Terramycin krem ne işe yarar?

Terramcyin kremin yıllara dayanan bir geçmişi vardır. Hemen hemen herkes bu kremi bilmektedir. Yıllar önce nasıl kullanılıyorsa günümüzde de bu kullanım devam etmektedir.

Demek ki bu krem öyle mucizevî faydaları var ki hala en üst raflarda yer almaktadır. İsmi hafızalara kazındığı için kolay unutulacak bir krem değildir. Bir anket düzenlense, halkımıza terramcyin (teramisin) kremini hiç duydunuz mu? Biliyor musunuz? Diye bir soru yöneltilse eminim ki duyanların ve bilenlerin sayısı en üst seviye de olacaktır.

Terramycin krem nedir?

Çünkü terramcyin (teramisin) kremi geniş spektrumlu olup faydaları oldukça fazla bir krem olduğu için herkes tarafından bilinebilmektedir. Bilinmesinin sebebi ise her türlü cilt hastalığında kullanılmasıdır.

Bu cilt hastalıkları (yanık, apse, kızarıklık, sivilce, yara, uçuk, şişlik ) gibi daha çok hastalığa faydası vardır. Ayrıca yukarıda yazdığımız hastalıklarından meydana gelen cilt enfeksiyonlarına da karşı savaşmakta olup en etkili çarelerden biridir. Oksitetrasiklin etken maddesidir. Yardımcı maddeler ise sıvı petrolatum ve beyaz petralatumdur. Vücudumuza lokal olarak uygulanmaktadır.

Teramisin krem nasıl kullanılır?

 • Terramcyin (teramisin ) kremini vücudumuza uygularken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bu kremi uygulaması çokta zor değildir.
 • Öncelikle uygulanacak bölgeyi kremi kullanmadan güzelce sterilize etmeyi unutmayın.
 • Daha sonra sorun teşkil eden bölgeyi tahriş etmeden, nazikçe ve bastırmadan oval hareketlerde o bölgeye incecik sürün ve deriye iyi emilmesini sağlayın. İyi emildiği zaman iyileştirme hızını arttırır.
 • Eğer o sorunlu bölge yanık ve yara ise pansumanlı sargı bezi ile güzelce sıkıştırmadan sarın.
 • Terramcyin (teramisin )kremini o bölge iyi olana kadar gün içerisinde iki defa kullanın.
 • Sorunlu bölge ciddi boyutlarda ise öncelikle doktora başvurun.

Teramisin krem ne işe yarar?

 • Cildinizde oluşan yara ve yanıkların tedavisinde rahatça kullanın.
 • Yara ve yanıklardan kaynaklanan cilt enfeksiyonlarında antibiyotik etkisi yaratarak hızlı iyileştirmesine yardımcı olur.
 • Vücudumuzda çıkan sivilce tedavisinde ve izlerini kaybettirmesin de önemli etkisi vardır.
 • Vücudumuzda oluşan çatlakların yok olmasını hızlandırır.
 • Yüz kısmımızda çıkan uçukları çok hızlı bir şekilde iyileştirir
 • Arı sokmalarında kızaran ve şişen bölgenin ağrısını ve şişkinliğini almaktadır.
 • Bu kremi daha önce kullanmadınız ve vücudunuzda kaşıntı var. Terramcyin (teramisin) kemini kaşınan bölgelere uygulayın ve etkisini görebilirsiniz. gün içerisinde iki defa uygulamanızı öneririz.

Teramisin krem yan etkileri

Terramcyin (teramisin ) kreminin her ilaç ve kremde olduğu gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bu yan etkilere sebep içinde bulunan bazı etken maddelerdir. Genellikle içindeki maddelere alerjisi olan insanlarda ortaya çıkan bir durum olmakla beraber kullanıldığı zaman yan etkisi görüldüğü anda kremi kullanmayı bırakmalı, hemen uzman bir doktora başvurmalıdır. Eğer kremi kullanmak istiyorsunuz ve yan etki yapıp yapmayacağını bilmiyorsanız. Bunu öğrenmenin kolay bir yolu da vücudunuzda küçük bir yaraya veya yanığa çok az miktarda uygulayın, belirli süre zarfında kremin sizde yan etki yapıp yapmayacağı belli olur. Bu yan etkileri şunlardır:

 • Nefes alıp vermekte zorluk çekmek
 • Eğer başka bir rahatsızlığınız yoksa durduk yere baş ağrısı olması
 • Kremi kullandıktan sonra vücudumuzun farklı yerlerinde aşırı derece de kaşıntı olması.
 • Çok şiddetli karın ağrısı olması.
 • Vücudumuzun bazı bölgelerinde fark edilebilir şişlikler (boğaz, dudak, el kısımları, yüz kısımları)
 • Kremin kullanımına bağlı olarak kızarıklık meydana gelmesi durumu
 • Aynı zamanda nadiren deri dökülmeleri olabilmektedir.

Yukarıdaki belirtileri ve yan etkileri yaşarsanız, doktorunuza başvurmayı ihmal etmeyiniz. Sağlımız çok önemlidir.

Terramycin krem hakkında ki görüşler

Bütün insanların ve ailelerin ecza dolabında bulunması gereken mucizevî bir kremdir. Biz ailecek bu kremi dolabımızdan hiç eksik etmeyiz. Ev hanımı olduğum için günlük rutin işleri yaparken ufak tefek kazalar olabiliyor. Hemen bu kremi uyguluyorum ve etkisini birkaç gün içinde görüyorum. Geçen sefer yemeği ocaktan alırken kolumu yakmıştım. Yanan yeri temizleyip kremi o bölgeye günde iki kere kullandım. Birkaç saat içinde acı hissini kaybettirdi, ilerleyen saatlerde kızarıklık kaybolmaya başladı ve birkaç gün içerisinde yanıktan eser kalmadı. Önemli olan tedaviyi doğru ve anın da yapmak. Ben ve ailem doğru şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Etkisini görüyoruz. Her zaman dolabımda muhafaza edeceğim.

Bende bu kremi kullananlar arasındayım. Daha önce bir arkadaşım tavsiye etmişti. Geçen gün kalktığımda dudağımda uçuk oluştuğunu fark ettim vakit kaybetmeden kremi temin ettim ve bu kremi o bölgeye günde 2-3 kere uyguladım ve birkaç gün içinde uçuk kayboldu. Bundan sonra bu kremi evimdeki ecza dolabından eksik etmeyeceğim.

Benimde yüzümde sivilceler oluşmaya başlamıştı. Bu kremi biliyordum ve hiç kullanmamıştım. Kremi aldıktan sonra, içeriğini inceledim. Herhangi bir hastalığım olmadığı için yan etkisi yoktu. Kremi yüzümdeki sivilcelere günde iki defa uyguladım ve kısa bir süre içinde sivilceler kaybolmaya başladı. Hatta sivilce izi bile kalmıyordu. Doğruyu söylemek gerekirse bu kadar etkili olacağını çok fazla düşünmemiştim ama kullandıktan sonra vazgeçilmez kremlerimin arasına ekledim.

Geçmiş günlerin birinde benimde başıma bir hadise geldi. Yaramaz bir çocuğum var. Misafirlerle oturup çay kahve içiyorduk, benim yaramazla beraber diğer çocuk evde koşuşturuyorlardı. Aniden çaydanlığın üzerine düştü ve koluna çaydanlık devrildi. Bunun üzerine hemen hastaneye gittik, gerekli tedavisini yaptırdıktan sonra doktor bu kremi önerdi ve kullanmamızı tavsiye etti. Bizde bu kremi eczaneden alıp, sabah akşam yanan yere uyguladık, ilerleyen zamanlarda yanan bölge tamamen iyileşip, iz kalmadığını fark ettik. Mucizevî bir kremmiş şuan hala evimde bu kremi bulundurmaktayım.

Terramycin (Teramisin) krem hakkında bilinmesi gerekenler

 • Eğer yeni doğmuş çocuğunuz varsa ve emziriyorsanız uzman bir hekime başvurarak kullanılıp kullanılmayacağını öğrenin.
 • Bu krem göz içine ve ağıza oral olarak alınan bir krem değildir. Yanlışlıkla ağzınıza ve gözünüze kaçarsa bol su ile güzelce yıkayın. Aksi bir durumla karşılaşırsanız. Acilen doktora başvurunuz.
 • Kremin içindeki etken maddelere alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Terramcyin (teramisin ) i uzun süre kullandınız ve fayda görmediniz. Kremi uygulamayı bırakıp, doktorunuzun muayene sonucuna göre devam edip etmeyeceğinizi size söylenecektir.
 • Evde küçük çocuklarınız varsa kremi onların ulaşamayacağı yerlere koymanızı öneririz. Şayet çocuklar her şeyi ağzına almak gibi huyları vardır. Bulup ağzına aldıkların da büyük sorunlarla karşılaşabiliriz. Bunun için kremi uygun yerlerde muhafaza edin.

Teramisin Krem Fiyatı

Terramcyin (teramisin) kremi reçeteli olarak temin edebilirsiniz. Aile hekiminize veya başka bir hekime başvurarak bu ilacı reçeteli olarak eczanelerden alabilirsiniz. Fiyatı 12.70 TL’dir. SGK terramcyin (teramisin) kremini karşılamaktadır. Ambalaj gramı 14,2 olup yirmi yılı aşkın bir süredir, bütün insanlara hizmet vermektedir. Hale hazırda eczanelerde bulunmaktadır. En çok rağbet gören kremler arasında yer almaktadır. Sizde bu kremi denemediyseniz mutlaka denemenizi öneririz. Terramcyin (teramisin) kreminin her zaman faydasını görmeniz dileğiyle.

Terramycin krem hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Terramycin krem insan cildine oldukça faydalıdır. Cilt bakımı yazılarımıza bakarak güzel ve bakımlı ciltlere sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir