Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse krem, bir çeşit sivilce kremidir. Derideki mitoz bölünmeyi arttıran ve bur atış sonucunda zarar görmüş derinin dökülerek sivilceleri iyileştiren Acnelyse Krem, bu sırada uygulanan bölgeyi soymaktadır.

Bu Krem jel kıvamındadır. En etkili sivilce kremleri listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Acnelyse sadece sivilce tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda sivilceleri iyileştirirken, ciltteki lekeleri ve sivilceden kalan izleri de yok eder.

Yalnızca sivilce tedavi eden değil aynı zamanda lekeleri ve akne izlerini ortadan kaldıran diğer kremlere eş değer olarak kullanılabilmektedir. 

Acnelyse Krem içerisinde tretinoin bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan Acnelyse Krem eczanelerde satılmakla beraber hem reçeteli hem de reçetesiz şekilde satılabilmektedir. Acnelyse Krem 20 gramlık tüplerin içinde yer alır.

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse Krem içerisinde A vitamini deposu olarak bilinen retinoik asit barındırmaktadır. Akne karşıtı olan bu krem cildin üst tabakası yenilemekte aynı zamanda mevcut sivil, akne ve leke izlerini ortadan kaldırmaktadır. Acnelyse Kremin keskin bir kokusu vardır. Rengi ise sarıdır. Şu alanlarda oldukça sık kullanılır.

 • Küçük ya da büyük aknelerin tedavisinde
 • Cilt lekelerinde
 • Güneş lekelerinde
 • Sivilce izlerinde
 • Sedef hastalığında
 • Deri kalınlaşmasında
 • Siyah noktaların temizlenmesinde
 • Peeling yani ölü derilerin temizlenmesinde
 • Yara ve yanık izlerinde.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılmaktadır?

Öncelikle Acnelyse Krem kullanmadan önce alanında uzman bir Cildiye doktoruna görünmekte fayda vardır. Doktor ile görüştükten sonra onun da onayını alarak reçeteli ya da reçetesiz şekilde eczanelerden satın alınabilir. Reçeteli alındığı takdirde bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Acnelyse Krem kullanırken en etkili ve hızlı sonuca ulaşmak için doktorunuz söylediği ölçüde düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Acnelyse Krem genel olarak günde iki defa kullanılmaktadır. İlk olarak sabah, daha sonra da akşam sürülmesi gerekmektedir. Aynı zamanda 2 günde bir sürülmesi gerektiğini öneren doktorlar da mevcuttur. Cildinizdeki sorunlu olan bölgeye Acnelyse Kremden çok küçük bir parça alarak bir tabaka halinde sürmeniz gerekmektedir.

Acnelyse Krem kullandıktan sonra hafif bir yanma ya da batma hissi son derece normaldir. Aynı zamanda uygulanan bölge de kızarıklık da meydana gelebilir. Bu kötüye yorulmamalıdır. Aksine Acnelyse Krem içerisinde yer alan retinol isimli maddenin işlevini göstermeye başlaması bu tarz yan etkiler meydana getirmektedir. Unutulmamalıdır ki bu basit bir işlem değildir. Ciltte hücre yenilenmesi ve onarım meydana gelmektedir.

Acnelyse Kremin Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlanır?

Acnelyse Kremin ilk etkileri bir gün geçmeden dahi ortaya çıkmaktadır. Acnelyse Kremi diğer kremlerden ayıran bir özelliktir bu durum. Uygun ve düzenli kullanıldığı takdirde iki ya da üç gün içinde hem lekelerden hem de sivilcelerden kurtulmanız muhtemeldir. Fakat en kesin sonuç dört ya da altı hafta düzenli kullanımının sonucunda ortaya çıkacaktır. Tabii ki bu durum bünyeden bünyeye farklılık göstermektedir. Bazı bünyelerde etki daha kısa sürede görünürken, bazılarında ise daha uzun sürelerde görünebilmektedir.

Acnelyse Krem uygulamadan önce uygulanacak bölgenin temiz olduğundan emin olmak için o bölge iyice temizlenmelidir. Temizlendikten sonra ise iyice kurutulmalıdır. Uygulanacak bölge nemli dahi olmamalıdır. Daha sonra yalnızca bir nohut büyüklüğünde parmağa alınarak parmak ucuyla masaj yapar gibi nazikçe sürülmelidir. Doz aşımı olmamasına mutlaka dikkat edilmelidir. Doktor aksini söylemedikçe çalışan ya da o gün dışarı çıkacak kişiler tarafından yalnızca geceleri  defa uygulanmalıdır. Cildiniz birkaç gün içerisinde farklılık gösterse de unutulmamalıdır ki birkaç hafta geçtikten sonra kesin sonuçlar ortaya çıkmaktadır. 

Acnelyse Krem Yan Etkileri

Acnelyse Krem doğru ve düzenli kullanıldığında peeling etkisi yapacak ve herhangi bir yan etkisi olmayacaktır. Fakat doz aşımı gibi ekstrem durumlarda yan etkileri ağır olabileceğinden doktor kontrolünde kullanılması daha doğrudur. Acnelyse Krem içerisinde tretionoin, e vitamini bulunmaktadır. İçerisindeki etkin maddeler çok güçlü olduğundan aşırı dozda kullanıldığında ciltte kimyasal yanıklara sebep olabilir. Bu nedenle sivilce ve aknelerin hızlı geçmesi için daha fazla sürmek doğru değildir. Aynı zaman Acnelyse Krem ile güneşlenmemek gerekmektedir. Bu nedenle güneşe çıkacağınız zamanlarda akşam kullanmanız daha doğrudur.

Acnelyse Kremin yan etkileri ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Ciltte yanma, batma hissi
 • Ciltte kızarıklık
 • Ciltte kaşınma
 • Ciltte iğnelenme hissi
 • Deride pul pul dökülmeler
 • Cildin soyulması
 • Yüzde kabarma.

Bütün bunların yanında nefes darlığı, kusma, bayılma, bilinç kaybı, mide bulantısı, ani ve şiddetli baş ağrısı görüldüğünde mutlaka vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekmektedir. Acnelyse Krem çocuklarda, hamilelerde ya da emziren annelerde doktora başvurulmadan asla kullanılmamalıdır.

Acnelyse Krem Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gerekenler

 • Acnelyse Kremi kullanmadan öcne mutlaka içeriği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. İçeriğinde alerjiniz olan bir madde varsa Acnelyse Kremi kullanmamalısınız.
 • Deriniz Acnelyse Kremi uyguladıktan sonra çok etkili şekilde hücre yenilemektedir.
 • Acnelyse Kremi uyguladığınızda hafif batmalar ve kızarıklık meydana gelebilir. Bu durumda mutlaka doz aşımı yapıp yapmadığınıza dikkat edin.
 • Acnelyse Kremin size herhangi bir etkisi olmadığını düşünseniz dahi doktorunuzun size verdiği süre bitmeden kullanmayı bırakmamalısınız.
 • Acnelyse Kremi kullandıktan sonra sonuç hemen de kendini gösterebilir, birkaç hafta sonra da etkisini gösterebilir. Bünyeden bünyeye, kişiden kişiye farklılık gösterdiğini unutmamalısınız.
 • Acnelyse Kremi asla ağız, burun ve göz bölgesine uygulamayınız.
 • Acnelyse Krem ile tedaviniz devam ederken güneşten uzaktan durmanız gerektiğini unutmayınız. Güneş ışınlarına maruz kalırsanız deriniz hassaslaşır ve güneş yanıklar meydana gelebilir.
 • Acnelyse Kremi kullanırken krem ile birlikte kullandığınız sabunlar sert olmamalıdır. Aynı zamanda kullandığınız şampuanlar da sert olmamalıdır.
 • Acnelyse Kremi kullanırken krem ile birlikte kullandığınız makyaj ve cilt ürünleri içerisinde alkol bulunmamalıdır.
 • Eğer egzamanız varsa o bölgeye Acnelyse Kremi uygulamayınız.
 • Eğer açık yaranız varsa o bölgeye Acnelyse Kremi uygulamayınız.
 • Eğer uygulayacağınız bölge de herhangi bir enfeksiyon ya da enfeksiyon riski varsa o bölgeye Acnelyse Kremi kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi 12 yaş altı çocuklarda asla kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi hamile iseniz doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız.
 • Acnelyse Kremi emziren bir anne iseniz doktorunuza danışmadan asla kullanmayınız.
https://www.youtube.com/watch?v=h7IpvsNdLMA

Acnelyse Krem Kullananlar

Acnelyse Krem kullananlar genel olarak olumlu yorumlar yapmışlardır. Çoğunluk yüz bölgesine uygularken yüzünün soyulduğundan ve ölü derilerinin temizlendiğinden yorumlarında bassetmişlerdir. Bazı yorum yapanlar önce sivilcelerinin arttığını daha sonra tamamen yok olduğunu yazmıştır. Acnelyse Krem krem hakkında olumsuz yorum neredeyse hiç mevcut değildir. Bu nedenle kullanıcılar hiç tereddüt etmeden eczanelerden çok uygun fiyatlı olan bu Acnelyse Kremi satın almaktadırlar.

Sivilceler ile birlikte farklı cilt problemlerinizde var ise doktorunuz Acnelyse Krem ile birlikte size farklı kremler ya da ilaçlar da önerecek ve tedaviye ekleyecektir. Bu nedenle doktora gitmeden Acnelyse Krem kullanmak doğru değildir. Unutmamalıyız ki bizlere en uygun ve en sağlıklı şekilde cilt sorunlarımızdan yalnızca Cildiye alanında uzman olan hekimler kurtarabilir. Alanında uzman olan bir hekim ile iletişime geçerek muayene olduğunuzda kullanacağınız krem ve ilaçlar ile kısa sürede cildinizdeki tüm sivilce, akne ya da lekelerden kurtulabilirsiniz.

Acnelyse Krem yukarıda da yazmış olduğum gibi cilde oldukça faydalıdır. Acnelyse Krem kullanıcıları kremden memnun olduklarını cilde iyi geldiğini dile getirmektedirler. Ben de bir defa kullandım ve oldukça iyiydi. Denemenizi öneririm. Güzel ciltlere sahip olmak için Cilt bakımı yapmak gerekir. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

Ürün hakkında bu link üzerinden de bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir