Coresatin Kremi Ne İşe Yarar?

Coresatin krem önemli cilt sorunu olanlar tarafından kullanılan mucizevî bir cilt kremi olmakla beraber cildinizi beslemesi ve nemlendirmesiyle ün yapmıştır. Cilt sorunu olan kadın veya erkek fark etmeksiniz doktorların da reçete ile tavsiye ettiği bir üründür.

Coresatin kremi egzama, sedef, yara, sivilce, leke gibi birden fazla cilt hastalığında tedavi amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Genellikle kadınların kullanmakta olduğu ve kulaktan kulağa fısıldadığı bu krem vazgeçilmezler sırasında çoktan yerini almıştır. İçinde bulunan özel bileşenleri (nane yağı, aleo vera, B6 vitamini, e vitamini, allantion, üre) ile cildinizi besler ve yenilenmesine yardımcı bir üründür. Coresatin kremi farklı cilt hastalıklarına göre farklı renklerde üretilmiştir. Bu renkler sarı, mavi, pembe, kırmızı, yeşil, mor diye sıralayabiliriz.

Coresatin Krem Nedir?

Bu kremin içinde bulunan özel maddeleri sayesinde cildinizde oluşan sivilce, sedef, yara, leke, egzama gibi birçok cilt sorunlarınızı ortadan kaldırmaya ve cildinizin yenilenmesini sağlayarak sağlıklı, güzel, canlı bir görünüme kavuşturmaktadır. Kortizon içermediği için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir olup doktor kontrolünde daha iyi sonuçlarla karşılaşırsınız. Çünkü hangi tür cilt hastalığınız varsa ve içinde ki maddelere alerjinizin olup olmadığını doktorunuz teşhis edip, size hangi renkteki kremi kullanacağınızı önerir. Daha sonra endişe yaşamadan uygulayabilirsiniz.

Coresatin Krem Ne İşe Yarar?

Corasetin kremin çok sayıda rengi olup, renklerin özelliği farklı cilt hastalıklarında kullanılmasıdır. Hangi rengin hangi cilt hastalığına uygun olup olmadığını uzmanlar bilimsel çalışma yaparak belirlemişlerdir. Aynı zamanda renkler farklı olmasına rağmen ortak maddeleri bulunmaktadır. Herhangi bir rengi, bir cilt hastalığında da birden fazla farklı cilt hastalığında da kullanabilirsiniz. Tabii ki doktor kontrolünde daha sağlıklı olacaktır. Ortak kullanım cilt hastalıkları;

 • Egzama cildinizi kurutan, kaşıntıya neden olan ve kabarcık oluşturmasıyla sizi rahatsız eden bir cilt hastalığı türüdür. Bu kaşıntı belasından ve kuru cildi nemlendirerek güzel bir görünüme kavuşmaya ne dersiniz. Cevabınız evetse coresatin kremini denemenizi öneririz. Tabii ki doktor kontrolünde yapmalısınız.
 • Cildinizde kırışıklıklar mı var dert etmenize gerek yok karşınızdaki mucize krem corasetin, düzenli ve uzun süre kullanım sonrası kırışıklıkları minimum seviyeye indirmesiyle tercih edilen bir üründür.
 • Örneğin işe giderken, düğünlere giderken, yemeğe çıkarken vb. gibi durumlarda her kadın makyaj yapabilmektedir. Bu da zamanla ciltte tahrişe neden olur ve cildin ahengini bozmaya başlar. Bu sorunu yaşamamak için corasetin kremini kullanmanızı öneririz, çünkü içindeki allantoin maddesi cildinizi yeniler ve size güzel görünüm sunar.
 • Her insanın cilt yapısı ve cilt hassasiyeti farklıdır. Bazı ciltler soğuğa dayanamaz, bazıları ise güneşten etkilenir. Bu genel bir sorun olup insanlar tarafından çare aranmaktadır. Bu çarelerden biri de corasetin kremdir. Bu krem çevresel etkenlere karşı cildinize siper olmaktadır. Doktor önerisinde reçete ile alın, kullanın ve farkı gözlerinizle görün.
 • Ayrıca sedef hastalığı olanlarda bu kremi kullanmaktadır. Kim ister ki hasta olmak ama dünya hali işte bazen elimizden bir şey gelmez olacağı varsa olur. Hasta olduğumuz zaman kendimizi bırakmamalı ve hastalığa karşı her zaman dik durup savaşmalıyız. Bu sedef hastalığı da hemen geçen bir hastalık değildir. Bunun için tedavi ve ilaçların doğru olması lazım. Bu doğru ilaçların biri de coresatin kremdir. Bu kremi doğru, düzenli ve sabrederek kullanırsak eminiz ki sonuçları sizi şaşırtacak derecede olacaktır.
 • Her insanda olmamakla birlikte bazılarının ciltleri çok hassas olabiliyor. Yediği ve içtiği ürünlere karşı alerjisi olan insanların cildinde sivilce, kızarıklık meydana gelip, bunlara bağlı olarak iltihap oluşmakta ve bakteri üremektedir. Bunların oluşmasını engelleyen bu kremin ciddi seviyelerde faydaları görülmüştür.
 • Kuru cildi olan kişiler bu sese kulak verin. Kurumuş, matlaşmış cildiniz mi var. Coresatin krem kuru ve mat ciltleri besleyip, nemlendirmekte ve cildinizi sizin arzu ettiğiniz ilk günkü seviyeye getirmektedir.

Coresatin Krem Nasıl Kullanılır?

Her kremde olduğu gibi coresatin kremde temiz ciltlerde kullanılır. Kremi kullanmadan önce sorunlu bölgeyi ilk olarak temizlememiz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra coresatin kremini ince bir tabaka halinde sorun teşkil eden bölgeye oval hareketlerle ve bastırmadan emdirilmesi sağlanır. Emdirildiği zaman daha güzel sonuçlar elde edilmektedir. Eğer sorun biraz ciddi sargı bezi gerektiriyorsa dikkatli bir şekilde sarabilirsiniz. Bu kremin faydasını görmek istiyorsanız öncelikle düzenli ve doktorunuzun belirlediği süre zarfına kadar kullanabilirsiniz. Gün içerisinde iki defa kullanmanız önerilir. Eğer bu kremi doktora danışmadan aldıysanız ve kullanım sırasında anormal durumlarla karşılaşırsanız, mutlaka bir uzman doktora başvurmanız gerekir.

Corasetin Kreminin Yan Etkileri?

Bu kreminin içinde bulunan bazı maddeler her insanda olmamakla birlikte yan etkileri görülebilmektedir. Çünkü bazı kullanıcıların içindeki maddelere ve aşırı doz uygulamalarına bağlı olarak alerji olma ihtimali meydana gelebiliyor. Coresatin kremini uygulayan kişiler de genel olarak şu belirtiler görülmektedir;

 • Kullanıma bağlı olarak mide bulantısı
 • Ara ara baş dönmesi
 • Uygulanan yerlerde kızarıklık
 • Derimizde tahriş
 • Nefes alıp vermekte sıkıntı yaşamak
 • Gibi yan etkileri yaşarsanız doktorunuza başvurunuz.

Coresatin Kreminin Renk Çeşitleri

Coresatin Sarı

Bu kremin özelliği seboreik dermatit ve rozasea olarak lanse edilen gül hastalığın tedavisinde kullanılmakta olup ciddi şekilde faydası görülmüştür. Cildiniz çok hassas ve kuru ise bu krem cildinizi yenilediği için sağlıklı bir görünüm kazandırır. Kortizon içermediği için gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda içinde bulunan E vitamini, B vitamini ve mineraller sayesinde cildimizi besler. Doktor tavsiyesinde kullanılabilir. Bu krem 30 gr. ambalajlarda satılmaktadır.

Coresatin pembe

Bu kremin özelliği normal ve aşırı derecedeki dermatit ve pişiklerin önlenmesi amacı ile kullanılır. Çocuklar ve bebekler için kullanımı uygun olup doktor önersinde kullanmalısınız. İçerisinde bulunan allantoin, panthenol, bisabolol, aloe vera ve propolis gibi yardımcı bileşenler tedavinizi hızlandırmada etkili olacaktır. Aynı zamanda ciltte enfeksiyon oluşumuna neden olan mikroorganizmaların üremesini minimum seviyeye indirmeye çalışacaktır. 30 gr. ambalajlarda satılmaktadır.

Coresatin mavi

Bu kremin özelliği ise öncelikle sedef hastalığında ve şiddetli dermatitte kullanılmasıdır. Bu krem antimikrobiyel etkisi sayesinde bakteri ve mantar oluşumlarını engellemekte olup içerdiği alantoin, propolis, E vitamini, bisabolol, gliserin ve aleo vera yardımcı maddeler sayesinde cildi nemlendirmesiyle kalmaz adeta cildinize bakım yapar. 30 gr. ambalajlarda satılmaktadır.

Coresatin kırmızı

Bu kremin özelliği içinde yoğun miktarda nemlendirici bileşenlerin bulunmasıdır. Bu bileşenler sayesinde cildinizi nemli tutar ve yağlılık hissini ortadan kaldırır. 30 gr. Ambalajlarda satılmaktadır.

Corasetin mor

Bu kremin içinde bulunan nane yağı, E vitamini, gliserin, B vitamini gibi maddeler bu kremin antiseptik yönünü ortaya çıkarmaktadır. bu kremin özelliği bütün ciltlere uygun olması olarak bilinmektedir. Cildi beslediği için daha parlak ve capcanlı bir görünüm sunar. Yanıklarda da önemli ölçüde tedavi özelliği olabilmektedir. Doktor tavsiyesi önemlidir.

Coresatin Kremleri Nasıl Kullanılır?

Bu kremlerin hepsinin daha iyi tedavi etmesini istiyorsanız temiz bir cilde uygulamanız gerekmektedir. Sorunlu bölgeyi temiz bir bezle güzelce sterilize edip, makyaj kullanımı yapıldıysa yüzümüz temizlenmeli, peeling ve tonik uygulamalıyız. Son olarak coresatin kremini sorun teşkil eden bölgeye yavaşça ve oval hareketlerle kremi yedirerek sürmeliyiz ki etkisini daha hızlı görelim. Duruma göre sargı bezi kullanabilirsiniz. Her kremde olduğu gibi coresatin kremlerinin hangi renk olursa olsun mutlaka doktora danışılmalı, prospektüsü kesinlikle incelenmeli ve bilgi edinmeliyiz.

Coresatin Kreminin Satış Fiyatı Ne Kadar?

Coresatin kremi farklı cilt hastalıklara farklı renkler önerildiği için fiyatlarında da değişmeler meydana gelmektedir. 45 TL den başlayıp 70 TL ye kadar çıkabilmekte olup eczanelerden temin edebilirsiniz. Doktorunuza danışıp reçete ile almak daha güvenilir ve sağlıklı olacaktır. Herkese acil şifalar dileriz.

Coresatin kremi hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı üzerine yazdığımız yazılarımıza göz atmayı unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir