Fucicort Krem Nasıl Kullanılır?

Fucicort krem bir antibiyotik olan fusidik asit ve güçlü bir kortikosteroid olan betametazon valerat içerir. Bu maddeler, kremin etken maddeleridir. Birçok farklı cilt hastalığına iyi gelen Fucicort krem  nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadardır, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir merak ediyorsanız tüm bilgiler burada!

Fucicort Krem Nedir?

Bu krem bir antibiyotik olan fusidik asit ihtiva eder. Bu madde, ciltte bakteri üretimini engeller.  Aynı zamanda yoğun bir kortikosteroid olan betametazon valerat adlı bir madde içerir. Betametazon valerat ise iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve kaşıntı belirtilerini minimuma indirir.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu krem, bakteri önleyicidir. Ayrıca antienflamatuar özellikleri ile ciltteki iltihaplı yaraları tedavi eder. Ciltteki şişlik, kızarıklık, ağrı ve kaşıntıyı hafifletir.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem yüz bölgesinde, dudak çatlaklarında, vücutta cilt üzerinde kullanılabilir.

Fucicort Krem Fiyatı 

Bu kremin fiyatı 30.08 TL’dir.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem çeşitli deri enfeksiyonlarını tedavi amacıyla kullanılır. Ayrıca mantar, şişlik, kızarıklık, iltihaplı yaralar, kaşıntı, sivilce ve çıbanları iyileştirmek içindir. Ciltteki pul pul dökülmeler için de etkilidir.

Bunun yanı sıra sedef hastalığı, güneş yanıkları, egzama türlerinde kullanılır. Ayrıca siyah noktalar, yağlı cilt tipleri ve sivilceleri de iyileştirmektedir. Bebek pişikleri, dudak çatlakları, unna hastalığı, uçuk, kontakt dermatit, seboreik dermatit, nörodermatit, intertrigo, staz dermatiti, güneşe ve solaryuma maruz kalmaktan dolayı oluşan deri iltihabı, diskoid egzama, atopik egzama, bacaklardaki kabuklanma, yaralar, yaşlılık kaşıntıları, liken simpleks, disk ve metal para şeklindeki iltihaplı yaralarda başarılı sonuçlar verir. 

Fucicort Lipid Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında eller, ayaklar, yüz, dudaklar ya da boğazın şişmesi, nefes almakta güçlük, çocuklarda gelişim geriliği ya da obezite, ürtiker, gözlerde ağrı hissi, ışığa aşırı duyarlılık, cilt kuruluğu, deride incelme, cilt kızarıklığı, damarlarda genişleme ya da çatlama, steroid sivilceleri, tahriş, kaşınma hissi, yanma hissi, batma hissi, cilt altında minik kanamalar, hiperpigmentasyon, rosacea, aşırı tüylenme ve baş ağrısı gibi belirtiler bulunur. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız hemen ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktorunuzla görüşmelisiniz.

Fucicort Krem Kullananlar

“antibiyotik ozellikli sivilce leke kizariklik kremi. imiş. ben bu kremi dolapta buldum nette araştirdim ve ozel bolgede ağdadan dolayi oluşan kizarik batik izleri için kullanmaya karar verdim belki de yanliştir bilmiyorum ama etkisini gordugum için yaziyorum bir haftadir geceleri ve gunduz duştan çiktikça sürdüm ve şimdi bile fark var.yine de eczaciniza danişin kullanmadan once eminim yuze de iyi gelen bir kremdir.”

“antibiyotikli krem. kıl dönmesi ile oluşan leblebi büyüklüğünde şişlik için doktor tarafından onerildi. bir hafta kullanımda şişlik tamamen kayboldu. bir de ayak tırnağımı kapı kenarına çarpıp kırmıştım ve uzarken batmaya başladı. apse oluştu. tırnağı törpü yardımıyla hafif kaldırıp fucicort kreme buladığım minik pamuğu oraya sıkıştırdım ve cevresine yine fucicort sürdüm her gece tekrarladım 1 hafta icinde şişlik ve kızarıklık gitti tırnagi kurtardim acidan kurtuldum. tesekkurler fucicort.”

“yüzümde çıkan egzamam için doktorumun verdiği kremdi, ilk 1-2 sene boyunca ne zaman egzamam nüksetse gece yatmadan önce sürerdim ve sabah tertemiz bir ciltle uyanırdım. ancak kremin içinde kortizon var ve bu yüzden de aslında her türlü cilt problemini düzeltebilecek yeteneğe sahip ama kortizon uzun vadede cildi hem ilaca-kreme bağımlı hale getiriyor hemde cildi inceltip başka rahatsızlıklara sebep veriyor, bu yüzden de bıraktım.”

“antibiyotik ve kortizondan mütevellit krem. (kortizon önemli)

her yılın aynı zamanlarında, sebepsiz olarak ayaklarımı saran iltihaplı yaralar icin cilt doktoru yazmıstı ve cok ısrarla “yalnızca problemli bolgeye uygulayın, duzgun deriye aman temas etmesin, sonrasında da ellerinizi cok iyi yıkayın” demisti. meğersem kortizonlu oldugu icinmis, deriyi inceltirmis.

bır kac ayı bulan kullanma suremde-belki bunyeyle ilgilidir ancak- ben sunu gozlemledim; ilk etapta cok hızlı ıyılestiriyor ama bır asamada ıyılesme duruyor. o noktada batticon sonrası onarıcı kremler kullanmak gerekebiliyor.”

Fucicort Krem Kullanım Şekli

Bu krem ciltteki birçok farklı hastalığa iyi gelmektedir. Bu kremi mutlaka doktorunuzun tarif ettiği şekilde kullanmanız gerekir. 

Kremi uygulamadan önce ellerinizi sabunla ve suyla yıkamalısınız. Ardından kremi süreceğiniz bölgeyi temizlemelisiniz. Nohut büyüklüğünde kremi parmağınıza aldıktan sonra hafif ve nazik hareketler ile sorunlu bölgeye masaj yaparak sürmelisiniz. 30 dakika boyunca bu bölgeyi kesinlikle kapatmamalı, bandajla sarmamalı ve havayla temasını kesmemelisiniz. Cilt tarafından krem tamamen emildikten sonra bol, rahat ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz.

Fucicort Krem Nedir Ne İşe Yarar?

Bu krem deri enfeksiyonları, mantar, şişlik, kızarıklık, iltihaplı yaralar, kaşıntı, sivilce ve çıbanlar, ciltteki pul pul dökülmeler, sedef hastalığı, güneş yanıkları, siyah noktalar, yağlı cilt tipleri, sivilceler, bebek pişikleri, dudak çatlakları, unna hastalığı, uçuk, kontakt dermatit, seboreik dermatit, nörodermatit, intertrigo, staz dermatiti, güneşe ve solaryuma maruz kalmaktan dolayı oluşan deri iltihabı, diskoid egzama, atopik egzama, bacaklardaki kabuklanma, yaralar, yaşlılık kaşıntıları, liken simpleks, disk ve metal para şeklindeki iltihaplı yaraların tedavisinde başarılı sonuçlar verir. 

Fucicort Krem Fiyat 2019 

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 30.08 TL’dir.

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Bu kremi kullanmadan önce prospektüsünü tamamen okuyun. Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine alerjiniz olabilir. Eğer böyle bir durumunuz varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
  • Uçuk, zona ya da su çiçeği gibi bakteriyel veya viral bir cilt enfeksiyonunuz varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
  • Rosacea yani gül hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
  • Ağız çevresi dermatiti hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. 
  • Geniş cilt yüzeyleri, yüz bölgesi ve cildin kıvrımlı alanlarında bu kremi yalnızca doktorunuza danışarak kullanmalısınız.
  • Çocuklarda, bu kremi doktor kontrolünde kullanmanız gereklidir.
  • Bu kremi gözler, ağız ve burun bölgesi gibi alanlara kesinlikle temas ettirmeyiniz. Temas etmesi durumunda hemen bol suyla yıkayınız.
  • Tahriş olmuş ya da hasarlı cilt üzerine, hassas ciltler üzerine bu kremi uygulamayınız.
  • Genital bölgelerde ve cinsel organlarda bu kremi çok kısa bir müddet doktor kontrolünde kullanınız.
  • Bu krem çok uzun süre kullanılırsa böbrek üstü bezlerindeki hormon miktarı azalabilir. Bu yüzden eğer ciddi bir yara ya da enfeksiyonunuz varsa mutlaka doktorunuz ile bu bilgiyi paylaşınız.

Fucicort Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları burada…

Fucicort Krem Kulak İçin Kullanımı Nasıldır? 

Bu krem kulak arkasında oluşan yaralara ve egzama hastalığına iyi gelir. 

Fucicort Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, özellikle iltihaplı sivilcelerin tedavisinde başarılıdır.

Fucicort Krem Yaraya Sürülür Mü? 

Evet, iltihaplı yaralarda etkilidir.

Fucicort Krem Mantara İyi Gelirmi?

Bu krem mantar hastalığını tedavi etmez.

Fucicort Krem Rozasea Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem rozasea yani gül hastalığını tedavi etmez.

Fucicort Krem Sivilce Lekeleri İçin Kullanılır Mı?

Bu krem sivilce lekelerini yok etmez fakat sivilce tedavisinde kullanılır.

Fucicort Krem Sgk Karşılıyor Mu?

Bu kremi SGK karşılamamaktadır.

Fucicort Krem Yanığa Sürülür Mü?

Bu krem yanık tedavisinde etkili değildir.

Fucicort Krem Kortizonlu Mu?

Evet, bu kremin içinde kortizon mevcuttur.

Fucicort Krem Mantar Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem mantar hastalığı için etkili değildir.

Fucicort Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Evet, bebeklerde pişik tedavisi amacıyla kullanılır.

Fucicort Krem Pişik İçin Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi, pişik için doktor kontrolünde ve talimatlarına uygun şekilde kullanmalısınız.

Fucicort Krem Böcek Sokması İçin Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem böcek ısırığı için kullanılmaz.

Fucicort Krem Yüze Sürülür Mü?

Evet, bu krem yüz bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Fucicort Krem Vajinaya Sürülürmü?

Bu kremi, egzamadan kaynaklanan kaşıntılarda vajina bölgesine sürebilirsiniz fakat mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir