Driclor Krem Ne İşe yarar?

Driclor krem, yaz aylarında terleme bizim için oldukça önemli bir sorundur. Terlemek görüntü açısından oldukça kötü görüntü olmasının yanında, ortama girerken birçok insan acaba benden rahatsız olurlar mı diye düşünür. Girdiğimiz ortamdaki kişilerde kokudan rahatsız olacaklardır ama siz kırılmayın diye söylemezler.

riclor krem, yaz aylarında terleme bizim için oldukça önemli bir sorundur. Terlemek görüntü açısından oldukça kötü görüntü olmasının yanında, ortama girerken birçok insan acaba benden rahatsız olurlar mı diye düşünür. Girdiğimiz ortamdaki kişilerde kokudan rahatsız olacaklardır ama siz kırılmayın diye söylemezler.

Terleme için genelde deodorant kullanılır. Oysaki deodorant kokuyu engeller ama terlemenin önüne geçemez. Bu nedenle deodorant bize bu konuda oldukça faydalı olmayacaktır. Birçok yöntem denemenize rağmen baktınız terlemeye engel olamıyorsunuz bir uzmana danışarak driclor kremini kullanabilirsiniz.

hametan cilt bakım kremi

Hametan krem faydaları ile tüm kadınların ilgi odağı olmuş bir cilt bakım kremidir. Hametan krem ne işe yarar, gelin birlikte inceleyelim. Hametan cilt bakımı kremi, birçok farklı cilt problemini iyileştirmesi nedeniyle son zamanlarda sıkça kullanılmaya …
Önerilen Kremi İncele
fucidin krem

Ciltte sivilce akne gibi sorunlara neden olan bakterilere karşı kullanılan Fucidin krem, son dönemlerde herkes tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Sadece uzman tavsiyesi ile kullanılan bu krem aslında ciddi yan etkilere yol açabiliyor. Fucidin krem …
Önerilen Kremi İncele
Madecassol Krem

Madecassol Krem, Akne ve sivilce tedavisinin yanı sıra akne izi ve yara izi gibi sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. İltihaplı olan sivilcelere karşı doktor kontrolünde Madecassol krem kullanmak mümkün. Öncelikle krem reçeteyle satılıyor ve …
Önerilen Kremi İncele
dermovate merhem

Genellikle deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan Dermovate krem, bu deri hastalıklarının vücutta oluşan şişlik, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlarının azaltılmasında doktorlar tarafından reçete edilen bir kremdir. İçeriğinde kortizon olduğu için kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Özellikle …
Önerilen Kremi İncele
imex sivilce kremi

İmex sivilce kremi, Ciltte oluşan sivilceler genellikle hormonal değişimlerin yaşandığı regl, hamilelik ve ergenlik dönemlerinde artış göstermektedir. Bu gibi dönemlerde sivilce oluşumunu kontrol altına alamıyorsanız mutlak bir uzmandan destek almalısınız. Ciltte oluşan sivilceleri azaltmak ve …
Önerilen Kremi İncele
anestol pomad krem

Anestol pomad krem, Özellikle dövme ve kulak deldirme gibi bölgesel uyuşturma gerektiren işlemler için kullanılıyor. Eczanelerde bulunan bu kremi genellikle eczanede yapılan kulak delme işlemleri sırasında Eczacılar kullanıyor. Peki, Anestol Pomad krem nedir? Hangi amaçlarla …
Önerilen Kremi İncele
emla krem

Emla krem, son dönemlerde popülaritesi giderek artan ve kullananların da memnuniyetlerini dile getirdiği cilt bakım kremlerinin başında geliyor. Eczanelerde en çok satılan kurallardan biri haline gelen Emla krem hakkında merak edilenleri bizde Araştırdık. Emla krem …
Önerilen Kremi İncele
achromin krem

Cildimiz için oldukça faydalı olan achromin leke kremi hakkında size bilgi vereceğim bu yazımda. Cildimiz bizim için çok önemli olup, herhangi bir leke izinin olmasını istemeyiz. Bunun için birbirinden farklı birçok krem ve sabun kullanırız …
Önerilen Kremi İncele
bepanthol sensiderm

Bepanthol Sensiderm Krem, cilt üzerinde Çeşitli nedenlerle kaşıntı meydana gelebilir. Kaşıntıya neden olan sorunlardan en önemlisi de egzamadır. Bepanthol Sensiderm Krem faydaları bakımından egzama ve alerji kaşıntılarına iyi gelmektedir. Kaşıntı nedeni ile cildi daha fazla …
Önerilen Kremi İncele
hametol krem

Hametol krem faydaları ile özellikle genç annelerin tercihi olmayı başarmış etkili bir cilt bakım kremidir. Birlikte hametol krem ne işe yarar inceleyelim. Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır, sağlıklı ve pürüzsüz görünümü olan, sivilce ve …
Önerilen Kremi İncele

Driclor Nedir?

Driclor aşırı terlemeyi önleyen roll-on antiperspiranttır. Driclor aşırı terleyenler ve normal terleyen kişilerde kullanabilir. Driclor eczanelerden ve birçok kozmetik mağazalarından temin edebilirsiniz. Dricloru terleyen bölgenizde sürdüğünüzde oluşan ter hücrelerinin katılaşmasını sağlayarak gözenekleri tıkar ve terin tekrardan oluşmasını engeller. Driclorun içerisinde bulunan alüminyum klorür terlemenin tamamen ortadan kaldırılmasında fayda sağlar.

Driclor kremi vücudumuzda birçok bölgede kullanabiliriz. Bu bölgeler;

 • Koltuk altı terlemesi,
 • Ayak terlemesi,
 • Ellerin terlemesi,
 • Göğüs,
 • Sırt
 • Genital bölge terlemesi

Driclor kreminin vücudumuza herhangi bir zararı yoktur. Hamileliği düşünenler,  hamileler ve emziren anneler doktor bilgisi dâhilinde  kullanmalıdır.

Driclor Nasıl Etki Eder?

Driclor öncelikle temiz bir bölgeye uygulanmalıdır. Sürüldüğü bölgede emilerek ter hücrelerinin katılaşmasını sağlar. Bunun sayesinde gözenekleri tıkar ve tekrardan oluşumunu engeller ve ter kokusunun da önüne geçer.

Driclor Nasıl Kullanılır?

Driclor kremini uygulaması oldukça kolay bir kremdir. Deodorant gibi dönen başlığı olduğundan uygulayacağımız bölge kolaylıkla sürülmesini sağlar. Driclor kremini ilk defa kullanacağınız da günde 1 defa şeklinde kullanmalısınız. Daha sonrasında uygulama sayısını arttırabilirsiniz. Gece yatmadan uygularsanız gece Ter bezlerimiz çalışmadığından gün boyu terlemenizi engelleyecektir. Şimdi size aşaması ile driclor kreminin kullanımından bahsedeceğim.

 • Öncelikle kremi kutusundan çıkarıp aşağı tutmamaya dikkat ediniz
 • Driclor kreminin kutusunun içerisinde rol on başlık bulunmalıdır. Bu baslığı kremin kapağını çıkarıp rol on başlığı takınız.
 • Kremi uygulayacağınız bölgeyi öncelikle  iyice kurulayınız. Islak kalmaması gerekiyor. Islak kaldığı takdirde cildinizde tahrişe neden olabilir.
 • Kremi gece yatmadan uygulayınız ve uyguladığınız bölgeye 1kat şeklinde uygulayın. Tekrar tekrar aynı yere sürmeyiniz. İlk kez kullanımdan sonra herhangi bir alerji olmadığı takdirde, sürme sayısını arttırabilirsiniz.
 • Driclor kremi gece uyguladınız ve sabah uyandığınızda, uyguladığınız bölgeye iyice temizleyiniz. Gün içerisinde deodorant sürmeniz de herhangi bir sakınca olmayacaktır.
 • Düzenli olarak kullanıldığı takdirde zaman ile terlemenin azaldığını göreceksiniz. Terleme tamamen ortadan kalktığını görürseniz kremi kullanmayı bırakınız.

Driclor Yan Etkisi Var Mı?

Driclor kreminin bilinen bir yan etkisi yoktur, ama bilinmelidir ki kişiden kişiye etkisi  ve yan etkisi farklılık gösterebilir. Driclor kremin içerisindeki bileşenleri alerjiniz var ise kızarıklık,  döküntü,  kaşıntı ve  tahriş yapabilir. Driclor kremini yanlış kullanımda cildin tahriş olmasına neden olabilir. Kremi kullanırken aşırı kullanmamak gerekir ve doktorunuzun verdiği miktarda uymalısınız. Fazla uygularsam  daha etkisi olur demeyiniz. Driclor krem mantar ve egzama olan bölgeye uygulanmaz.

Aşırı Terleme Belirtileri

Gün içerisinde herhangi bir aktiviteye ya da bir iş yapmadığınız takdirde çok fazla terliyorsanız bu aşırı terleme belirtisi olabilir. Bunun yanında gece yatarken bile çok fazla kıyafetinizin ıslanacağı kadar terliyorsanız buda bir belirtidir. Birçok insan sinirli ve kızgın anlarında terleme oranı daha artmaktadır. Terleme oranı arttıkça, aşırı terleyen kişilerde  terlemenin önüne geçmek için hücreler daha çok ter meydana getirir. Ama bu aşırı terleyen kişilerde terin durmasını sağlamayıp  daha çok terlememize neden olur.

Driclor Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kremin uygulanacağı bölgenin daha önce herhangi bir işlem(tıraş, maske,  kesik,  yara) görmemesi gerekir.
 • Gözümüz oldukça hassas olduğundan driclor kreminin göze temas etmemesine oldukça dikkat etmeniz gerekir. Temas ettiği takdirde göz hasarlarına neden olabilir.
 • Kullandıktan sonra kapağını iyice kapandığına dikkat ediniz. Ortamdaki hava ile temas etmemesi gerekir.
 • Kremin güneşi görmemesi gerekir. 25 derecenin altında dik bir şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Çocuklarda kullanımı sakıncalıdır. Bu yüzden çocuklarımızın ulaşamayacağı bir yerde saklayınız.

Driclor Kremi Hakkında Tüm Sorular

Bu yorumlar size driclor kremi hakkında bilgi verecektir. Sorular;

Driclor Krem Nerde Satılır

Bu krem eczanelerde ve kozmetik mağazalarında bulabilirsiniz.

Driclor Alüminyum Oranı

Alüminyum oranı oldukça yüksek olmayıp,  yüzde yirmi olarak bilinmektedir

Driclor Aşırı Kaşıntı

Kremi 2 -3 kat sürerseniz ya da ıslak böyleye uygulandığı takdirde kaşıntıya neden olabilir.

Driclor Eczanede Satılıyor Mu?

Driclor kremini birçok doktor reçetesine de yazmaktadır. Bu yüzden her girdiğiniz eczanede bulabilirsiniz.

Driclor El Terlemesi, Driclor El İçin Kullanılır Mı?

Terleme kremi vücudumuzun tüm bölgelerinde uygulandığı gibi ellerimize de,  avuç içine sürerek uygulayabiliriz. Bu şekilde elimizin terlemesini engellemiş oluruz.

Driclor Gündüz Kullanılır Mı?

İlk kullanıldığı zaman sadece gece kullanılması tavsiye edilir. Bu süre zarfı biraz arttığında isterseniz gündüz de kullanabilirsiniz.

Driclor Gebelikte Kullanılır Mı?

Hamileliği düşünenler ve hamileler doktor kontrolü altında olmadan asla kullanmamalıdır. Kullanıldığı takdirde bebeğe zarar verebilir.

Driclor Grnital Bölgeye Sürülürmü?

Genital bölgedeki terlemelerde de kullanabilirsiniz. Fakat herhangi bir yara,  kesik veya mantar varsa kullanmayınız. Kullandığınız takdirde tahrişe neden olacaktır.

Driclor Kremi Yüze Uygulanır Mı?

Yüzdeki terlemelerde de doktor önerisi ile beraber kullanılabilir. Ama yüzünüz oldukça hassas ve narin ise uygulamayınız.

Driclor Kullananlar

Genellikle bu kremi kullananlar oldukça memnun olduğunu belirtip tavsiye etmektedir. Birçok insan geceleri sürüldüğü takdirde gün boyu terlemenin olmadığını söylemektedir. Terlemede oldukça faydalı olup ama yan etkilerinin de bulunduğunu söylemektedirler.

Driclor Fiyatı

Driclor krem oldukça pahalı olmayıp birçok yere sorduktan sonra uygun fiyata temin edebilirsiniz. Kremin fiyatı 30 ile 60 TL arasında değişmektedir.

Driclor Krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Driclor Krem terleme sorunun için oldukça iyi bir çözüm diyebilirim. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim.

Ürünü link üzerinden inceleyebilir aynı zamanda kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir