Azelderm Krem Ne İşe Yarıyor? Azelderm Krem Nasıl Kullanılır?

Azelderm krem, yüzünüzde ya da cildinizin herhangi bir yerinde ortaya çıkan ve sizi rahatsız eden sivilce, cilt lekesi, siyah nokta, güneş yanığı ya da gül ve benzeri hastalıkların izleri için azelderm kremi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Azelderm krem eczanelerde 30 gramlık tüplerde satılmaktadır. birçok sivilce kreminin içerisinde yer alan azelaik asit azelderm kremin içerisinde yoğun şekilde yer almaktadır. bu nedenle sivilcelerden kısa sürede kurtulmayı isteyenler azelderm krem kullanmaktadırlar. Azelderm krem sayesinde yalnızca sivilcelerinizden değil cildinizdeki tüm lekelerden kurtulmanız mümkündür.

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Azelderm kremin sivilceler üzerindeki etkisi, sivilceleri kurutasından ötürü çok güçlüdür. Azelderm kremi kullanmaya karar veren bir kimsenin kremi en az 15 gün süreyle ara vermeden, düzenli şekilde kullanması gerekmektedir. Aksi halde isteniden sonuçlara elde etmek kolay olmayacaktır. Azelderm krem ergenlik dönemlerindeki iltihaplı sivilceleri yok etme etkisi kanıtlanmıştır.

Azelderm Krem Nasıl kullanılmaktadır?

Azelderm krem çok etkili olmakla birlikte hem sivilceleri hem de sivilcelerden kalan izleri yok etmektedir. Azelderm krem aynı zamanda iktihaplı aknelerde, çeşitli izler bırakan  rahatsızlıklarda, içi iltihaplı sivilcelerde ve orta seviyeli ya da hafif sivilcelede de etkisini göstermektedir. Kremin sivilceleri yok etmesi kurutması ile alakalıdır. Azelderm krem doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Bu nedenle güvenle kullanılabilinir. AZelderm kremin içerisinde doğal asitler bulunmaktadır. Bu nedenle cilde farklı bir etkisi söz konusu değildir. Aynı zamanda azelderm krem ile güneş lekeleri gibi kahverengi hatta siyahımsı lekelerde başarılı şekilde tedavi edilmektedir.

Azelderm Krem Nasıl Sürülür?

Öncelikle azelderm krem kullanmadan önce bir hekime başvurmalı ve hekimin onayı ile azelderm kremi satın almalısınız. Azelderm kremi satın aldıktan sonra kremin sürüleceği bölge mutlaka temiz olmalıdır. Cildinizi önce çok iyi şekilde yıkamalı ardından da nemli bile kalmayacak kadar kurutmalısınız. Cildin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra azelderm kremi bir nohut büyüklüğünü geçmeyecek şekilde alarak masaj yapar gibi baskı uygulamadan sorunlu bölgeye sürmelisiniz. Azelderm krem genel olarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa sürülmektedir. Fakat yine de öncelikle bu konuda doktorunuz görüşünü almalı ve ona göre kullanım sıklığına karar vermelisiniz.

Azelderm Kremin Yan Etkileri

Azelderm krem birçok faydası bulunan bir krem olmasına rağmen her medikal ürünün olduğu gibi onun da bir takım yan etkili bulunmaktadır. En çok ve en sık görülen yan etkisi kaşıntıdır. Bunun dışında nefes alırken güçlük çekme, karında ağrı hissetme, yüzde boğazda ya da dilde şişlik, cilt renginin değişmesi, ödemler, kızarıklıklar gibi yan etkileri de bulunmaktadır. Kaşıntı en basit ve en sık görülen yan etkisidir.

Fakat belirtilen bazı yan etkiler oldukça ciddi olması sebebi ile hemen vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekmektedir. Azelderm kremi sürdükten sonra kaşıntı hissi olduğunda cildinizi tırnaklarınız ile kaşımamanız gerekmektedir. Avuç içi ile cildinizi ovalayarak kaşıntı hissinden biraz olsun kurtulabilirsiniz.

Azeldem Krem Nerelerden Alınır?

azelderm krem eczanelerden satın alınmaktadır. Doktor reçetesine gerek olmadan alınan ürünlerden bir tanesidir. Fakat yine de doktor tarafından tavsiye edildiği zaman kullanılmasında fayda vardır. Azelderm krem reçete ile alındığında ücretinin bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Azelderm kremin eş değeri de birçok insan tarafından merak edilmektedir. Azelderm kremin muadili Fınacea jel ve skonoren krem olarak gösterilmektir.

Azelderm Kremin Faydaları Nelerdir?

  • Azelderm krem sivilce oluşumuna neden olan bakterileri yok etmekte dolayısıyla hem sivilceyi hem de sivilceyi meydana getiren etmenleri ortadan kaldırmaktadır.
  • Azelderm krem yalnızca sivilce için kullanılmamakta aynı zamanda siyah nokta ve beyaz noktalar için de çok faydalı bir kremdir.
  • Azelderm cilt lekeleri için de kullanılmaktadır. Bazı lekelerin büyümesini engellemektedir.

Azelderm Kremin Etkisi

Azelderm krem yaklaşık dört hafta içerisinde etkisini göstermektedir. Dolayısıyla kullanımdan itibaren hemen etki göstermesini beklemek doğru olmaz. Kişinin bünyesine ve cildindeki sorunların büyüklüklerine bağlı olarak bu süre azalmakta ya da çoğalmaktadır. Azelderm kremin düzenli olarak en az birkaç ay kullanılması mutlaka gerekmektedir. Fakat yine de 12 aydan da uzun süre kullanılmamalıdır. Bu konuda doktorun verdiği tavsiye ve tedavi sürecine göre karar verilmelidir. Örneğin, leke tedavileri için azelderm krem kullanan bir kişi genel olarak 3 ay boyunca kremi kullanmalıdır.

Azelderm Kremin Hamilelikte Kullanılması

Azelderm kremin hamileyken kullanılabileceği konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle gebelikte doktoruna danışmadan kesinlikle azelderm krem kullanmamalısınız.

Azelderm Kremin Emziren Annelerde Kullanımı

Azelderm kremin etkileri süt ile bebeğe geçebilmektedir. Bu nedenle emziren annenin azelderm krem kullanması tavsiye edilmemektedir. Yine de bu konu hakkında bir hekim görüşüne başvurulması gerekmektedir.

Azelderm Kullanan Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Azelderm krem kullanan kullanıcılar genel olarak olumlu yorumlarda bulunmuşlardır. 2 haftada sivilcelerinden kurtulduğunu söyleyenlerin yanı sıra 3 ay içerisinde lekelerinden kurtulduklarını söyleyenler de bulunmaktadır. Yorumlarda genel olarak lekelerinden şikayetçi olan kullanıcıların lekelerinden nasıl kurtuldukları hakkında bilgiler bulunmaktadır. Aynı zamanda azelderm kremin kaşıntı yapması konusunda olumsuz birkaç yorumda bulunmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki her bireyin bünyesi birbirinden farklıdır.

Azelderm Krem Cildi Kurutur mu?

Azelderm krem hem sivilce önleyici hem de leke düzeltici olması sebebiyle ciltte biraz kuruluğa sebep olabilmektedir. Sonuçları düşünüldüğünde bu kuruluk çok önemli bir anlam ifade etmemektedir.

Azelderm Krem Egzama için Kullanılabilir mi?

Azelderm krem egzama hastalığı için üretilmiş bir krem değildir. Dolayısıyla egzama sorunu için azelderm krem kullanmak doğru bir davranış olmayacaktır.

Azelderm Krem Tüylenme Yapar mı?

Azelderm kremin tüylenme yapması ile ilgili bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat kullanan kişi azelderm krem kullandıktan sonra tüylerinde artış olduğunu söylüyorsa mutlaka hormonlarını inceletmelidir.

Azelderm Krem Yazın Kullanılır mı?

Azelderm kremi sürdükten sonra güneşe çıkmak doğru değildir. Çünkü azelderm krem leke giderici bir kremdir. Bu nedenle yazın çok güneşe çıkan bireylerin azelderm krem kullanması tavsiye edilmemektedir. Buna rağmen yazın tedaviye başlamak isteyenler doktorlarına başvurarak bir tedavi süreci belirleyebilrektedirler.

Azelderm krem bazı kremler ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Bunu yalnızca doktorunuz önerdiği zaman yapmanız gerekmektedir. İstenmeyen bir durumla karşılaştığınızda size en doğru yolu doktorunuz gösterecektir.

Genel olarak sivilce giderici olarak ve lekeler için kullanılan azelderm krem daha çok leke tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir. Doktor reçete ettiğinde devlet tarafından karşılanmaktadır. Fakat yine de eczaneden reçetesiz de ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz. Azelderm krem kullanmadan önce yüzünüzü temizlemeyi unutmayınız. Azelderm krem temiz ve kuru cilde uygulanmaktadır. Azelderm kremi kullandıktan hemen sonra sabırsızlanarak etkisinin görünmesini beklemeniz yanlış olacaktır. Azelderm kremin etkisi bir süre sonra çıkmaktadır.

Sivilcesiz ve lekesiz bir cilt istiyorsanız sabrederek düzenli ve doğru kullanıma özen göstererek azelderm kremin faydalarından sizler de yararlanabilirsiniz. Azelderm krem beklenmeyen bir yan etki gösterdiğinde vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır. Alerjisi olduğunu bilen kişiler kremi kullanmadan önce içerisindeki maddelere göz gezdirmelidir. Azelderm kremin en bilinen yan etkisi olan kaşıntı için ise mümkün olduğunda kaşımamaya özen gösterilmelidir.

Azelderm krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Azelderm Krem kullanıcıları oldukça memnun ve tavsiye ettikleri bir kremdir. Cilt bakımı yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederim.

Ürünü bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir