Kombinin Basınç Seviyesi Neden Düşer? Düşük Basınç Seviyesi Nasıl Yükseltilir?

Evlerde ve işyerlerinde ısınma ihtiyacının karşılanmasında etkin biçimde kullanılmaya başlanan kombi cihazları, ileri teknolojileriyle tasarruflu bir ısınma sağlar. Tek bir düğme ile en geniş mekanlarda dahi kaliteli ve verimli bir ısıtma gerçekleştirilebiliyor. Kombilerin gelişmiş teknik özellikleri sayesinde çok daha kaliteli bir ısınma gerçekleştirilebilir. Ancak kombi kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur. Tasarruf, verimlilik ve tabii ki güvenli kullanım açısından Ataşehir Baymak Kombi Servisi uzman teknikerleri kombi su basınç göstergesinin düzenli olarak takip edilmesini tavsiye etmektedir. Kombideki su basınç seviyesinin düştüğü gözlemlenir ise mutlaka gerekli olan yükseltme müdahalelerinin yerine getirilmesi gerekir.

Kombi Su Basınç Seviyesi Neden Düşer?

Kombiler, bağlı olduğu su tesisatından aldığı suyu ısıtarak, ortam sıcaklığının düzenlenmesini sağlar. bu nedenle de kombilerin içerisinde belirli bir basınç oluşmaktadır. Bu basıncın hem güvenlik hem de sirkülasyon işlevinin sorunsuz olması açısından belirli bir seviyede tutulması gerekir. Eğer kombinin su basınç göstergesinde ibrenin 1.5 bar altına düştüğü görülürse, kombinin su basınç seviyesi düşmüş olduğu anlamına gelir.

Kombinin su basınç seviyesinin düşmesinde genleşme tankı arızası, radyatörlerde kaçak veya kombi iç mekanizmasında kaçak söz konusu olabilir. Bu durumda arızalı olan noktanın tespit edilerek, sorunun giderilmesi gerekir. Bunun dışında zaman içerisinde de kombilerde su basıncının düşüşü söz konusu olabilir. Bu nedenle https://www.arcelikservisi.tv uzman teknikerlerimiz tarafından kombinizde su basıncının düşmesi durumunda su takviyesiyle basıncı dengelemeniz tavsiye edilmektedir.

Kombi Su Basıncı Nasıl Yükseltilir?

Kombinin düşen su basınç seviyesinin yeniden ideal seviyeye çekilebilmesi için yapılması gereken işlem bireysel olarak da gerçekleştirilebilir niteliktedir. Bu kapsamda kombinin su basınç seviyesini yükseltebilmek için Çekmeköy Buderus Kombi Servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan önce kombiye su takviyesi yapmalısınız. Su takviye işlemini ise kombinizin alt kısmında yer alan mavi vanayı açarak gerçekleştirebilir. Bu şekilde kombiye su girişi sağlamış olursunuz. Bu işlem sürecinde kombinin basınç göstergesini takip ederek, 1.5 bar seviyesinin biraz üstüne çıkmasını beklemelisiniz. Bu seviyeye geldikten sonra açtığınız vanayı kapatmalısınız. Basınç düşmesi sorunuyla sık sık karşılaşıyorsanız ise mutlaka profesyonel servis hizmetlerinden destek almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir