iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Bugün sizlere Apple kullanıcılarının sürekli karşılaşmaya başladığı bu hatanın sebebini ve çözümünü detaylı olarak anlatıyoruz. iPhone yeni kişi ekleyemiyorum sorunu ve çözümü bu rehberde!

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük çoğunluğu iPhone’yi tercih etmektedir. Sağladığı imkanlar ve kalite ile adından söz ettirmeyi başarmış olan marka akıllı cihazlar konusunda her zaman öne çıkmaktadır.

Ancak bazı durumlarda bu cihazlarda da sorunlar yaşanabilmektedir. Özellikle rehbere yeni kişi ekleme sorunu sıkça yaşanan bir sorundur. Bu sorun kapsamında rehbere bir kişi eklenememektedir.

Her adım doğru bir şekilde yapılsa dahi yeni kişi ekle dendiğinde rehberde bu kişi yer almamaktadır. Yaşanan bu durumun çözümü son derece kolay ve pratiktir. Bu çözüm sayesinde rehbere dilendiği gibi yeni kişi eklemesi yapılabilmektedir. İşte iPhone yeni kişi ekleyemiyorum sorunu ve çözümü; 

iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

iPhone Yeni Kişi Ekleyemiyorum (Çözüm)

Rehbere yeni kişi ekleyememek son derece can sıkıcı ve stresli bir durum olsa da yapılması gereken işlem son derece basitti ve hızlı bir şekilde yerine getirilebilir. Bazı durumlarda akıllı telefonlar cepte ya da çanta içerisinde dokunuş benzeri durumları algılayabilmektedir.

Bu durumlarda da akıllı telefon kendiliğinden bazı değişiklikler yapabilmektedir. Değişiklikler geri alınmadığı zaman hatalar meydana çıkabilir. Yeni kişi ekleyememe sorunu da bu şekilde oraya çıkabilmektedir. Sorunun çözümü için öncelikli olarak cihazın ayarlar kısmına giriş yapılmalıdır.

Ardından bu alanda yer alan iCloud menüsü altında bulunan kişiler seçeneği açıksa kapatılmalıdır. Kapatma işlemi yapıldıktan sonra rehbere yeni kişi eklemesi yapılabilir. Eğer hala hata anlıyorsa öncelikli olarak cihazın tüm ayarları sıfırlanmalı ve hatalı olan ayarlar ortadan kaldırılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir