Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Trosyd krem genel olarak çeşitli maya, küf ve mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan oldukça yoğun ve etkili bir ilaçtır. Peki Trosyd krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır? Merak ediyorsanız yazımıza buyurun…

Trosyd Krem Nedir?

Bu ilaç, aktif bir bileşen olarak tioconazole içerir ve mantarların büyümesini önleyerek çalışır. Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik, tırnak enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Trosyd Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi tiokonazol adında bir maddedir.

Trosyd Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir olağandışı reaksiyon veya alerjik reaksiyon geliştirdiyseniz hemen doktorunuza söyleyiniz. Ayrıca gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi başka alerji türleriniz varsa mutlaka doktorunuza söyleyiniz. 
  • Bu ilacın diğer yaş gruplarında kullanımını çocuklarda kullanımı ile karşılaştıran özel bir bilgi olmamasına rağmen, bu ilacın çocuklarda yetişkinlerden farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.
  • Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamalıdır ancak bazı durumlarda bir etkileşim olsa bile iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda, doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Başka reçeteli veya reçetesiz ilaç alıyorsanız doktorunuza bildiriniz.
  • Etkileşimler meydana gelebileceğinden, bazı ilaçlar yemek yeme veya belirli yemek türlerini yeme sırasında veya çevresinde kullanılmamalıdır. Alkol veya tütünün bazı ilaçlarla kullanılması da etkileşimlerin oluşmasına neden olabilir. Doktorunuz ile ilacınızın yiyecek, alkol veya tütün ile kullanımını tartışınız.

Trosyd Krem İçindekiler

Bu kremin etken maddesi tiokonazol adında bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Krem Endikasyonları

Bu krem vajinal mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, pişik ve tırnak enfeksiyonları gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır.

Trosyd Krem Eşdeğeri

Dermo-rest Krem, Dermo-rest Tırnak Solüsyonu, Dermo-trosyd Solüsyon, Gyno-trosyd Vajinal Merhem, Tiocan Krem, Tioderma Krem, Tioderma Pudra, Tioderma Losyon ve Tiogyn Vaginal Ovül bu ürünün eşdeğeridir.

Trosyd Krem Eczane Fiyatı

Bu kremin eczane fiyatı 16.85 TL’dir.

Trosyd Krem Kullanımı

Bu kremi mutlaka doktorunuzun talimatlarına göre uygulayın. Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Etkilenen bölgeye bu kremden ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın.

Bu ilacı gözlerden, burundan, ağızdan ve kulaklardan uzak tutun. Doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe, bu ilacın üzerine tıkayıcı bir pansuman uygulamayın. Bu bölgenin üzerini kapatmayın ya da bandajlamayın. Bunu yapmak cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Enfeksiyonunuzu tamamen temizlemeye yardımcı olmak için, belirtileriniz birkaç gün sonra iyileşmeye başlasa bile, tam tedavi süresi boyunca bu kremi kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir. Mantar enfeksiyonlarının temizlenmesi çok yavaş olabileceğinden, bu ilacı birkaç hafta veya daha uzun süre kullanmaya devam etmeniz gerekebilir. Bu ilacı çok erken kullanmayı bırakırsanız, belirtileriniz geri dönebilir. Herhangi bir dozu kaçırmayın.

Trosyd Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, antifungal ajanların imidazol sınıfının bir üyesidir. Pişik, tırnak mantarı, el ve ayak mantarı ile vajinal mantar enfeksiyonlarının tedavisinde bu krem oldukça başarılı sonuçlar verir.

Trosyd Krem Kadınlar Kulübü

“canm benm oğlanda pişik oldu trosyd krem kullandm bez ve ıslak mendilin yaptığı pisiklere en iyi bu geliyor bence. kizimda yapmadigim kalmadi her bez değişimde yıkama 3 ayrı pişik kremi zeytin yağı hic biri banamisin demedi artk hastaneye götürdük bu kremi yazmışlardı 3 sürmede gecti nerdeyse”

“Nasıl bir pişik? Benim oğlanın popo kanıyordu artik. Travazol kullanma kortizonlu.

Ben Platinus un tavsiyesi ile trosyd ve hametan karıştırdım. Her alt değişiminde beyaz sabun ile yıkadım. Sonra kuruladim havalandirdim. Krem sürdüm. Ertesi gün sabah akşam bu karışım diğer alt değişimlerinde de sadece hametan sürdüm.

Beyaz sabun ile yıkamak iyi geldi cidden. zeraseba ‘nin tavsiyesiydi. Sonra annem de dedi biz hep böyle yapardık diye.”

“Alerji demedim ki zaten. Meyve asidi çişle birleşince pişik yapabiliyor. Dermo trosyd iyi bir mantar ilacıdır. Mantara çevirmiş demek ki. Bizim de ilk haftalar mantara çeviren pişiğimiz vardı 1-2 günde geçirmişti trosyd. Geçmiş olsın.”

“Mustela bende hiç sevmem,katman gibi olanları sevmiyorum bende de işe Yaramamıştı.sana en iyi en etkili pişik kremini söyleyeyim trosyd.bunu bi kaç kere sürdüğünde ertesi gün pişik mişik kalmaz.ben hastaneye kontrole gitmiştim bi gün,tahliller dolayısıyla öğlene kadar eve gelemedim.kızım altına kakasını yapmış.eşim hiç farkına varmamış.sürekli ağlıyor falan.telefonda sesini duyunca hemen koştum geldim eve.genital bölgesi öyle bir kızarmış ki kıpkırmızı.dokunduğun an kıyameti koparıyordu açıdan.mustela sudocrem falan hak getire.onlar zaten pişik önleyici.var olan pişiği geçirmedi hiç bizde.doktorumun önerdiği trosyd krem ve hametan krem nohut büyüklüğünde ikisinden de karıştır sür dedi.her altını açtığımda karıştırıp sürdüm.3 güne tamamen geçti.aklında bulunsun öyle çok pişikleri olursa hemen kullan.birde bu pişikler kronikleşip mantara dönüşüyor falan,o zaman bir sürü kremi kombine sürüyorsun eziyet”

“Canım muhtemelen pişik mantara dönmüş nemli ortamda hızlıca yayılıyor arkadaşın bahsettiği trosyd travazol gibi kremler iyi geliyor ancak diğerleri hep pişik önleyici krem yani mantar tarzında bir durum oluştuğunda sorunu çözmede yetersiz kalıyor. Bir de ben yoğurttan olmuş olabileceğini düşünüyorum canım sonuçta alerjisi olan çocuklarda geçmeyen pişik durumları olabiliyor sen başka yoğurt vermeden diyetine devam et bence dr kontrolünde detaylı konuşursun”

Trosyd Krem İçerik

Bu kremin etken maddesi tiokonazol adında bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise polisorbat 60, sorbitan monostearat, setostearil alkol, 2-Oktil-dodekanol, setil ester wax, benzil alkol ve saf sudur.

Trosyd Kremi Faydaları

Bu krem,  bir mantar veya mayadan kaynaklanan enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan antifungal adı verilen ilaç ailesine aittir. Mantar veya mayayı öldürerek veya büyümesini önleyerek çalışırlar. Bu krem saçkıran (tinea corporis), ayak mantarı (tinea pedis), kasık mantarı (tinea cruris), tinea versicolor, cilttteki mayadan kaynaklanan enfeksiyon (cutaneous candidiasis) ve pişik gibi rahatsızlıkları tedavi eder.

Trosyd Krem Fiyatı 2019

Bu kremin güncel fiyatı 16.85 TL’dir.

Trosyd Deri Krem Yorumları

“Belki başlangıcıdır. Trosyd tarzı bir krem alıp bikac kere kullanıp hafifleme var mi diye bakabilirsiniz madem yarin doktora gitme imkaniniz yok. Bir de bol su icin lutfen ( hangi sebepten gidersem gidiyim doktorlar bunu hep der, sıra bende!”

“canım bizimde bir günde pisti ve dediğin gibi nerdeyse yara oluyordu.doktorumuz hipokort ve trosyd diye iki krem aldırdı.hipokort günde 2 defa ama en fazla 5 gün kullanıyorsun.trosyd ise günde 1 defa kullanıyorsun.ıslak mendili kullandirmadi.onun yerine ılık su ve pamuk ve her alt açmada 5 10 dk havalandiriyorsun.Çok şükür geçti bizimki darısı size”

“Canım doktora sormakta fayda var ama sanki hem pişik hem mantar gibi. Çünkü kızımda da o minik sivilcelerden olmuştu doktor mantar demişti trosyd krem kullanmıştık 1 hafta kadar. Çok geçmiş olsun havalar çok sıcak altları kapalı kalmaktan terliyor ve hemencecik pişik/mantar oluyor :-/”

“Trosyd krem kortizonlu zaten acaba bebeğin mantar mı oldu ki? Trosyd sabah akşam ince tabaka halinde on gün kullanılıyor. Pişik kremini trosyd sürmediğin zamanlarda sürebilirsin. Oturtma işi tercihe bağlı ben ilk kızımı 6 aylıkken oturttum 15 günde desteksiz oturmayı öğrendi ikinci kızım da ay başında 5 aylık olacak henüz oturtmuyorum.”

“memnun kalan arkadaşımın tavsiyesi üzerine almıştım ama bizde fayda etmedi pişik olduk trosyd kremle pişiği atlattıktan sonra doktorumuz desitin numunesi verdi kullan işe yarasa alırsın dedi ve işe yaradı onu kullanıyorum çok memnunum bide sudocremin kullanımı bana pek hijyenik gelmiyodu tüpteki kremler daha sağlıklı bence”

Trosyd Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Trosyd Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem mantar tedavisinde etkilidir.

Trosyd Krem Pişik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu ürün pişik için çok başarılı sonuçlar verir.

Trosyd Krem Kaç Lira?

Bu ürünün fiyatı 16.85 liradır.

Trosyd Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, sivilce tedavisine uygun bir ilaç değildir.

Trosyd Krem Vajina Bölgesi Tedavisinde Kullanılır Mı?

Doktor kontrolünde vajina bölgesinde kullanılabilir.

Trosyd Krem Basura İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem basur için kullanılmaz.

Trosyd Krem Emzirirken Kullanılırmı?

Bu ilacı doktor kontrolünde emzirme döneminde uygulayabilirsiniz.

Trosyd Krem Antibiyotik Mi?

Hayır, bu krem antibiyotik içermez.

Trosyd Antifungal Krem Midir?

Evet, bu krem mantarları yok eder.

Trosyd Ayak Kremi Midir?

Bu krem ayak mantarı için kullanılabilir.

Trosyd Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Hayır, bu krem doktor reçetesi ile satılmaktadır.

Dermo Trosyd Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi doktor kontrolünde bebeklere uygulayabilirsiniz.

Trosyd Krem Beyazlatırmı?

Bu kremi doktor kontrolünde koltuk altı kararması için kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem Çeşitleri Nelerdir?

Bu ilacın solüsyon ve krem olmak üzere iki farklı çeşidi vardır.

Trosyd Deri Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem kortizon içermez.

Trosyd Krem Dövme Üzerine Kullanılır Mı?

Evet, bu kremi dövme üzerine kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem İsilik Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem isilik için etkili değildir.

Trosyd Krem Makat Bölgesi Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu kremi doktor gözetiminde makat bölgesinde kullanabilirsiniz.

Trosyd Krem Pişik Kremi Midir? 

Evet, bu krem pişik için çok etkili bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir