Skinoren Krem Nasıl Kullanılır?

Skinoren krem pek çok farklı cilt rahatsızlığı için oldukça etkili ve yoğun bir ilaçtır. Skinoren krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Skinoren Krem Nedir?

Bu krem genel olarak yüzde 20 azelaik asit içerir. Bu krem yüzde 15 azelaik asit içeren bir azelaik asit jel formülasyonu da mevcuttur. Bu krem, on iki yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir. Bu krem ciltteki tıkanmış gözenekleri açar ve temizler. Böylece sivilceleri, beyaz noktaları, siyah noktaları ve akneleri giderir. Ayrıca ciltteki kirleri ve pürüzleri gideren bu kremin düzenli kullanımı sonucunda pürüzsüz ve aydınlık bir cildiniz olur.

Skinoren Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 91.84 TL’dir.

Skinoren Krem Eşdeğeri

Azelderm Krem ve Finacea Jel bu kremin eşdeğeri ürünlerdir.

Skinoren Krem Faydaları

Bu kremin içindeki azelaik asit, gözenekleri bloke edebilen keratin yüzey cilt hücrelerinin büyümesini azaltır. Bu, gözeneklerin ve yağ bezlerinin (sebum salgılayan bezler) kilidini açmaya yardımcı olur ve sonuç olarak sebum temizlenir. Bu durum siyah nokta ve lekelerin oluşumunu azaltır.

Azelaik asit içerikli bu ürün ayrıca akne, propione bacterium acnes ile ilişkili bakterileri de öldürür. Bu, derideki yağ bezleri tarafından üretilen sebum ile beslenen yaygın bir bakteri türüdür. Yağ bezlerini tahriş eden, iltihaplı ve lekelere neden olan atık ürünler ve yağ asitleri üretir.

Azelaik asit içeren bu krem, besin kaynaklarını (sebum) azaltarak ve büyümelerini engelleyerek bu bakterilerin sayısını azaltır. Bakteriyel sayıları kontrol ederek, yağ bezlerinin iltihabı kontrol altına alınır ve cildin iyileşmesi sağlanır.

Skinoren Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremin diğer ilaçlarla etkileşime girdiği bilinmemektedir. Aynı anda başka akne kremleri veya preparatları kullanıyorsanız veya kullanmayı planlıyorsanız, doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız.
  • Nadir durumlarda, astımı olan kişilerde bu kremi kullanmanın astımı daha da kötüleştirdiğini görebilir. Bu durumda, kremi kullanmayı bırakmalı ve tıbbi tavsiye için doktorunuza danışmalısınız.
  • Bu ilaç çocuklar tarafından kullanım için uygun değildir ve sadece on iki ila on sekiz yaş arası yetişkinler ve ergenler tarafından kullanılmalıdır.
  • Bu kremin içindeki azelaik aside veya diğer bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa bu ilaç kullanılmamalıdır.
  • Bu kremin hamilelik sırasında kullanım için güvenli olup olmadığı henüz belirlenmemiştir. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziren bir anne iseniz doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun. Emzirirken bebeğinizin temas edebileceği alanlara bu kremin uygulanmamasına dikkat edilmelidir.

Skinoren Krem Kullanımı

Skinoren kremi, cildin yıkanmasından ve kurutulmasından sonra cildin etkilenen bölgelerine sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır. Bu kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. ​​Hassas cilde sahip kişiler, tedavinin ilk haftası için akşamları günde sadece bir kez uygulamalı ve daha sonra günde iki kez uygulamalara yükseltilmelidir.

Bu kremin göz, ağız ve burnun içine kaçmamasına dikkat edin. Krem yanlışlıkla bu alanlarla temas ederse, hemen bol miktarda su ile durulayın.

Bu kremi kullandıktan sonra cildiniz çok tahriş olursa, daha az kullanmalı veya tahriş çözülene kadar kullanımı günde bir kez azaltmalısınız. Gerekirse, tahriş çözülünceye kadar tedavi geçici olarak kesilebilir. Herhangi bir tahriş devam ederse, doktorunuza danışın.

Bu kremin düzenli kullanımı önemlidir. Genel olarak, bu kremi kullandıktan yaklaşık dört hafta sonra aknede bir iyileşme belirginleşir. Üretici, en iyi sonuçları elde etmek için bu kremi birkaç ay boyunca uygulanması gerektiğini, ancak bir seferde on iki aydan fazla uygulanmaması gerektiğini belirtmektedir.

Skinoren Krem Yan Etkileri

İlaçlar ve olası yan etkileri bireysel insanları farklı şekillerde etkileyebilir. Uygulama bölgesinde kızarıklık, kaşıntı veya yanma bu krem ile ilgili ilişkili bazı yaygın yan etkilerdir. Genel olarak, uygulama alanındaki herhangi bir cilt tahrişi sürekli kullanımda düzelir ancak tahriş çok şiddetli ise, daha az krem ​​kullanmalı veya tahriş giderilinceye kadar kullanımı günde bir keze düşürmelisiniz. Burada bir yan etkinin belirtilmesi, kremi kullanan herkesin bu veya herhangi bir yan etki yaşayacağı anlamına gelmez.

Bu kremin yaygın yan etkileri arasında uygulama yerinde soyulma, kuruluk veya renk değişikliği bulunur. Bu kremin yaygın olmayan yan etkileri arasında uygulama bölgesinde karıncalanma hissi, şişlik, cilt pigmentasyon kaybı ile yağlı cilt veya dermatit vardır.

Astımı olan bazı insanların astımları çok nadir olarak bu krem kötüleştirebilir. Durumun böyle olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza danışın.

Bu kremin çok nadir yan etkileri arasında uygulama yerinde egzama, kabarcıklar veya ülserler vardır.

Skinoren kremi çok az miktarda benzoik asit ve propilen glikol içerir, her ikisi de cilt tahrişine neden olabilir. Skinoren kremiyle ilişkili yan etkiler hakkında daha fazla bilgi için ilacınızla birlikte verilen hasta bilgi broşürünü okumalısınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir