Bas TR Manyetik Seperatör

Ham madde içerisinde yahut ta üstünde yer alan demir tozu gibi istenmeyen metal maddelerin ayrıştırılmasında özellikle manyetik seperatör ve çeşitleri kullanılmaktadır. Manyetik seperatör ve çeşitleri, oldukça farklı sektörlerde kullanılması ile ön plana taşınmaktadır. Bu seperatör sistemi kendiliğinden çalışabilme özelliğini, elektrik yahut da herhangi bir başka güç desteğine ihtiyaç duymadan çalışması ile pekiştirmektedir.

Montaj noktasında oldukça kolay bir işleme tabi tutulan sistem, herhangi bir arızanın oluşması durumlarında ise onarım ile bakım maliyetleri açısından düşük seviyeler arz etmektedir. Kolay kurulan ve kolay sökülen sistemin maliyet açısından oldukça düşük seviyelerde olması, işverenlerin tercih etme nedenlerini oluşturmaktadır. Bas-tr manyetik seperatör çeşitleri ile sektör paydaşları arasındaki doğru orantılı ilişki, her geçen gün daha da artış yaşatmaktadır.

Çeşit Yelpazesi Açısından Manyetik Seperatör

Manyetik seperatör çeşitleri arasında rol manyetik seperatörler ilk sırada yer almaktadır. Kuru özellikli endüstriyel maddelerin zenginleştirilmesi amacı ile kullanılan bu sistem, zayıf nitelikteki manyetiklerin ayrıştırılması amacı ile de kullanılmaktadır. Diğer manyetik seperatör çeşitlerine göre hem ekonomik hem de kullanışlı olması ile bir adım öne taşınmaktadır. Bu özellikleri sayesinde diğer manyetik seperatör çeşitleri arasında üstün bir konuma ulaşmaktadır.

Yarı manyetik tambura sahip seperatörler de, manyetik seperatör çeşitleri arasındaki yerini almaktadır. Bu sistemin tercih edilmesinin sebebi olarak, kolay monte edilebilme özelliği gösterilmektedir. Yarı manyetik tambura sahip sistemin en büyük avantajını ise çalışma sırasında çalışmanın gözlemlenebilmesi olanağını sunması oluşturmaktadır. Manyetik saçtan oluşturulan bir diğer seperatör çeşidi de, manyetik seperatör çeşitleri arasında yer bulmaktadır. Bu çeşit sayesinde saç tabakalarının birbirinden ayrılması hedeflenmekte ve kullanılmaktadır. Özellikle otomotiv ve beyaz eşya sektörü, bu seperatör çeşidini yoğun olarak tercih etmektedir. Sistemin avantajına göre işletmeler seçimde bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir