Çatlak Giderici En İyi Kremler

Çatlak Neden Oluşur?

Çatlak Giderici En İyi Kremler, cildimiz esnek ve gevşeyebilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çatlak oluşumu gözlenebilir. Çatlaklar hızlı kilo alıp vermede veya hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan dolayı çatlak oluşumu meydana gelir. Asıl çatlak oluşmasının nedeni hormon hücreleridir. Genellikle çatlaklar karın bölgesinde, omuzun alt kısmında ve ayaklarda dizin alt kısmında meydana gelebilmektedir.

Çatlak Giderici Bitkisel Yağlar

Çatlak Giderici En İyi Kremler listesini vermeden önce sizlere bitkisel yağlar ile nasıl kurtulursunuz onu yazmak istedim.

Tatlı Badem Yağı

Cilt çatlakları denince aklımıza ilk tatlı badem yağı gelir. Tatlı badem yağı sürülen bölgede nem değerini arttırarak kan akışının o bölgeye gelmesini sağlayarak çatlakların yok olmasını sağlayacaktır zaman ile. Tatlı badem yağını zeytin yağına karıştırarak çatlak olan bölgelere sürebilirsiniz.

Hint Yağı

Hint yağı çatlaklarda oldukça faydalı olup cildin kol ojen dengesini sağlamakta oldukça yararlıdır.3 damla Hint yağını çatlakların bulunduğu bölgeye masaj yaparak uygulayınız. Daha sonrasında temiz bez ile sararak kısa bir süre bekleyiniz. Su torbasını sardınız bölgeye tutup uzamasını sağlayınız. Düzenli olarak Hint yağını kullanırsanız 1 ay sonra çatlaklarda azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Aloe Vera

Aloe vera jel ve yaprak şeklinde günümüzde birçok yerde bulunur. Aloe vera yaprağını 2’ye bölüp çatlak oluşan bölgemize sürersek o bölgeyi nemlendirip cildin yenilenmesini sağlayacaklar.

Aloe vera jeli tarifi

  • 3 yemek kaşığı doğal zeytinyağı
  • 2 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 5 kapsül E vitamini

Doğal zeytin yağını, aloe vera jelini ve 5 kapsül E vitamini birbirine güzelce karıştırıp bir yağ elde ediyoruz.Bu yağı çatlak oluşan bölgelere haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Klendula Yağı

Klendula yağı iyi bir nemlendirici olup hücrelerin yenilenmesini sağlayarak çatlak oluşumunu da engeller.

Çatlakların Giderilmesi İçin Evde Yapabileceğimiz Doğal Tarifler

Yumurta Akı Tarifi

Bir yumurta akını sarısından ayırıp bir kaba alıp güzelce çırpıyoruz. Daha sonrasında yumurta akını çatlak oluşan bölgeye masaj yaparak uyguluyoruz ve kuruduktan sonra bolca ılık su ile durulamalıyız. Yıkadıktan sonra nemlendirici sürmeyi unutmayınız

Yumurta akı protein açısından oldukça zengin olduğundan uygulandığı bölgede çatlakların giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Bunun yanında yumurta akının cildi sıkılaştırıp, sarkmasını engeller. Bu tarifi haftada 3 defa uygularsanız çatlaklarınızın zamanla azaldığını fark edeceksiniz. Yeter ki düzenli kullanın.

Limon suyu

Limon suyu doğal bir asidik değeri olduğu için çatlak izlerinin giderilmesinde oldukça faydalı olacaktır. Taze bir limonu ortadan ikiye bölüp çatlak oluşan bölgeye oval hareketlerle sürmelisiniz. Limon suyunu cildiniz emdikten sonra yıkayabilirsiniz.

Patates Suyu

Patates vitamin ve mineral bakımından oldukça faydalı bir sebzedir. Patatesi bilendırdan geçirip suyunu çıkarın ve ardından çatlak oluşan bölgelere sürün. Daha sonrasında bolca su ile durulayın, nemlendirici sürmeyi unutmayınız.

Şeker

Şeker cilt üzerindeki ölü derilerin atılmasını sağlayarak çatlak görünümünün zamanla azalmasını sağlayacaktır.1 tatlı kaşığı şeker, 2 damla limon ve 3 damla badem yağını güzelce karıştırıp çatlak oluşan bölgeye uygulayınız. Bu karışım cildinizde 15 dakika bekledikten sonra kurumasını sağlayınız. Daha sonrasında temizleyebilirsiniz. Bu yağ karışımı haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan sonra çatlakların yok olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı iyi bir nemlendirici özelliğe sahip olup o bölgede kan akışını hızlandırır ve çatlaklarında zamanla yok olmasını sağlayacaktır. Doğal zeytinyağını öncelikle biraz ısıtıp çatlak olan bölgelere Masaj yaparak uygulayınız. 10 dakika bekledikten sonra durulayınız. Zeytinyağını her gün cildinize uygulayabilirsiniz.

Şimdi size çatlak kremleri önereceğim;

Çatlak Giderici En İyi Kremler

Lierac

Bu krem özellikle hamilelik döneminde karın kaslarının gevşemesi, o bölgeye kan akışının yavaşlaması ile oluşan çatlakların giderilmesi için önerilmektedir. Bu özelliği ile çatlak giderici en iyi kremler listesine girmiştir. Genellikle hamileliğin dördüncü ayından itibaren çatlaklar oluştu için dördüncü aydan itibaren Uzmanlar tarafından kullanılması önerilmektedir. Lierac kreminin 20 ml 150 TL kadardır.

Contractubex

Cildinizde oluşan yara kesik izlerinin kaybolmasında etkili bir kremdir. Eczaneye gidip yarayı izi kapatmak istediğinizi söylerseniz ilk önerecekleri krem contractubextir. Bunun yanında derinin yenilenmesini sağlayarak, oluşan çatlakların zamanla yok olmasını sağlayacaktır. Contractubex çokta pahalı olmayıp 20 ml 70 TL ye alabilirsiniz.

Babe Çatlak Kremi

Çatlaklarda etkili bir kremdir. Çatlaklara olan etkisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Varsayalım ki bir arkadaşınız çatlak kremi olarak babe çatlak kremi kullanmış ve fayda görmemiş, başka bir arkadaşınız babe çatlak kremi kullanıp çatlakların bir kısmının kaybolduğunu görürken, siz kullanırsanız topraklarımızın tamamının gittiğini görebilirsiniz. Babe çatlak kremi kişiden kişiye etkisi farklılık gösterebilir. Babe çatlak kremi de uygun olup 100 liraya temin edebilirsiniz.

Bepanthol

Günümüzde en çok bilinen kremlerdendir. Bepantholün iyileştirme etkisi olduğu için çatlakları iyileştirecektir. Eczanelerden temin edebilirsiniz. Çatlak kremine ile çok para ödemek istemiyorsanız makul bir fiyatı olup 25 liraya bepatholü alabilirsiniz

Madecassol

Madecassol iyi bir çatlak kremi olup yaraların iyileştirilmesinde ve kesik, yırtık izlerinin kaybolmasında oldukça etkilidir. Kullanan kişiler tarafından oldukça önerilmektedir.40 gramını 35 TL’ye alabilirsiniz.

Dermadoc

Derrmadoc çatlak kremi olarak oldukça etkili bir kremdir. Öncelikle çatlayan bölgelerin rengini ten rengine yaklaştırarak çatlak görünümünü azaltır. Diğer Çatlak kremleri ne göre daha pahalı olup etkisini daha kısa göreceğinize emin olabilirsiniz.

Bonie Çatlak Kremi

Bonie çatlak kremi sürüldüğü bölgede kalojen (sağlıklı ve genç kalmamızı sağlar)miktarını artırarak çatlak görünümünü azaltır. Cilte ölü derilerin atılmasını da sağlar. Düzenli olarak bir ay kullanıldığında sonuçtan memnun kalacaksınız. Bonie Krem fiyatı 50 ml 115 tl civarındadır.

Mustela Stretch Marks Double Action

Çatlak kremi olup derimizdeki gerginliği alıp elastik bir yapı sağlayarak çatlak oluşumunun tamamen önüne geçer. Bu çatlak kremi içerisinde bitkisel olup avokado pigmentleri bulunmaktadır. İçerisinde galactoararbinan içerip çatlak oluşumunu engeller. Bunun yanında cildin nemlenmesini ve pamuksu his oluşturmayı sağlar cildimizde.105 ml 200 TL’ye temin edebilirsiniz.

Galenic Elancyl Specific Vergetures Çatlak Önleyici Krem

Galenic krem içerisinde ayçiçeği yağı ve yosun özleri barındırır ve bu sayede cildin nemini arttırarak çatlamasını engeller. 200ml gslenic kremi 150 liraya temin edebiliyorsunuz.

StriVectin-SD Intensive Concentrate For Existing Strech Çatlak Krem

Trivectin kırışık giderici olarak bilinen en faydalı kremdir. İçerisinde gül, salatalık pigmentleri bulunur bu sayede cildimizin nem değerini koruyarak çatlamasını da engeller. Yaşımız ilerledikçe cildiniz yıpranır, elastik özelliğini kaybeder İşte bu durumlarda bu kremi kullanabilirsiniz

Dr. Murad Firma ve Ton Serumu

Dr Murat kremi içerisinde kedi pençesi otu, gotu kola özü ve portakal kabuğu bulunduğundan cildin kuruluğunu götürüp nemlenmesini sağlar. Dr. Murat kremi genellikle selüloit giderilmesinde kullanılıp çatlaklarda da önerilmektedir. Dr. Murat kremi 200 ml 350 liraya satılmaktadır.

Sebamed Anti-Stretch Mark Çatlak Kremi

Sebamed çatlak kremi tüm ciltlere uyum sağlayan bir çatlak kremidir. İçerisinde bulunan shea yağı ve avokado sayesinde cildin nemli tutmasını ve kurumasını engeller.200 ml sebamed kremi 100 liraya satılmaktadır.

Vichy Action Integrale Vergetures Çatlak Kremi

Cildimize uygulandığında çift etki ederek çatlakların oluşumunu engeller. Bu krem hipoalerjenik ve parfüm içermediği için tüm cilt tiplerine uygundur, bunun yanında yaşlanmayı da geciktirir. Vichy kremi 80 TL satılmaktadır.

Çatlak Giderici En İyi Kremler hakkında vermiş olduğumuz bilgiler bu kadardı. Ürünü incelemek isterseniz linkten bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir