Gündüz Kremi Ne İşe Yarar?

Gündüz kremi, günlük cilt bakımının önemli bir parçasıdır. Eğer her gün makyaj yapıyorsanız, cilde kolayca uygulanabilen ve makyaj bazı olarak yüze kusursuz bir şekilde uygulanan, güvenilir bir nemlendirici bulmanın önemini biliyorsunuz demektir. Gündüz kremleri, hafif bir dokuya sahiptir. Bu yüzden gözenekleri tıkamaz ve cildinizin çok rahat bir biçimde nefes almasını sağlar.

Gündüz kremlerinin hafif dokulu olması, cildi yağlandırmadan nemlendirmesi, güneşten koruması, hafif bir parlaklık kazandırması ve bakımlı görünmesini sağlaması gerekir. İyi bir gündüz kremi bulma konusunda epey zorlandım ve çok araştırma yaptım. Diadermine Gündüz Kremi yorumlarını okuduğumda bu kremi kullanmaya karar verdim.

Bu yüzden size Diadermine Gündüz Kremi ürününü öneriyorum. Diadermine Hydra Lifting Gündüz Kremi kullananlar bu kremin harika olduğunu belirtiyorlardı. Hemen satın aldım ve çok merak edilen bu ürünle ilgili görüşlerimi sizinle paylaşmaya karar verdim. Ama ona geçmeden önce gündüz kremleri nedir, ne işe yarar ve diğer kremlerden farkları nelerdir, onu öğrenelim.

Gündüz Kremi Nedir?

Yüz, bedenin cildinden daha incedir. Bu yüzden kırılgan ve hassas hale gelir. Ayrıca, her gün ışıltısına zarar veren ve cildin yaşlanma sürecini hızlandıran kirli hava, UV ışınları, sıcaklıktaki değişiklikler gibi dış etkenlere maruz kalır. Sonuçta, cilt daha çabuk kurur ve elastikiyetini kaybeder.

Gündüz kreminin temel işlevi hidrasyondur. Bu ürün ciltte su tutar ve cildinize daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm verir. Bir gündüz kremi kullanarak, rahatsızlık hissini önleyebilirsiniz. Çünkü genel olarak gündüz kremleri cildinizi nemlendirir ve güçlendirir. Dış saldırılara karşı gerçek bir koruma kalkanı sağlayan günlük kremler, cildinizi özellikle hidrolipidik katmanındaki saldırılara karşı korur.

Gündüz kremleri aslında çok amaçlı ve işlevsel olması gereken ürünlerdir. Güneş koruyucu, nemlendirici, makyaj bazı ve aydınlatıcı olarak kullanılabilen gündüz kremleri, kompleks bir bakım sağlar. Gün boyu cildinizi yağlandırmadan, hafif dokusu ve yapısıyla nemli kalmasını sağlar. Cilde taze ve enerjik bir görüntü verir. Gündüz kremleri çok işlevli olduğu için oldukça avantajlıdır.

Her cilt tipine uygun farklı gündüz kremleri vardır. Hassas ciltler için, shea yağı ve aloe vera gibi biyoaktif maddeleri içeren, peptit ileri teknolojisi ve doğal maddeleri birleştiren gündüz kremlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Nemlendirici ile Gündüz Kremi Arasındaki Fark Nedir?

Bir nemlendirici ve bir gündüz kremi ​​arasındaki fark, nemlendiricinin cilde veya yüzeye nemi geri kazandırmak için kullanılan özel bir ürün olmasıdır. Buna karşın gündüz kremi ​​yağ içeriklidir. Kremler cildin nem içeriğini bloke ederken, nemlendiriciler kremlere kıyasla daha hafiftir ve ciltte emilir.

Piyasada mevcut olan birçok nemlendirici genellikle kozmetik ve tedavi amaçlı kullanılır. Su kaybı durumunda cilt üzerinde istenen etkilere neden olurlar ve pullu veya kuru ciltler için uygundurlar. Nemlendiriciler ayrıca cilt hijyeni, dehidrasyon ve cilt bakımı için tasarlanmış ve pazarlanan kozmetik ürün yelpazesi kategorisine girmektedir. Terapötik etkileriyle ilgili olarak, nemlendiriciler son yıllarda güzellik endüstrisinde hızla yerini almıştır. Dermatologlar, cilde yarar sağlayan belirli cilt tiplerinin gerektirdiği bileşenlere göre nemlendirici ürünler önermektedir.

Besleyici krem, cilt kremi veya çeşitli cilt hastalıklarının, ağrıların ve rahatsızlıkların rahatlatılması için formüle edilmiş topikal preparat gibi çeşitli krem ​​türleri vardır. Genellik süt kreması yağı içerir ve yağ ne kadar yüksekse, krem ​​o kadar iyi olur.

Nemlendirici, yüz, el veya ayak gibi vücudun çeşitli kısımlarında kullanılan bir kombinasyondur. Doğal olarak elde edilen yağ, bitki özleri ve diğer zengin besin öğeleri cildi sağlıklı hale getirir, nemlendirir ve parlatır. Kremlerin aksine, nemlendiriciler ciltte kesinlikle emilir. Çeşitli cilt tipleri, yağlı ciltler için yağsız nemlendirici ve kuru cilt tedavisi için yağ bazlı formüller gibi bölgesel uygulamalar için farklı formüllere sahiptir. Nemlendirme amaçlı krem, günlük rutin aktivitelerden ve güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan nem kaybını engellemek için kullanılır. Her iki ürün de cildin yenilenmesinde yardımcı olur, nemi kilitler ve cildi sağlıklı ve genç tutmak için gerekli besinleri sağlar.

Fakat gündüz kremleri yalnızca cildi nemlendirmekle kalmaz, cilde nemi hapseder, cilde hafif bir ışıltı verir, makyaj bazı ve güneş koruyucu olarak da kullanılır.

Gece Kremi ile Gündüz Kremi Arasındaki Fark Nedir?

İster iki aşamalı ister beş aşamalı bir cilt bakım rutininiz olsun,  büyük olasılıkla cilt bakım dolabınızda bir gündüz kremi ve bir gece kremi vardır. Ama ben ikisi arasında gerçekten bir fark var mı?

Gündüz kremleri genellikle cildi nemlendiren, makyaj altında iyi görünen ve bazen SPF içeren çok görevli ürünlerdir. Gündüz kremlerinde genellikle, güneşe maruz kaldıklarında cildi tahriş edebilen retinol, glikolik asit veya alfa hidroksi asitleri gibi etken maddeler bulunmaz. Bunun nedeni, gün boyunca güneşe daha fazla maruz kalmamızdır.

Gece kremleri, uyurken cildimizi derinlemesine nemlendirmek için daha ağır bir dokuya sahiptir. Cildiniz, en çok geceleri kendini onarır. Bu nedenle gece kremleri, cilt hücre dönüşümünü teşvik etmek için genellikle asitler ve retinol gibi aktif maddeler içerir.

Gece boyunca gündüz kremini kullanmakta yanlış bir şey yoktur. Bunun tersi de geçerlidir. Fark edebileceğiniz en büyük şey, gece kremlerinin aktif bileşenlerinin güneşte hassasiyet geliştirmesidir. Gece kremi daha ağır dokulu olduğu için, sabahları, gece kremi sürerseniz, cildiniz ağır ve yağlı hisseder. Ancak cildiniz çok kuruysa, gece kreminizi gün içinde de uygulayabilirsiniz.

Diadermine Gündüz Kremi Hydra Lifting

Diadermine Gündüz Kremi Lift 50 ml’dir ve pembe kapaklı, beyaz ve yuvarlak bir kutuda gelir. Ürün açıklamasına göre cildin sıkılaşması, yenilenmesi, dolgun ve pürüzsüz hale gelmesi ve yeniden yapılanması için kolajen sentezini arttırır. İçinde bulunan ultra nemlendirici kompleks sayesinde, 24 saat boyunca yoğun bir nemlendirme sağlar.

Aydınlık bir görünüm veren bu gündüz kremleri, hafif dokusuyla cildimi ferah hissettirdi. Hoş bir kokusu var ve kesinlikle rahatsız etmiyor. Çok yoğun ve yağlı bir dokuya sahip değil. Bu açıdan oldukça ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Ciltte hemen, çok güzel bir şekilde emiliyor. Cilde anında oturuyor ve hafif bir ışıltı veriyor. Özellikle makyaj bazı olarak kullanıldığı zaman, makyaj için pürüzsüz bir tuval oluşturuyor. Üstelik aydınlık görüntüsüyle makyajın uzun süre dayanmasını sağlıyor. Cildinizde bu krem ile yağ kusmuyor. Ben, her sabah cildimi temizledikten sonra, yüzüme ve boynuma masaj yaparak uyguluyorum.

Zeki Gündüz Cilt Yenileme Kremi

Gündüz Kremi Kimyager Zeki, cilt yenileme özelliğine sahiptir. Temel özelliği cilt yenileme üzerine olan bu yüksek yoğunluğa sahip gündüz kremi, günlük bakım rutinine kolayca entegre edilebilir. Üstelik yaralar, ameliyat kesileri, yanıklar, izler, doğum lekeleri, benler ve kesikler gibi problemlerde cildin üst düzey şekilde kendini yenilemesine yardımcı olur. Üstelik dövme izlerini silme noktasında da oldukça etkilidir. Sedef hastalığı gibi dermatolojik hastalıklarda, cilt yenilemesiyle iyileşmeye olanak tanır. Ürünün temel ve etken maddesi ısırgan otudur.

Bu gündüz kreminin faydaları, cildi ve dokuları yenilemesidir. Böylece sağlıklı, enerjik, genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür. Göz kapakları da dahil tüm yüzde ve vücutta kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir