Tesla Model 3, Aniden Kontrolsüz Hızlandı, Çarptı ve Yandı

Tesla Model 3, Aniden Kontrolsüz Hızlandı, Çarptı ve Yandı

Tesla Model 3, kontrolsüz bir şekilde aniden hız aldı, çarptı ve alev aldı.

Elektrikli otomobillerin güvenliği yıllar içinde, özellikle birkaç EV’nin alevler içinde yükseldiğine dair raporların ardından bazı bölgelerde sorgulanmaya çağrıldı. Çin’den yeni bir rapor, Tesla Model 3’ü içeren son bir kazayı ima ediyor.

Tesla Model 3, altı IIHS çarpışma testinin hepsinde “iyi” bir performans elde ettikten sonra Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü tarafından 2019 En İyi Güvenlik Seçim + ödülünü aldı.

 Bununla birlikte, ilk olarak Sina News Media tarafından yapılan rapor, araç sahibi aniden 127 km / s hıza ulaştıktan sonra Jiangxi’de Model 3 kazasının meydana geldiğini iddia ediyor. Hızı azaltmaya yönelik tüm çabalar, frenler başarısız oldu, sonra araba düştü ve alev aldı.

Tesla Model 3, Aniden Kontrolsüz Hızlandı, Çarptı ve Yandı

Yangın sahnesinin son derece grafik görüntüsü, yangının kazadan sonra motor bölmesinden başladığını ve arabanın arkasına yayıldığını ve gökyüzüne doğru kalın siyah dumanın yükseldiğini gösteriyor.

Tesla birkaç gün önce resmi bir yanıt verdi. ABD’li şirket, kazanın Çin’deki ilgili devlet dairesi ile koordineli olarak soruşturulduğunu belirtti. Tüm Tesla bağlı olduğundan, neyin yanlış gittiğini belirlemek için çökmeden önceki videolar da dahil olmak üzere veriler analiz edilecektir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir