Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Acnemix jel genel olarak sivilceleri ve akneleri tedavi eden bir ilaçtır. Peki Acnemix jel nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Acnemix Jel Nedir?

Bu jel krem genel olarak siyah noktaların, sivilcelerin, aknelerinin ve cilt kirlerinin giderilmesi için temizleyici olarak kullanılır. Bu jel krem tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygundur.

Bu inatçı siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olmak için gözenekleri derinden temizleyen ve tıkayan özel bir salisilik asit, glikolik asit ve küçük plastik olmayan peeling boncuklarının bir kombinasyonunu içerir. Bu krem sonrasında ciltteki fazla yağ giderilir, sivilceler, akneler temizlenir. Böylece cildiniz daha temizdir, dokunulduğunda daha yumuşak hissedebilirsiniz.

Acnemix Jel Muadili

Benzaderm topikal jel, Benzamycin topikal jel ve Eritretin jel bu ürünün eşdeğeri olan ürünlerdir.

Acnemix Jel Fiyat 2020

Bu kremin güncel ücreti 53.86 liradır.

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Bu jel krem akne döküntüleri, sivilceler ve siyah noktaları temizlemeye yardımcı olmak için kullanılır. Cildinizi aşırı kurutmadan derinlemesine temizler.  Bu jel krem ciltteki koyu lekeleri kurutur, genel olarak çok kurumasını önlemek için su bazlı bir nemlendirici krem de kullanmanız gerekir.

Sivilce ve akne alevlenmelerini iyileştiren bu krem, gelecekte potansiyel olarak oluşacak olan akne alevlenmelerini de önler. Akne eğilimli ciltleri kontrol altında tutar ve cildi iyileştirir.

Acnemix Jel Cilde Faydaları

Bu jel krem genel olarak antibakteriyel etkiye sahiptir. Ayrıca, fazla yağların ve kirin ciltten kolayca temizlenmesini sağlayan hafif bir kurutma etkisi vardır. Akne tedavisinde bu jel topikal olarak yani cilt için kullanılır.

Bu jel krem, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Acnemix Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Oral olarak aldığınız veya enjekte ettiğiniz diğer ilaçların topikal olarak uygulanan bu jel krem üzerinde bir etkisi olması muhtemel değildir. Ancak birçok ilaç birbiriyle etkileşime girebilir. Her doktora reçeteli ve reçetesiz satılan ilaçlar, vitaminler ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere kullandığınız tüm ilaçlar hakkında bilgi verin.
  • Tretinoin (Altınac, Avita, Renova, Retin-A, Tretin-X) kullanırken bu jel kremi kullanmayın. Bu ilaçları birlikte kullanmak ciddi cilt tahrişine neden olabilir.
  • Bu jel kremin gebelik kategorisi C’dir. Bu jel kremin doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya bu ilacı kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyin.
  • Bu jel kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Lütfen tavsiye için doktorunuzu ziyaret edin çünkü bu durumda özel dikkat gerektirir. Lütfen durumunuzu ve durumunuzu doktorunuza açıklayın ve bir uzmandan tıbbi yardım alın.

Acnemix Jel Kullanımı Nasıldır?

Bu jel kremi tam olarak etikette belirtildiği gibi veya doktorunuz tarafından reçete edildiği şekilde kullanın. Daha çok veya daha az miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre kullanmayın.

Bu jel kremin nadir fakat ciddi bir alerjik reaksiyona veya ciddi cilt tahrişine neden olabilir. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce, bir reaksiyonunuz olup olmadığını görmek için bir “test dozu” uygulamayı seçebilirsiniz. Arka arkaya 3 gün boyunca her gün bir veya iki küçük akne bölgesine çok az miktarda ilaç uygulayın. Reaksiyon yoksa, dördüncü günde belirtilen miktarın tamamını kullanmaya başlayın.

Bu ilacı uygulamadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın.  Tedavi edilecek cildi temizleyin ve kurulayın. Bu jel kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe ovalayın. Doktorunuz size söylemediği sürece tedavi edilen cilt bölgesini örtmeyin, sarmayın ve bandajlamayın. Bu jel krem genellikle günde bir ila üç kez uygulanır. Doktorunuzun talimatlarını izleyin.

Bu jel krem saçları veya kumaşları beyazlatabilir. Bu ilacın saçlarınızla veya kıyafetlerinizle temas etmesine izin vermeyin.

Belirtilerinizin düzelmesi birkaç hafta sürebilir. İlacı belirtilen şekilde kullanmaya devam edin ve belirtileriniz düzelmiyorsa doktorunuza bildirin. Oda sıcaklığında ısı ve nemden uzak bir şekilde saklayın.

Acnemix Jel Kac Gunde Etkisini Gosterir?

Bu kremi düzenli olarak bir ay boyunca kullandığınızda sonuçları fark ederseniz.

Acnemix Jel Fiyatı

Bu kremin fiyatı 53.86 TL’dir.

Acnemix Jel Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Hayır, bu kremi aile hekimi reçete edemez.

Acnemix Jel Alerji Yapar Mı?

Evet, bu krem alerjiye neden olabilir.

Acnemix Jel Reçetesiz Alınır Mı?

Evet, bu krem reçetesiz olarak satın alınabilir.

Acnemix Jel ve Benzamycin Aynı Mı?

Bu iki ürün birbirinin muadilidir.

Acnemix Jel Yan Etkileri

Bu jel krem nadir fakat ciddi bir alerjik reaksiyona veya ciddi cilt tahrişine neden olabilir. Bu reaksiyonlar ilacı uyguladıktan sadece birkaç dakika sonra veya bir gün veya daha sonra ortaya çıkabilir.

Bu jel kremin kurdeşen, kaşıntı, zor nefes alma, hafif baş dönmesi, yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi gibi yan etkileri olabilir. Bu yan etkilerden birisini veya birkaçını görürseniz hemen bu ilacı kullanmayı bırakın ve alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın. 

Yaygın yan etkiler hafif batma veya yanma, kaşıntı veya karıncalanma hissi, cilt kuruluğu, soyulma veya dökülme veya kızarıklık veya diğer tahriş bulunur. Cildinizde şiddetli batma veya yanma varsa derhal doktorunuzu arayın.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değildir ve diğerleri oluşabilir. Yan etkiler hakkında tıbbi tavsiye için doktorunuzu arayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir