Exoderil Krem Nasıl Kullanılır?

Exoderil krem her evin ecza dolabında olması gereken bir ilaçtır. Birçok farklı cilt hastalığı için kullanılan bu kremin etken maddesi Naftifin Hcl adlı bir maddedir. Exoderil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Exoderil Krem Nedir?

Bu krem mantar hastalığı, kasık mantarı, ayak mantarı ve diğer rahatsızlıklar için kullanılır. Bu krem, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Bu krem etken madde olarak Naftifin Hcl içerir. Bu ilaç, hassas mantarları öldürerek çalışır. Bu kremin kullanımları, bileşimi, dozu, yan etkileri ve incelemeleri ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda listelenmiştir.

Exoderil Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem candida yani mantar hastalığını iyileştirir. Kaşıntılı mantar enfeksiyonları, döküntülü mantar enfeksiyonları, ayak mantarı, tırnak mantarı, el mantarı gibi türlerin yanı sıra kızarık, kaşıntı ve iltihapla ortaya çıkan lezyonları ve vücutta oluşan mantarları tedavi etmek için kullanılır.

Exoderil Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremin içindeki etken maddeleri ve yardımcı maddeleri öğrenmek için prospektüsünü okumalısınız. Çünkü bu maddelerden herhangi birine alerjiniz olabilir. Eğer alerjiniz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu krem egzamalarla ortaya çıkan iltihaplı lezyonlar ve mantarların tedavisinde kullanılır.
 • Bu kremi kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşebilirsiniz. Fakat yine de doktorun belirttiği süre boyunca düzenli bir şekilde kullanmaya devam etmelisiniz aksi takdirde hastalık yineleyebilir.
 • Bu kremi kullanırken herhangi bir iyileşme olmazsa ya da durumunuz daha kötü bir hale gelirse hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 • Bu kremi ayak mantarı için kullanıyorsanız, başka kişilere bulaşmaması için evin içinde kesinlikle çıplak ayakla dolaşmamalısınız.
 • Ayaklarınızı her gün düzenli olarak sabun ve suyla yıkamalısınız. Ardından hemen tüm bölgeyi kurulamalısınız. Kurulama esnasında kullandığınız bez ve havluları her gün değiştirmelisiniz.
 • Bu kremi kullanırken hijyen koşullarına çok dikkat etmelisiniz. Her gün iç çamaşırlarınızı, kullandığınız bezleri ve havluları değiştirmeli ve kaynatmalısınız. Bu bezleri, iç çamaşırlarını ve havluları pamuklu kumaşlardan seçmelisiniz.
 • Bu kremi uyguladığınız bölgede bol, pamuklu ve rahat kıyafetler giymelisiniz. 
 • Ayak mantarı için ayaklarınızı sürekli kuru tutmalısınız. Pamuklu çoraplar giymelisiniz ve ayaklarınıza nefes aldıran ayakkabılar giymelisiniz.
 • Bu kremi kullanırken yanma, kızarıklık, ağrı ya da tahriş gibi durumlar oluşursa ilacın kullanımını hemen durdurup hemen doktorunuzla görüşmeniz gerekir.
 • Bu kremin gözlerle temas etmesinden kaçınmalısınız. Eğer temas ederse bol su ile yıkamalısınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktor tavsiyesi olmadan bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Exoderil 1 Krem Fiyat 

Bu merhemin fiyatı 37.34 liradır.

Exoderil 1 Krem Nedir?

Bu krem harici kullanım için antimikotik ve antienflamatuar bir çözümdür. Preparat, cilt ve cilt oluklarının mikotik hastalıkları, ayak parmakları veya el parmakları arasındaki mikotik hastalıklar, tırnaklardaki mikotik hastalıklar, ciltteki kandida yani mantar hastalıkları, bakteriyel enfeksiyonun neden olduğu mikozları ve iltihaplı cilt mikozlarının tedavisinde kullanılır.

Exoderil Krem Kullananlar

“sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli olarak mantarlı bölgeye önce exoderil kremi sürüp ardından oceral spreyi sıkarsanız bu enfeksiyonlu hastalıktan belirli bir süre (yaklaşık iki ay) sonra kurtulabilirsiniz.

ayak mantarı çok inatçı bir hastalık. bu ilaçları düzenli kullanmadığınızda iyileşti gibi oluyor ve hemen tekrar çıkıyor.”

“ayak mantarlarını 2 hafta gibi kısa bir sürede yok edebilen, sizi o tadına doyum olmaz kaşıntılardan kurtaran harika pomad…”

“Exoderil kremi ilk uygulamadan sonraki günlerde ayaklarımda ve ellerimde şiddetli alerjik reaksiyonlara neden oldu. Ayak mantarı için bu kremi doktorum kullanmaya devam etmemi söyledi. Ellerim kabardı. Çok ağrılı ve kaşıntılıydı. Bu kremin etken maddesine karşı alerjik reaksiyonu tedavi etmek için steroid krem ​​reçete edildi. Çok fazla paraya mal oldu, iki ek doktor randevusu ve iki reçete daha verildi.”

“Hafif bir ayak mantarı oldum. Ayak parmaklarım arasında kaşıntı yoktu. Her zaman ayaklarımın kenarlarında kaşıntı olurdu. 2 Haziran 2018’den beri bu kremi kullanıyordum.. İkinci tüpü bitirdim (5 Ağustos, 2018) Ayaklarım harika görünüyor, iki tane daha kremim var. Ayaklarım tamamen iyileşti.”

Exoderil Krem Neye İyi Gelir?

Bu ilaç el mantarı, ayak mantarı, kasık mantarı, iltihaplı egzama gibi deri üzerindeki çeşitli mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu krem, mantarın büyümesini önleyerek çalışan bir antifungaldır.

Exoderil Krem Fiyat 2019

Bu kremin güncel fiyatı 37.34 TL’dir.

Exoderil Krem Neye Yarar?

Bu krem el mantarı, candida, ayak mantarı, kaşıntılı ve döküntülü enfeksiyonlar, kasık mantarı, tırnak mantarı, vücut mantarı ve iltihaplı lezyonlar üzerinde başarılı sonuçlar verir.

Exoderil Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Doktorunuzun size verdiği talimatlara göre bu kremi kullanmalısınız.

Tedavi edilecek bölgeyi temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgeye ve çevresine ince bir krem katmanı uygulayın ve hafifçe ovalayın. Bu kremi günde bir kez uygulayın. Tedavi edilen alan eller değilse, kremi uyguladıktan sonra mutlaka ellerinizi yıkayınız. Doktorunuz tarafından belirtilmediyse bu bölgeyi sarmayın, örtmeyin veya bandajlamayın.

İlacı gözler, burun, ağız veya vajina içinde kullanmayın. Bu alanlara krem temas ettiyse hemen bol suyla yıkayın. Tedavi süresi tıbbi durumunuza ve tedaviye verdiğiniz cevaba göre değişir.  Bu kremi, daha sık uygulamayın ya da belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Bu durum, yan etki riskini artırabilir. 

Bu ilaçtan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanın. Hatırlamanıza yardımcı olmak için her gün aynı saatte kullanın. Belirtiler birkaç gün sonra kaybolsa bile, reçete edilen tam tedavi süresi sona erene kadar bu ilacı kullanmaya devam edin. İlacın erken bırakılması, enfeksiyonun tekrarlamasına neden olabilir. Durumunuz kötüleşirse veya düzelmezse hemen doktorunuza bildirmelisiniz.

Exoderil Krem Yan Etkileri

Aşağıdakiler, bu kremin içindeki bileşenlerinden meydana gelebilecek olası yan etkileri bir listesidir. Bu kapsamlı bir liste değil. Bu yan etkiler mümkündür ancak her zaman meydana gelmez. Yan etkilerin bazıları nadir fakat ciddi olabilir. Kaşıntı,  yanma hissi, tahriş, acı, ağrı, kızarıklık, kuruluk veya isilik gibi yan etkilerden herhangi birini gözlemlerseniz hemen doktorunuza danışın.

Ayak Mantarı Kremi Exoderil 

Bu krem ayak mantarı ve tırnak mantarında oldukça etkili bir ilaçtır.

Exoderil Krem Fiyatı

Bu kremin fiyatı 37.34 TL’dir.

Exoderil Krem Faydalari 

Bu krem bir antifungal, anti-enflamatuar ve antibakteriyel etkiye sahiptir. Mantar cilt hastalıkları, tırnak mantarı,  maya cilt hastalıkları ve pityriasis versicolor tedavisi için kullanılır. Ayrıca, kaşıntı olmayan hastalıklar ve iltihaplı cilt hastalıklarında etkilidir. Bu krem yetişkinler ve çocuklar için uygundur.

Exoderil Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili sıkça merak edilen soruların cevaplarını sizler için yanıtladık.

Exoderil Krem Kullanan Varmı?

“yüzücü kulağı isimli beter rahatsızlığa da çok iyi gelen bir sprey. nizoral ile birlikte kullanıp kulak kaşıntısından kurtulabilirsiniz.”

Exoderil Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem mantar tedavisi için kullanılır ve oldukça etkilidir.

Exoderil Krem Vajina İçin Kullanılır Mı?

Bu krem kesinlikle vajina bölgesinde kullanılmaz.

Exoderil Mantar Kremi Midir?

Evet özellikle ayak mantarı için oldukça etkilidir.

Exoderil Mantar Kremi Fiyatı Nedir?

Bu kremin şu andaki ücreti 37.34 liradır.

Exoderil Krem Sivilceye İyi Gelirmi?

Hayır, bu krem sivilcelerin tedavisinde kesinlikle kullanılmaz.

Exoderil Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Bu krem, doktor kontrolünde ve az miktarlarda kullanılabilir.

Exoderil Cream 15g Nedir?

Bu krem vücudun çeşitli bölgelerinde görülen mantar enfeksiyonlarını tedavi eden bir ilaçtır.

Exoderil Krem Yüze Sürülürmü?

Az miktarda yüz bölgesinde kullanılabilir.

Exoderil Tırnak Mantarı İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu krem tırnak mantarını iyileştirmek için kesin çözümdür.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir