın sprey formunu her kullanımdan önce iyice çalkalayın.
 • Yüzünüzde bu kremi kullanıyorsanız, elinize bezelye büyüklüğünde alın ve yavaşça uygulayın.
 • Bu kremi, çok miktarlarda özellikle cildinizin kabarmış veya hassas bölgelerinde kullanmayın.
 • Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın.
 • Bu kremin bir dozunu kaçırırsanız, hatırladığınız anda onu kullanın. Doktorunuzun talimatına göre veya ambalaj etiketinde kullanmaya devam edin.
 • Bu kremin nasıl kullanılacağı ile ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.
 • Bu krem, amid tipi lokal anestetiklere aşırı duyarlılık öyküsü olduğu bilinen kişilerde kullanılmamalıdır.
 • Bu kremi tahriş olmuş veya iltihaplı cilt üzerinde kullanmayın.
 • Bu kremi gözlerinize veya burun deliklerine yakın uygulamayın.

Redekain Krem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi doktorunuzun talimatlarına uygun şekilde kullanın. Kesin dozaj talimatları için ilaç üzerindeki etiketi inceleyin.

Bu kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın. Ardından bu kremden küçük miktarda, işlem yapılacak bölgeye uygulayın ve hafifçe ovalayın. Doktorunuz tarafından aksi talimat verilmediği sürece etkilenen bölgeyi bandajlamayın, kapatmayın veya sarmayın. Çok miktarda kremi, özellikle cildinizin kabarmış veya hassas alanlarında kullanmayın.

Bir krem dozunu kaçırırsanız, hatırladığınız anda onu kullanın. Doktorunuzun talimatına göre veya ambalaj etiketinde kullanmaya devam edin. Bu kremin nasıl kullanacağınızla ilgili olabilecek tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza ve doktorunuza sorun.

Redekain Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir ancak birçok insanın istenmeyen etkileri yoktur veya önemsizdir. Uygulama yerinde şişlik veya kızarıklık gibi en yaygın yan etkilerden herhangi birinin devam edip etmediğini veya rahatsız edici hale gelip gelmediğini doktorunuza danışın. Kaşıntı, kızarıklık, göğüste sıkışma, uyuşukluk, titreme, kalp atışları, nöbet, bulanık görme, bilinç bulanıklığı ve konfüzyon, deri döküntüleri, kurdeşen, dudaklarda, yüzde, ağızda veya dilde şişme gibi şiddetli alerjik reaksiyonlar gibi ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuzu arayın.

Bu, meydana gelebilecek tüm yan etkilerin tam listesi değildir. Yan etkilerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen doktorunuza danışın.

Redekain Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Redekain Krem hakkında merak ettiğiniz sorulardan bazılarını derledik. Redekain kremi doktor kontrolü dışında gelişi güzel kullanmamanız tavsiye edilir.

Redekain Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Bu krem, ağrıyı uyuşturduğu için güneş yanığı için kullanabilirsiniz.

Redekain krem göze sürülür mü?

Bu kremi gözünüzle kesinlikle temas ettirmeyin. Yanlışlıkla temas ederse hemen bol suyla durulayın.

Redekain Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Hayır, bu kremi asla vajina bölgesine uygulamayın.

Redekain Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Hayır, bu kremin sivilceler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. 

Redekain Krem Basura İyi Gelirmi?

Bu krem hemoroid yani basur tedavisinde uygulanmaz.

Redekain Krem Ne Kadar?

Bu kremin güncel fiyatı 5.81 liradır.

Redekain krem hamilelikte kullanılır mı?

Hamilelik esnasında bu kremi uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir