Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment kremin en önemli özelliği cildimizde oluşan lekelerin giderilmesinde kullanılır. Bu lekeler ister güneş lekesi, ister sivilce lekesi, ister cildimizde oluşan herhangi bir leke olsun, bu lekeleri bertaraf etme özelliği bakımından içeriği yoğun ve her kesime hitap eden bir kremdir. Yaz aylarında kullanırken dikkat etmeliyiz. Bu yaz aylarında herkes güneşlenmek ve tatilin tadını çıkarmak ister. Bunları yaparken de bazen dikkatsiz davranırız. Güneşlenirken önlemlerimizi almazsak cildimiz güneşten yanar ve güneş lekeleri oluşur.

Bu lekeleri nasıl yok edeceğim diye kaygılanmanıza gerek yok lekelerin baş düşmanı expigment krem bir adım uzağınızda. Alın, kullanın ve farkı gözlerinizle görün. Ama kremi uzman bir doktorun önerisi ve reçete ile almayı unutmayın. Çünkü içerisinde ki bazı etken maddelere alerjisi olan kişilerde ciddi şekilde yan etki gösterebilmektedir. Kötü durumlarla karşılaşmamak için hangi ilaç veya krem olursa olsun öncelikle vücudumuzda alerji yapıp yapmadığını öğrenmek ve ona göre kullanmak lazım.

Expigment Krem Nedir?

Öncelikle şunu bilmeliyiz? Doktor tavsiyesinde ve reçete ile alınan bir kremdir. Expigment kreminin ana etken maddesi hidrokinondur. Bu krem expigment %2’lik ve expigment %4’lük olmak üzere 30 Gr. ambalajlar halinde satılmaktadır. Expigment kreminin içinde bulunan hidrokinon maddesinin cilt ve deri açma özelliği vardır. Expigment Cilt Kremi içinde bulunan hidrokinon cildimize renk veren (koyulaştıran) madde olan melaninin oluşma hızını azaltarak daha fazla renk oluşumunu engeller. Oluşma hızı azalmış olan bu maddenin istediği etkiyi yaratamayacağından cildimizde meydana gelen farklı renk oluşumları zamanla eski haline dönecektir. Yeniden istediğimiz görünüme kavuşacağız.

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem cilt sorunlarının tedavisi için kullanılmakta ve tercih sırasına göre ön saflarda yer almaktadır. Öyle ki ön saflarda olmak kolay değil. Öncelikle albeni nin olması lazım. Bunun olabilmesi içinde, kullanan insanların memnuniyeti, başkalarına tavsiyesi, (biri size bu kremi tavsiye ettiyse, hemen kullanmayın doktorunuza başvurarak kullanabilirsiniz. ) ciddi etkiler yaratacak yan etkilerinin olmaması ve hızlı etki etmesi gibi durumlar olduğu sürece kullanan insanlar bu kremden kolay vazgeçmezler. Gelelim expigment kreminin kullanılacağı bölgelere;

 • Cildinizdeki her türlü cilt lekelerin tedavisinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
 • Cildinizin koyulaşan rengini bu krem sayesinde kolaylıkla eski haline getirmeniz içten bile değil.
 • Bazı insanların yüzünde halk arasında (çil) denilen bir cilt bozukluğu oluşmaktadır. Bu durum görünüş bakımından hoş olmayıp, kişilerin psikolojisini bozabilmektedir. Bu durumdan kurtulmanın yolu expigment kremini kullanmaktan geçiyor. Bu kremi kullanıp ve farkı göreceksiniz.
 • Dünya genelinde olduğu gibi bizlerde yaşlanacağız. Bu kremin diğer bir özelliği ise yaşlanmakta olan kişilerin ciltlerinde istemsiz lekeler oluşmaktadır. Expigment kremi bu lekelerin tedavisinde ve yok olmasında önemli etkisi olduğunu söyleyebiliriz.
 • Expigment kreminin bir başka tedavi edici yönü ise, cildimizin yenilenmesini sağlamaktadır.
 • İnsanların genelinde sivilce denilen bir cilt hastalığı oluşmaktadır. Pek çok insan bu durumdan hoşnut değildir. Expigment kremini kullandıktan sonra olumsuz düşüncelerinizi aklınızdan silecektir. Bu krem irinli ve iltihaplı sivilceleri tedavi etmekle beraber, sivilce izlerini de yok etmektedir.
 • Her insan cildinin güzel ve genç görünmesini ister. Expigment kremini cildinizde düzenli kullandığınız zaman farklarını göreceksiniz.
 • Vücudunda güneş yanığı olmasını kim ister ki, tabii ki kimse istemez. Expigment kreminin güneş yanıklarında ki etkisi ile birçok kişi bu yanıklardan kurtulduklarını ve hatta güneş lekesinin de yok olduğunu söylemektedirler. Ama tam tersini söyleyenlerde olabiliyor.

Expigment Kremi Nasıl Kullanılır?

 • Bu kremi her zaman söylediğimiz gibi uzman bir doktor tarafından reçete ile alınıp doktorun önerdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu kremi 12 yaş altı çocukların kullanması önerilmez ve tavsiye edilmez. Ağız yoluyla alınan bir ilaç değildir. Bu kremi 2 ile 3 ay arasında kullandınız ve hiç faydasını görmediniz, sorunlu bölgelerde iyileşme meydana gelmedi ise kremi kullanmayı sonlandırıp uzman doktorunuzla irtibata geçiniz. Expigment kremini nasıl kullanırız sorusuna gelirsek:
 • İlk önce sorunlu bölgeyi temiz bir bezle sterilize etmeliyiz. Enfeksiyon kapmaması için.
 • Sonra kuru ve temiz biz bezle bölgenin kuru olmasını sağlamalıyız.
 • Daha sonra sorunlu bölgeye bu kremi hafif şekilde sürüp, oval hareketlerle sorunlu bölgeye zarar vermeden emilmesini sağlamalıyız. Cildimiz kremi emdiği için iyileşme hızlı olmaktadır.
 • Son olarak kremi sorunlu bölgeye uyguladıktan sonra steril bir sargı bezi ile o bölgeyi sıkıştırmadan güzelce sarmalıyız. Eğer sorun ciddi ise sargı bezini öyle kullanabilirsiniz.
 • Bu leke kremini gün içerisinde 2 defa kullanabilirsiniz. Yeterli olacaktır.

Not: Bu kremi emziren ve hamile bayanlar doktor tavsiye ederse kullanabilirsiniz.

Expigment Kreminin yan etkileri?

 • Uyguladığınız yerde aşırı yanma hissi olabilir.
 • Cildinizde kuruma meydana gelebilir.
 • Eğer bu kreme alerjiniz varsa kızarıklık oluşabilir.
 • Aşırı dozda kullandığınızda ciltte çatlamalar meydana gelebilir.
 • Kremin kullanıldığı bölgede nadiren farklı renkte ( mavi, siyah ) koyulaşmalar olabilmekte.
 • Yukarıda bahsettiğimiz yan etkileri yaşarsanız kesinlikle uzman bir doktora başvurunuz.

Not: Expigment kremini karşı komşum kullanmış ve baya faydasını görmüş deyip hemen sizde kullanmayın. Belki farklı tedavilerde kullanacaksınız. Belki size iyi gelmeyecek veya size alerji yapacak. Söylediğimiz gibi önce uzman doktor.

Expigment Kremini Kullanalar

 • Benim yüzümde hiç istemesem de çillerim var. Bu kremi uygulamaya başladıktan sonra çillerim de azalma gördüm. Kullanmaya devam edeceğim inşallah hepsi yok olur.
 • Bende kremi yüzümdeki sivilceler için kullanıyorum. Yeni başladım sayılır. Sivilcelerden kurtulmayı istiyorum.
 • Selam. Bende bu kremi koltuk altımdaki kararmalara kullanıyorum ve faydasını görüyorum. Ama uzun süre kullanmak gerekiyor.
 • Yüzümde lekeler vardı. Doktor bu kremi tavsiye etti ve kullanmaya başladım. Lekelerde azalma meydana geldi.

Expigment Kreminin Fiyatı Ne Kadar?

Bu kremin satış fiyatı: 10.90 TL

Expigment kremi hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı için yazmış olduğumuz yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir