Hametol Krem Nasıl Kullanılır?

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim.

Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve akne gibi kusurların olmadığı bir cilde sahip olmak tüm kadınların hayalidir. Söz konusu cilt bakımı olduğunda piyasada o kadar çeşitli ürün var ki, aklınızın karışması da oldukça doğaldır. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olanların cildinin ihtiyaç duyduğu nem karşılanmazsa kuruluk, tahriş ve çatlama gibi sorunlar gündeme gelmektedir. İşte; Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır

Hametol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu bağlamda en fazla tavsiye edilen ürünlerden biri olan Hametol Cilt Bakım Kremi ile sizlerde cildinizi güvenli ellere teslim edebilirsiniz. Bu bakım kremi ile cildinizde en iyi etkileri görebilmek için hazırlamış olduğumuz yazımızı aşağıda okuyabilirsiniz.

Hametol Cilt Bakım Kremi Nedir?

Güçlü eczacılık firmalarından biri olan Abdi İbrahim tarafından piyasaya sürülmüş olan Hametol Bakım Kremi, doğal içeriği ile oldukça dikkat çekmektedir. Tamamen doğal bir formülü olan ürünün içeriğinde hiçbir şekilde alkol, paraben ve koruyucu özellikli kimyasallar bulunmamaktadır. Bu sayede oldukça güvenilir olan ürün aynı zamanda etkili bir cilt bakımı sağlamasıyla da dikkat çekiyor. Cildi zararlı dış etmenlere karşı koruyucu özelliğe sahip olan bu krem bitkisel formüllerle geliştirilmiştir.

Modern teknoloji kullanılarak birtakım bilimsel çalışmalar doğrultusunda geliştirilen ürün, ciltte bir bariyer oluşturarak cildi dış etmenlere karşı korumaktadır. Firmanın en ünlü ürünlerinden biri olan Hametol Bakım Kremi, cildin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırırken aynı zamanda cildin canlılığını arttırarak hücre yenilenmesini sağlıyor.Günlük cilt bakımı için tavsiye edilen bu ürün hiçbir kimyasal içermemesi ile hassas ciltlere faydalı olduğu da görülmektedir. Hametol Bakım Kremi sadece yüzde değil, el ayak, dirsek gibi kolay yıpranan bölgelerde de bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Firmanın en ünlü ürünlerinden biri olan Hametol Bakım Kremi, cildin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırırken aynı zamanda cildin canlılığını arttırarak hücre yenilenmesini sağlıyor. Günlük cilt bakımı için tavsiye edilen bu ürün hiçbir kimyasal içermemesi ile hassas ciltlere faydalı olduğu da görülmektedir. Hametol Bakım Kremi sadece yüzde değil, el ayak, dirsek gibi kolay yıpranan bölgelerde de bakım amaçlı kullanılmaktadır.

Hametol Cilt Bakım Kremi Ne İçin Kullanılır?

Cildi nemlendirmenin yanı sıra sağladığı destek ile hücreleri yenileyen bu kremin aynı zamanda bir başka özelliği de cildi tamir etmesidir. Krem, sıcak ya da soğuk havaya maruz kalma ve yaşlanmaya karşı cildimizin beslenmesini sağlamaktadır. Cildin beslenmesi ile canlılığını kazanmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte epilasyondan kaynaklı tahrişleri de önlemektedir.

Birçok alanda kullanılan ürün ile dudaklardaki çatlama sorunlarında dudak ve çevresi için de kullanılabilmektedir. Hametol bakım kreminin bir diğer özelliği ise çatlama sorununun en fazla yaşandığı diz ve dirseklerde bakım sağlamasıdır. Minimum yan etkiye sahip olan kremi, sadece çatlaklarda değil, cildin hassas olan her yerinde kullanılabilir.

Hametol Cilt Bakım Kremi Faydaları

Hametol cilt bakım kremi ilk kullanımdan itibaren etkisini gösteren bir kremdir. Cildi nemlendiren, onaran ve yenileyen bu krem özellikle kuru ciltlerin hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Hametol cilt bakım kremi faydaları aşağıdaki gibidir;

 • Dirsek kuruluğu için etkilidir,
 • Kuru ciltleri nemlendirir,
 • Dövme sonrası iltihaplanmayı önler,
 • El çatlaklarında çatlakları giderir,
 • Dudak çatlaklarında kullanılır,
 • Lazer epilasyonu sonrası kullanılır,
 • Topuk çatlaklarına iyi gelir,
 • Güneş yanıklarına iyi gelir,
 • Meme ucu çatlaklarında etkilidir.

Hametol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Günlük cilt bakımı için kullanılan ürünü gün içinde bir ya da iki kere sorunlu bölgelere sürmek yeterlidir. Cildinizde herhangi bir sorun yoksa bile, kremi cildinizde kolay hasar gören bölgeler olan el, dirsek, diz ve yüzünüze belirli sıklıkta sürebilirsiniz. Hametol cilt bakım kreminin sonuçlarından daha verimli yararlanabilmek için temiz olan bölgeler 3 ay boyunca mutlaka uygulamalısınız. Hametol cilt kremi faydaları ile cilt bakımınızı olabilecek en pratik hale dönüştürür. Kremden en yüksek faydayı sağlayabilmeniz için parmak uçlarınızla ve dairesel hareketler ile cildinizin emmesini sağlayarak sürmelisiniz.

Hametol Cilt Bakım Kremi Yan Etkileri Nelerdir?

Hametol cilt bakım kremi, klinik olarak birçok teste tabi tutularak herhangi bir yan etkisinin olup olmadığı araştırılmıştır. Yapılan bu araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir yan etkiye rastlanmamıştır. Bunu nedenlerinin başında bitkisel bir formüle sahip olması yatar. Bununla birlikte bitkisel yağlar da bazı cilt tiplerinde alerjilere neden olabilir. Bu nedenle ürünü kullanmadan önce mutlaka küçük bir cilt bölgesinde test edilmesi gerekir. Ürünün istenmeyen bir kaşıntı, yanma ve tahriş yaratması halinde kullanılan doz azaltılabilir ya da ürünün kullanılması tamamen durdurulabilir. Ancak, bugüne kadar Hametol krem kullananlar tarafından belirtilen bir yan etkiye rastlanmamıştır.

Hametol krem ile ilgili en fazla merak edilen konulardan biri de ciltte tüylenme yapıp yapmadığıdır. Ancak, yüz dâhil tüm vücut bölgelerinde kullanılan kremin herhangi bir şekilde tüylenmeye neden olduğu görülmemiştir. Tüylenme ile ilişkisi olmayan kremin, cildi beslemesi ve ciltteki tüy köklerinin sağlamlaşmasına neden olduğu da bilinmektedir. Bu noktada söyleyeceğimiz bir konu da epilasyon sonrası ciltte tahriş oluşmaması için kullanılabileceği yönündedir.

Hametol Krem İçeriği

Tamamen cilt bakımı üzerine faydaları kanıtlanmış olan ve bitkisel kökenli maddelerden oluşan Hametol krem içeriği ile de ön plana çıkmaktadır. Bu içeriği oluşturan maddeler aşağıdaki gibidir;

 • Allantoin,
 • Shea yağı,
 • Buğday tohumu yağı,
 • Biberiye yağı,
 • % 5 Dekspantenol,
 • Lanolin,
 • Papatya yağı,
 • Susam yağı,
 • % 5 Hamamelis Virginiana
 • E vitamini

Hametol Krem Çeşitleri

Hametol krem, cilt bakım kremi, onarıcı bakım kremi ve bebek pişik kremi olarak kendi arasında üçe ayrılır. Bu üç ürünün içeriği ve ne özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

Hametol Cilt Bakım Kremi

Etkin maddesi Hamamemlis Virginiana olan bitki özlü bir kremdir. Hametol krem, cildi nemlendirerek daha yumuşak ve ipeksi bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt kızarıklıklarını ve tahrişleri önleyen krem, cildin eski sağlığına kavuşmasını sağlar. İçeriğinde bulunan Provitamin B5, cilde esneklik kazandırır ve yine içeriğinde bulunan E vitamini, zeytinyağı, susamyağı, avokado yağı ve susam yağı gibi cilt bakım yağları sayesinde cildi nemlendirerek beslemektedir.

Cilt tarafından kolaylıkla emilen krem ciltte herhangi bir parlamaya da neden olmuyor. Ciltte koruyucu bir bariyer oluşturan krem cildi soğuğa ve kuru havalara karşı korur. Her türlü cilt tipinde kullanılabilen krem aynı zamanda kuru ve hassas ciltler için de etkili bir kremdir.

Tahriş olmuş ciltleri onararak, ciltteki kızarıklıkları yok eden Hametol onarıcı bakım kremi, aynı zamanda cilt kuruluğunun giderilmesini sağlar. İçeriğinde bulunan biberiye özü sayesinde çatlayan, yıpranan ve pul pul görünen kurumuş ciltleri toplayarak cildi pürüzsüzleştirir. İçeriğinde bulunan E vitamini, susam yağı, buğday tohumu yağı ve Provitamin B5 ile cildin günlük nem ihtiyacını karşılamaktadır. Dolayısı ile hem cildin nem dengesini sağlamak, hem de tahriş olan cildinizi onarmak için bu kremi kullanabilirsiniz.

Hametol Bebek Pişik Kremi

Bebeklerde pişik oluşumunu engellemenin yanı sıra aynı zamanda pişiği de onarmaktadır. İçeriğinde bulunan bademyağı, çinko, zeytinyağı, hamamelis virginiana özü ve Provitamin B5 ile bebeğinizin hassas cildini kısa sürede nemlendirmektedir. Özellikle bebeklerin cilt yapısı göz önüne alınarak üretilen krem, bebeğinizin cildinin rahatlıkla nefes almasını sağlamaktadır.

Ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak ciltte oluşan tahrişleri ve kızarıklıkları giderir. Bebeğinizin cildinin ihtiyacı olan neme kavuşturan Hametol pişik kremi, bebeğinizin cildinin pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlar. Her bez değişimi sonrasında bebeğinizin cildine sürerek pişik oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır adlı yazımızın sonuna geldik. Aloe Vera bakımı nasıl yapılır adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Not: Konuyla ilgili bu yazıya da bakmanızı tavsiye ederiz. Hametol krem ne işe yarar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir