Oksizinc Krem ne işe yarar?

Oksizinc krem hakkında detaylı bilgi almak istiyor musun? O halde doğru içeriğe geldin. Bu makalede sana Oksizinc krem faydaları hakkında bilgi veriyor olacağız.

Ciltte çeşitli sebeplerden dolayı oluşan lekeler birçok kişinin ortak sorunu. Güneş lekeleri ya da başka faktörler nedeniyle oluşan bu sorunlarından kurtulmak için Oksizinc krem uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Oksizinc krem cilt tonu eşitleme görevini üstleniyor. Aynı zamanda cilt lekelerinin giderilmesinde etkili rol oynuyor.

Oksizinc krem nedir, ne işe yarar ve fiyatı ne kadar gibi soruların yanıtları merak ediliyor. Oksizinc Krem hakkında bütün detaylar yazımızda.

Son dönemlerde en çok araştırılan kremlerden biri Oksizinc krem. Cilt sorunlarında ve özellikle cilt lekelerinde son derece etkili olduğu iddia edilen bu krem doktorlar tarafından reçeteli olarak veriliyor. Doktorların yazdığı bu kremin etkisi bu sayede de kanıtlanmış oluyor.

Başta güneş nedeniyle ciltte oluşan lekeler olmak üzere yara, sivilce, pişik, sivilce izleri gibi birçok sorunda da bu kremin çözüm olduğu iddia ediliyor. Aynı zamanda su çiçeği ve egzama gibi kaşıntılı deri rahatsızlıklarında da kullanılması tavsiye edilen Oksizinc krem faydaları ile son dönemlerde en çok konuşulan kremlerden biri haline geldi.

Ancak doktor tavsiyesi ile bile olsa bu kremi kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Çünkü aşırı kullanılması durumunda ciltte tahrişe neden olabiliyor. İsterseniz kremin içeriğinde neler var ve nasıl kullanılır gelinlik daha detaylı bakalım.

Oksizinc Krem Nedir?

Tıbbi tedavi amacı ile üretilen Oksizinc krem, çinko ve asit içermektedir. İçerisinde %40 oranda çinko oksit bulunan Oksizinc krem, bu nedenle kurutucu bir etkiye sahiptir.

Aynı zamanda bu özelliği onun sürüldüğü bölgede kalkan görevi görmesini ve bölgeyi korumasını sağlar. Doktor reçetesi ile 100 gramlık alüminyum tüp içerisinde satılan bu krem, harici kullanıma uygundur ve beyaz renklidir.

Etken maddesi çinko olmasına rağmen içeriğinde cildi besleyen ve nemlendiren çok sayıda bileşen bulunmaktadır. paraben içermeyen krem cilt için kullanıma uygundur. Özellikle korunmasız şekilde yaz aylarında güneşe maruz kalınması sonucu oluşan güneş yanıklarında oldukça etkilidir.

Aynı zamanda böcek sokmaları ve ciltte oluşan kızarıklıklar da da kullanılabilir. Yine yaz aylarında özellikle Fazla kilolar alanlarda yaşanan pişik ve isilik gibi sorunların yanı sıra, kozmetik ürünler sonucunda ciltte meydana gelen kızarıklık ve tahrişler de de oldukça etkilidir.

Bu krem çinko içeriği nedeniyle çocukluk hastalığı olarak bilinen Suçiçeği hastalığının kabarcıklarının tedavisinde de son derece işe yarayan kremlerden biridir. Oksizinc krem nedir sorusunun yanıtına verdiğinize göre ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarına geçelim.

Oksizinc Krem Ne İşe Yarar?

İnsan vücudunun korunması olan cilt son derece hassastır. Özellikle yaz aylarında aşırı güneşe maruz kalmak ciltte çok sayıda soruna neden olabilir.

Oksizinc krem ne işe yarar sorusunun yanıtı aslında bir hayli geniştir. Başta güneş yanığı olmak üzere, ciltte oluşan birçok problemi için bu krem kullanılabilir. Çocukluk dönemi hastalığı olarak bilinen su çiçeğinin tedavisinde kullanılabildiği için çocukların kullanımına uygun olduğu söylenebilir.

Ancak elbette doktora danışmadan çocuklar için bu kremi kullanmamak gerekir. Genellikle doktorlar su çiçeği geçiren çocuklara kremi reçete etmektedir. Çinko oksit içeriği nedeniyle bu kremi cildi kurutur düşünülür.

Çinko oksit krem etken maddedir, ama kremin içeriğinde cilt için besleyici olan çok sayıda bileşen de yer alır. Bu bileşenler sayesinde cilt için besleyici ve nemlendirici hale gelen krem cildi kurutmaz tam aksine daha sağlıklı ve nemli olmasına imkan verir.

Sivilcelerin tedavisinde, emziren kadınların meme ucunda oluşan çatlaklarda, ısilik ve pişiklerde, güneş lekelerinde, güneş yanıklarında ve ciltte oluşan kızarıklıklar da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu kremin böcek ısırıkları ve sokmalarında da kullanıldığı görülmektedir. Yine de kremi kullanmadan önce doktora başvurmakta fayda vardır.

Oksizinc Krem Yüze Sürülür mü?

Başta da belirttiğimiz gibi bu krem Doktorlar tarafından reçete ediliyor ve eczanelerde satılıyor. Kremi merak edenler ve cilt bakımı konusunda etkisini duyanlar genellikle Oksizinc krem yüze sürülür mü Şeklinde sorular sormadan edemiyor. Doktor kontrolünde olduğu sürece kremin yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Ancak uygulama yaparken ince bir tabaka halinde sürmeye ve dikkatli kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Cilt için faydalı olduğu belirtilen kremin kullanımından sonra beklenmeyen bir etki görülmesi durumunda kullanımı hemen bırakmak ve doktora başvurmak gerekiyor.

Oksizinc Krem Nasıl Kullanılır?

Birçok cilt problemlerinde etkili olduğu bilinen Oksizinc krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı oldukça basit. Cildinizdeki problemli bölgeyi iyice temizleyip kuruladıktan sonra kremi ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz.

Doktor tavsiyesine ya da biz probleminizin derecesine göre kremi günde bir ya da iki defa uygulamanızda bir sakınca yoktur. Kremi bölgeye uygulama sırasında dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice yedirmeniz gerekir. Harici kullanım için uygun olan bu kremin ağız ve göz ile teması kesinlikle uygun değildir.

Kremin göz ile temas etmesi halinde bol su ile yıkanması gerekir. Beklenmeyen bir yan etki görülmesi durumunda kremin kullanılması hemen durdurulmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Cilt sorunlarında son derece etkili olan bu krem yukarıda da belirttiğimiz gibi mutlaka temiz alana uygulanmalıdır. Eğer yüz için kullanacaksanız cildinizi tamamen makyajdan arındırdığınızdan emin olmalısınız.

Aynı zamanda krem açık yaraların üzerine uygulanmamalıdır. Bebeklerde ve çocuklarda suçiçeği döneminde kullanılabilen kremin, mutlaka doktor önerisi ile kullanılması gerekir.

Aynı zamanda bebeklerde pişik için de etkilidir ve pat yine doktora danışmadan kullanmamakta fayda vardır. Emziren anne hamile kadınlar meme uçlarındaki çatlaklar da kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Doktor tavsiyesi ile kullanılması halinde de emzirmeden sonra krem uygulanmalı ve bebek emzirmeden önce meme ucu mutlaka temizlenmelidir.

Oksizinc Krem Yan Etkileri

Oksizinc krem yan etkileri konusunda kayıtlara geçen herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Doktor tavsiyesine uygun ve kullanım talimatı doğrultusunda kullanılması durumunda herhangi bir zararı bulunmaz. Ancak ilaç içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alerjisi olanlar kullanmadan önce mutlaka alerji testi yapmalı ve 24 saat bekledikten sonra kremi kullanmaya başlamalıdır. Doktor tavsiyesi ile kullanılması durumunda bile alerji testini yapmak gereklidir. Beklenmeyen bir etki görülmesi halinde hemen kullanım durdurulmalı ve doktora başvurulmalıdır.

Oksizinc Krem Fiyatı

Sadece eczanelerde satılan Oksizinc krem fiyatı 40 TL civarındadır. Kozmetik mağazalarında ya da online satış sitelerinde bu isimde satılan bir krem gördüğünüzde kesinlikle satın almayın. Eczaneden ürün satın aldığınızda ise mutlaka son kullanma tarihini kontrol edin ve açılmış kutuları kesinlikle kullanmayın.

Oksizinc Krem Kullananlar

Genellikle böyle ürünleri kullanmadan önce kullanan yorumları referans olabilir. Oksizinc krem kullananlar ürün hakkında genel anlamda olumlu yorumlar yapıyor. Özellikle suçiçeği ve sivilce gibi leke bırakan cilt problemlerinde oldukça etkili olduğu söyleniyor.

Ancak bazı kullanıcılar kremin kokusunun rahatsız edici olmasından şikayet ediyor. Genel anlamlı kullanıcılar faydası için kremin kokusunu görmezden geldiklerini ve sonunda da etkilerinden dolayı oldukça memnun kaldıklarını söylüyor. Elbette bu tür kremler cilt üzerinde ciddi reaksiyonlara neden olabilir. Etkilerinin son derece güçlü olması nedeniyle kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan sadece kulaktan dolma bilgilerle kremi kullanmamak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir